Charlie Munger vlerëson ndalimin e kriptove në Kinë, e konsideron kripto-n "më të çmendur se epoka e dot-com"

By Palak Malhotra Botuar 3 sekonda më parë Përditësuar 3 sekonda më parë

VEMP – Shtresa 2 Metaverse

Blini më së miri në

Platforma DeFi

Tabela me vlerë

Shkëmbimeve

Binance

Portofol

libër i llogarive By Palak Malhotra Botuar 3 sekonda më parë Përditësuar 3 sekonda më parë

Financieri miliarder amerikan, si dhe nënkryetari i Warren Buffett'& rsquo; sBerkshire Hathaway, Charlie Munger siguroi 2 centët e tij në lidhje me kripto, si dhe atë'& rsquo; nuk është një kërkim i madh për zonën. Sot, në seminarin Sohn Hearts dhe Minds, Munger ndau pamjet e tij të rënda anti-kripto, duke deklaruar se ai dëshiron që kriptovalutat të kenë “& ldquo; kurrë nuk është zhvilluar & rdquo;. Ai deklaroi se i decentralizuar është gjithashtu & ldquo; më i çmendur se mosha e dot-com”& rdquo;, duke u betuar se nuk është nga ata që i bashkohen “& ldquo; e egër & rdquo; bum i kriptomonedhës.

& ldquo; Unë besoj se bumi i dot com ishte më i çmendur përsa i përket vlerësimeve sesa edhe ai që kemi aktualisht. Por në përgjithësi, unë e konsideroj këtë moshë edhe më të çmendur se mosha e dot-com & hellip; Unë& rsquo; Nuk kam kurrë më shumë gjasa për të marrë një kriptomonedhë. Unë dëshiroj që ata të mos ishin zhvilluar kurrë.” & rdquo;, pohoi Munger

Munger beson në Kinën e zgjuar mbi kriptomin e cekët

Për më tepër, (* ) lavdëroi (* ) për zgjedhjen e saj ekstreme për të zbatuar një ndalim të kriptove në të gjithë vendin, duke këmbëngulur se Shtetet e Bashkuara kishin bërë në të vërtetë një gabim të madh duke e përmbajtur të njëjtën gjë. Munger mbajti parasysh se qeveria federale e Kinës në fakt e ka bërë të mençur duke reduktuar disa nga “& ldquo; shpirtrat që përfshijnë industrializmin”& rdquo;. Ai me lavdërime kineze & rsquo; Aksioni anti-kripto, Along deklaroi gjithashtu se organizata e decentralizuar është jashtëzakonisht e përqendruar te prodhuesi. Kina, ndërsa përshkruante kripton, Munger përmendi se dëshironte të bënte paratë e tij duke “& ldquo; individët e marketingut pika që u sjellin dobi atyre, jo pika që sillen keq për ta”& rdquo;. Përveç kësaj & ldquo; Unë besoj se Munger bëri zgjedhjen e duhur, që është thjesht ndalimi i tyre.

kombi –– qytetërimi kinez-folës –– në fakt ka bërë zgjedhjen e gabuar & hellip; Unë synoj t'i fitoj paratë e mia duke i marketinguar individët pikë që u sjellin dobi atyre, jo pika që sillen keq për ta & hellip;Unë, individët që po zhvillojnë kriptovaluta nuk po mendojnë për konsumatorin, ata po mendojnë për veten e tyre." zona ka bërë në fakt një udhëtim një metodë të gjatë për të arritur në një faktor ku nxitja e zakonshme duket e vërtetë. Besoni, asnjë përparim nuk vjen pa reagim.

Kombet si Megjithatë, në fakt kanë zbatuar një ndalim të fortë të kriptos, ka edhe vende si, ndërsa së fundi po kënaqen me suksesin e saj në Kinë, El Salvador, cilësimet e rënda të kriptos në nivel ndërkombëtar, Tenderi Ligjor Bitcoin ka vendosur në të vërtetë ta luajë atë pa rrezik. thjesht menaxhimi i kriptove, në krahasim me një ndalim të drejtpërdrejtë. Mes: India BTC

Lexo artikullin:  Miliarderi Evan Luthra bashkohet me Soldex si Investitor dhe Këshilltar Kryesor

 • Trending
 • Analiza e çmimeve
 • Analiza e çmimit të Bitcoin 56,500 dollarë? Cila është mënyra për LUNA-në e saj ndërsa konsolidohet mbi një
 • Terra 60% Eyes si dhe vend në dhjetëshen më të mirë me fitime javore të të gjitha, kohë të larta
 • Charlie Munger vlerëson Kinën "epokën e ndalimit të kriptove" e konsideron Crypto ETF si dhe më të çmendur se dot-com,
 • Fidelity Canada lançon Bitcoin Spot: Fondet e ndërsjella: Fillon Tregtimi
 • Thyerja ndaj qeverisë indiane konfirmon rregullimin e kriptove në mes të spekulimeve të ndalimit
 • Thyerja e saj Binance Singapore MINE thuhet se tërhiqet në aplikimin për leje
 • për rrjetet e tij Premiers IDO Leading Launchpad: Dual VC Launch
 • Koreja e Jugut 200 milion dollarë kripto gjigante Rrit: FLOKI pas shtyrjes 0.0001743 dollarë Taksimi i kriptove
 • Analiza e çmimeve Floki Inu SEC duhet të mbrojë për të mbështetur trendin në rritje
 • i Thirrjeve Shefi, Centralizimi "Shkëmbimet e kriptove me ne"Thotë: Punoni BTC
 • Analiza e çmimit të Bitcoin 56,500 dollarë? Cila mënyrë për SOL ndërsa konsolidohet më lart: A
 • Analiza e çmimit prej 260 dollarësh Duhet të inicojë një shpërthim pozitiv nga Marka SOL: Rritje e rëndësishme e ADA në monedhë 10%
 • Analiza e çmimeve Cardano; Ka dalë monedha?Nga një mbështetje e rëndësishme: A ka filluar faza e rikuperimit HNT
 • Analiza e çmimit të heliumit: FLOKI Ky model bullish mund t'i japë fund fazës së korrigjimit në monedhë 0.0001743 dollarë
 • Analiza e çmimeve të Floki Inu: ETH duhet të mbrojë 15% për të mbështetur trendin në rritje
 • Parashikimi i çmimit të Ethereum 5,180 dollarë mund të bëjë: Rritje në CHZ
 • Analiza e çmimit Chilliz: LUNA Ky model çmimi do të formësojë tubimin e ardhshëm në shenjë
 • Analiza e çmimeve të Terra-s 55.24 dollarë; Monedha thyen Rezistencën e Lartë të Gjithë Kohës: Rally në Veri vazhdon ALGO
 • Analiza e çmimeve Algorand A mundet? Nisja e çmimit: Rally e re ETH me këtë model bullish-
 • Analiza e çmimeve të Ethereum 4860 dollarë; Çmimi Për të Ritestuar Rezistencën e Lartë Gjithë Kohës prej 424 Dhjetori do të sjellë lartësi të reja dhe &

Palak Malhotra '21 grad, Artikuj Gazetaria është një reporter i GenZ-së me histori në gazetarinë e komunikimit masiv dhe marrëdhëniet me publikun. Palak Gape, Lifestyle është një gazetar i ri i kriptove që planifikon për At Coin 3.0 Palak: Web BTC I mëparshëm

Lexo artikullin:  Defi Hack: Protokolli BXH bëhet viktima e fundit e Defi në BSC, humbet 130 milion dollarë

Analiza e çmimit të Bitcoin 56,500 dollarë? Për cilën mënyrë

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju