Kryeshefi ekzekutiv i kompanisë 2.6 Trilionë dollarë AUM të kompanisë UBS, e quan kripton një 'kategori të pasurive të paprovuara'

Regjistrohuni në Altcoin më të mirë të vitit 2021!

Ralph Hamers, CEO i UBS, në të vërtetë ka folur në mbështetje të kriptomonedhës; duke e përshkruar atë si një '& lsquo; pronë & rsquo ;. UBSWealth Management, institucioni financiar ndërkombëtar i investimeve financiare aSwiss, si dhe biznesi i zgjidhjeve ekonomike kanë më shumë se 2.6 trilion dollarë prona të plota nën monitorimin e tij. Me suksesin aktual jashtë listave të UBS, një vërejtje për kripto nga CEO vjen me një kohë kritike kur ka një rënie të dukshme ndërkombëtare të kriptos.

"& Ldquo; Ne me të vërtetë mendojmë se kripta në vetvete është akoma një klasifikim i pasurive të paprovuara," & rdquo; CEO i UBS-së Ralph Hamers, informoiBloomberg

Hamers nuk ka asnjë FOMO të Bearish Crypto

Sidoqoftë, Hamers përmendi që UBS nuk ndjehet me të vërtetë i lënë pas dore duke kontrolluar aktualisht ariun në tregun e kriptove. Edhe nëse Hamers mendon se kripta është një pronë e ardhshme, deklarata e tij e ndjesisë e sigurt dhe e sigurt për të mos u bërë pjesë e tregut aktualisht në rënie simbolizon se ngjashmëria UBS mbetet pa asnjë ngut për të hyrë në bandën e kripto, ndryshe nga shumë të tjerë.

"& Ldquo; Unë kurrë nuk kam FOMO. Unë jam vendosur në lidhje me atë që kam ndërmend të bëj & hellip; ju dëgjoni aspekte të ndoshta kësaj apo ndoshta asaj? Por, në të vërtetë e kam zbuluar pasi 8 vitet e mia si CEO janë se ajo që është thelbësore është se, kjo është përrallë; për këtë kuptohemi; kjo është ajo që ne ofrojmë për klientët tanë, e cila '& rsquo; është ajo që duhet të vazhdojmë. "& rdquo;, Hamers u përgjigj kur u pyet për Frika e Humbjes (FOMO) nga tregu i kriptove gjatë gjithë ditës së sotme.

Nxitja institucionale

Pavarësisht nga bindjet aktuale të tregut bearish, organizatat po kërkojnë të marrin mjedisin e decentralizuar të ripagimeve. Nxitja e kriptomonedhës nga bankat në të vërtetë ka sjellë një rritje të njohjes në lidhje me të, me pronat e kriptos që do të bëhen shumë më të dukshme.

Lexo artikullin:  Tencent, Alibaba Mundohuni të Ndiqni Biznesin NFT - Por Jo ashtu siç e njohim

Gjatë kohëzgjatjes së Inflacionit në Shtetet e Bashkuara, titanët e organizatave po mbështeten te Crypto për të qëndruar larg dështimit të parave. Jeff Gundlach, kapitalist miliarder, CEO i DoubleLine Capital, gjithashtu e quajti "& ldquo; Bond King & rdquo ;, vetëm kohët e fundit komentoi përkundrejt kostos së shumës në të ardhmen e afërt. Vendet e Amerikës Latine po përqafojnë me shpejtësi tregjet e kriptove si një rregullim i rregullt i ripagimit. Atje ku kriptoja ka parë një rënie të konsiderueshme, në të njëjtën mënyrë ka parë një nevojë dukshëm më të madhe në 2021.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju