Analiza e Çmimit të BTC: Rezervuarët Bitcoin (BTC) Nën $ 30,000, Këtu janë nivelet e ardhshme të mbështetjes

Regjistrohuni në Altcoin më të mirë të vitit 2021!

Globi '& rsquo; Crypto-ja më e madhe Bitcoin (BTC) vazhdon udhëtimin e saj duke rënë nën të një ndihmë më të rëndësishme prej $ 30,000. Në kohën e shtypit, Bitcoin është poshtë 6.09% duke tregtuar në 29,598 $ me një kapak tregu prej 555 miliardë dollarë. Përplasja e normës vjen pasi numri serik i adresave që komunikojnë me bllokimin e Bitcoin-it në të vërtetë ka marrë një rënie të qëndrueshme duke marrë parasysh atë në mes të majit 2021.

Sipas ekspertit të kriptave, Lark Davis, pothuajse 11% e furnizimit me Bitcoin negocionte ndërmjet 31 mijë dollarë dhe gjithashtu 34 mijë dollarë. Eksperti mban në mend se marketingu i panikut në të vërtetë ka shkaktuar dështim më të mirë në normën e Bitcoin që mund të shkaktojë një rezultat zhytës.

Ndihma prej 30K $ ishte e rëndësishme për Bitcoin. Grafët teknikë rekomandojnë një modifikim pasues për një zhytje nën gradat e mëposhtme të ndihmës. Shkallët e mëposhtme të njëpasnjëshme të ndihmës Bitcoin për të parë janë $ 28K, 26K $, 22K $ dhe gjithashtu 19K $.

Tregu i kriptos poshtë 7% duke humbur 100 miliardë dollarë

Përplasja aktuale e shkallës BTC i përket modifikimit më gjithëpërfshirës të tregut. Tregu i përgjithshëm i kriptovalutave bie 7% në 24 orët e fundit duke eleminuar më shumë se 100 miliardë dollarë nga kufiri i tregut.

Ethereum (ETH) është poshtë 8.75% duke rënë nën gradat e ndihmës së mëparshme prej $ 1750. Binance Coin (BNB) bie me 13% duke tregtuar aktualisht me 260 $. Cardano (ADA) është gjithashtu në rënie me 11% tregtare në 1.0 $.

Lexo artikullin:  Ky portofol kripto kthen vlerën 8000 dollarë Shiba Inu (SHIB) në 5.7 miliardë dollarë në vetëm 200 ditë

Modifikimi më i plotë i tregut përputhet me humbjet e mëdha në Wall Street të hënën, 19 korrik. Dow Jones (DJIA) grumbulloi mbi 700 faktorë ndërsa ankthet e rritjes së rasteve të versionit delta COVID-19 e vendosën tregun nën stres. Ky ka qenë në të vërtetë ndër modifikimet më të pjerrëta njëditore të indeksit duke marrë parasysh që Tetorin 2020.

Tregu i kriptovalutave në të vërtetë është më i madh në përputhje me aktivitetin në Rrugën e Murit. Nga ana tjetër, lojtarë institucionalë dhe balena kanë mbetur në të vërtetë për të grumbulluar edhe më shumë materiale në mes të këtij modifikimi. Gjatë pushimit të fundjavës së fundit, një balenë e vetmuar bleu gati 1 miliard dollarë me vlerë të mirë të BTC. Kjo balenë përfshinte rreth 30,000 Bitcoin në 18 buxhete.

Në të njëjtën kohë, institucionet e investimeve financiare si Rothschild kanë mbledhur shumë më shumë Bitcoin përmes artikujve të derivuar. Siç raportoi Coin Gape, Rothschild bleu mbi 100K aksione të Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) në tremujorin e fundit.

Postimet e ngjashme

 • Michael Sonnenshein, CEO i Grayscale thotë se Bitcoin ETF i referohet '& lsquo; Kur' & rsquo; jo & lsquo; Nëse & rsquo;
 • Shqetësimet e ED & lsquo; tërheqje kripto & rsquo; Njoftim kundër WazirX; (*) është thelbësore për Pse komuniteti ekologjik? Indian:
 • Thyerja e BNY Grayscale Zgjedh si ETF Mellon për Ofruesin e Shërbimit ETF Bitcoin e ardhshme
  Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
  Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
  Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
  Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju