Kina godet senatorët që kërkuan një bllok olimpik në juan dixhital

Kina godet senatorët që kërkuan një bllok olimpik në juan 101 dixhital

Pekini ka sulmuar tre senatorë republikanë që kanë pyetur Komiteti Olimpik & Paraolimpik i Shteteve të Bashkuara për të bllokuar atletët amerikanë nga përdorimi i juan dixhital, monedha dixhitale e bankës qendrore (CBDC) me të cilën Kina shpreson të verbojë botën me Lojërat Olimpike Dimërore të Pekinit 2022, që do të mbahen në kryeqytet nga shkurti.

Grupi, i cili përbëhet nga Marsha Blackburn, Roger Wicker dhe senatorja e "bitcoin (BTC)" Cynthia Lummis kishin shprehur shqetësime spiunimi dhe sigurie të të dhënave.

Në letrën e tyre, ata shkruan se "juani dixhital mund të përdoret për të mbikëqyrur qytetarët kinezë dhe ata që vizitojnë Kinën në një shkallë të paparë, me shpresën se ata do të mbajnë kuletat dixhitale të juanve në telefonat e tyre inteligjentë dhe do të vazhdojnë ta përdorin atë pas kthimit".

Por, sipas një njoftimi zyrtar nga faqja e internetit e Ministrisë së Jashtme kineze, zëdhënësi Zhao Lijian goditi me zemërim senatorët kur u mor në pyetje mbi këtë temë nga një reporter i Reuters në një konferencë shtypi. Zhao pohoi se letra "pasqyronte vetëm injorancën e politikanëve".

Ai shtoi një rekomandim që senatorët të merrnin kohë për të "mësuar se çfarë është në të vërtetë një monedhë dixhitale".

Zhao deklaroi se kur erdhi puna për "spiunazh dhe kërcënime digjitale të sigurisë", Shtetet e Bashkuara "vendosin standardin global". Ai shpjegoi:

“Monedhat dixhitale janë një produkt i pashmangshëm i zhvillimit të teknologjisë dixhitale dhe konform trendeve aktuale të zhvillimit ekonomik dixhital global. Ligji kinez gjithashtu bën parashikime të qarta për të siguruar parimet e sigurisë së të dhënave ", vazhdoi zëdhënësi.

Dhe Zhao arriti në përfundimin se "politikanët amerikanë duhet të respektojnë frymën e Kartës Olimpike, të ndalojnë politizimin e sportit dhe të përmbahen nga bisedat për monedhën dixhitale të Kinës".

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju