Blej Dip? Balenat shtojnë 1.2 miliardë dollarë Bitcoin ndërsa çmimi bie nën 30 mijë dollarë

By Ashish Kumar 10 minuta mbrapa Përditësuar 10 minuta më parë Ndiqni ne në Twitter Më e mira në

Fitoj

17% prill

telegram

Coingape

Balenat e Bitcoin e panë rënien më të fundit të tokenit si një mundësi shtesë përvetësimi, me informacionin e zinxhirit që zbuloi se të paktën 1.2 miliardë dollarë BTC u mblodhën ndërsa token u fundos edhe një herë nën 30,000 dollarë.

Tregu global i kriptove në fakt është ulur me 3% në 24 orët e fundit. Mbreti i kriptomonedhës, Bitcoin (BTC) po tregtohet gjithashtu me 3% në të njëjtën kohëzgjatje. Balenat mund të kenë konfiskuar mundësinë për të blerë zhytjen në qendër të problemeve të paqëndrueshme të tregut.

Sulmet e adresës së balenës BTC reduktohen 21 muaj

Sipas Alert për balena, mbi 43,600 Bitcoin janë përfshirë në të vërtetë nga balenat në marrëveshje të shumta në 24 orët e fundit. Në një propozim për të blerë uljen, 3 marrëveshjet e ndryshme të balenave që blinin 9.6 K Bitcoin u incizuan në video nga gjurmuesi.

Më shumë se 1.1 miliardë dollarë BTC u zhvendosën nga Coinbase në libra xhepi të ndryshëm të paidentifikuar njëkohësisht. Ky model shpejt rekomandon që balenat janë aktualisht pozitive se mund të shohin një rënie shumë më përpara në çmim. Ndërkohë që është ende një blerje e lirë duke marrë parasysh përhershmërinë e lartë të Tokenit. Tregu ndërkombëtar i kriptove vlerësohet në 1.25 trilion dollarë, në kohën e gazetarisë, që është më shumë se 50% i reduktuar në krahasim me maksimumin e tij të nëntorit 2021 prej 3 trilion dollarësh.

Sipas Glassnode, shumëllojshmëria e numrit të balenave të Bitcoin ka arritur në të vërtetë në nivelin më të ulët të 21 muajve prej 1,761. Reduktimi i fundit u filmua më 21 shtator 2020.

Tregime Trendi

Themeluesi Terra propozon planin e ringjalljes, por LUNA 2.0 do të jetë një detyrë e vështirë, ja pseBitcoin News Just-In: Rrethoni Mint 8.4 miliard USDC brenda 7 ditëve, pse?Bitcoin News Crypto Crash: Këto argumente kryesore u hodhën më së shumti këtë javëBitcoin News Parashikimi i çmimeve të Hedera Hashgraph HBAR 2022Bitcoin News Just-In: Votat BAYC për "Ape Drops" NFT Marketplace; Ç'pritet më tej?Bitcoin News

BTC dokumenton 1.6 miliardë dollarë hyrje në 24 orë

Bitcoin tregtohet me një çmim tipik prej 29,257 dollarësh, në kohën e gazetarisë. Dje, pa një rikuperim të gjerë të tregut, megjithatë, BTC është ulur me mbi 18% në 7 ditët e mëparshme. Supremacia e Bitcoin qëndron në 44.52%. Megjithatë, tregu i tij i plotë është zvogëluar në të vërtetë në 557 miliardë dollarë. Megjithatë, sasia e tij e tregtimit 24 orësh është gjithashtu poshtë me 34% në 34.2 miliardë dollarë.

Lexo artikullin:  Krijuesit NFT përballen me shkallëzueshmërinë dhe kufizimet e kostos në mes të kërkesës

Ravendex: Gen-Dex dhe Launchpad tjetër në Cardano Mundësuar nga $Rave Token – Blini aktualisht!

Sipas Glassnode, qarkullimi i përditshëm i shkëmbimit zinxhir zbulon se rreth 1.6 miliardë dollarë në të vërtetë kanë fluturuar direkt në Bitcoin gjatë 24 orëve. Ndërsa mbi 1.5 miliardë dollarë në fakt kanë dalë nga BTC në të njëjtën kohë. Rrjedha neto qëndron në një rritje prej 73.5 milion dollarë.

 • Trending
 • Analiza e çmimeve
 • Themeluesi Terra propozon planin e ringjalljes, por LUNA 2.0 do të jetë një detyrë e vështirë, ja pse
 • Just-In: Rrethoni Mint 8.4 miliard USDC brenda 7 ditëve, pse?
 • Blej Dip? Balenat shtojnë 1.2 miliardë dollarë Bitcoin ndërsa çmimi bie nën 30 mijë dollarë
 • Just-In: Votat BAYC për "Ape Drops" NFT Marketplace; Ç'pritet më tej?
 • Investitorët paralajmërojnë për rënien e Bitcoin, ja çfarë thonë ata
 • Jo vetëm UST; Terra Crash godet fort këto kriptora
 • Një tjetër Hack Fantom? FTM bie 15% pas sulmit DEX
 • VanEck dhe gjithashtu 21Shares pezullojnë ETP-të e tyre Terra pas kolapsit të fundit
 • Sulmi i madh i phishing synon përdoruesit në sajtet e të dhënave kripto
 • Përditësimi i LUNA: Themeluesi i Terra propozon rivendosjen e pronësisë së Terra në 1 miliard argumente
 • Parashikimi i çmimit XRP 2022-2027: A do të dalë The Ripple nga rasti i SEC?
 • Analiza e çmimit Ripple: Çmimi XRP afrohet 0.50 dollarë; A është e realizueshme Bounce Back?
 • Analiza e çmimeve Polkadot: Linja e trendit në rënie parandalon rikuperimin e çmimit DOT
 • Analiza e çmimeve FTM: Ritestoni sugjerimet për Mbështetjen e Kanalit në Rimëkëmbjen Bullish
 • Analiza e çmimeve në Decentraland: Çmimi MANA Kërcen 57%; Bulls synojnë 1.50 dollarë Tjetra?
 • Analiza e çmimit të Ethereum: A janë 2,500 dollarë në rrugë për mes divergjencës rritëse të RSI?
 • Analiza e çmimeve GALA: 0.075 $ Fakeout shkakton një rikuperim të mundshëm
 • Analiza e çmimit të Bitcoin: Çmimi i BTC-së kërkon 30 mijë dollarë mes kushteve ekstreme të mbishitjes së tregut; Koha për të blerë?
 • Analiza e çmimeve BNB: BNB Kërcohet nga 263 $ Sytë Synimi tjetër prej 335 $
 • Analiza e çmimeve APE: A mundet Rally i Rinovuar Bullish të tejkalojë Markën 10 $?
 • Rreth shkrimtarit
 • Kushte të përgjithshme

Ashish mbështetet në Decentralizimin dhe gjithashtu ka një interes të etur në avancimin e teknologjisë moderne të Blockchain, komunitetit ekologjik të kriptomonedhave dhe gjithashtu NFT-ve. Ai synon të krijojë mirëkuptim rreth zgjerimit të sektorit të Kriptove nëpërmjet punës së tij dhe gjithashtu vlerësimit. Kur ai nuk është duke krijuar, ai është duke luajtur lojë kompjuterike, duke parë ndonjë film thriller, ose është jashtë për disa aktivitete sportive të jashtme. Më kontaktoni në [email protected] Historitë Kripto Shiko te gjitha Ja sa kanë humbur personalitetet më të pasura në kolapsin e kriptove Do Kwon thyen heshtjen mbi kolapsin e LUNA-s CEO i Binance zbulon arsyen e vërtetë pas rrëzimit të LUNA Twitter LinkedIn Ashish Kumar 234 artikuj Ashish mbështetet në Decentralizimin dhe gjithashtu ka një interes të etur në avancimin e teknologjisë moderne të Blockchain, komunitetit ekologjik të kriptomonedhave dhe gjithashtu NFT-ve. Ai synon të krijojë mirëkuptim rreth zgjerimit të sektorit të Kriptove nëpërmjet punës së tij dhe gjithashtu vlerësimit. Kur ai nuk është duke krijuar, ai është duke luajtur lojë kompjuterike, duke parë ndonjë film thriller, ose është jashtë për disa aktivitete sportive të jashtme. Më kontaktoni në [email protected] I mëparshëm

Lexo artikullin:  Analiza e Çmimit Axie Infinity (AXS): Rritje e vrullit për ATH të reja të të gjitha kohërave

Crypto Crash: Këto argumente kryesore u hodhën më së shumti këtë javë

.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju