Bankat kineze forcojnë burimet dixhitale të juanit para debutimit të CBDC

Bankat kineze forcojnë burimet dixhitale të juanit para debutimit të CBDC 101

Bankat kryesore kineze po rrisin aftësitë e tyre dixhitale juan para fillimit të pashmangshëm të parave dixhitale të bankës rezervë të vendit (CBDC).

Sipas Securities Daily (përmes East Money), një sërë bankash industriale që aktualisht kanë filluar të bashkëpunojnë me bankat kryesore Banka Popullore e Kinës (PBoC) mbi pilotët për CNY dixhitale po grumbullojnë kuadër që sigurisht do t'i ndihmojë ata të përdorin një seri zgjidhjesh për publikun e gjerë sapo të dalë CBDC.

Siç u raportua më parë, shenja me siguri do të paraqitet në burimet në kohë për Lojërat Olimpike Dimërore, që do të mbahen në shkurt 2022, megjithëse PBoC në fakt ka refuzuar të ketë problem një afat kohor për një nisje në të gjithë vendin.

Por Banka e Kursimeve Postare, e cila po provon një "buxhet të ashpër" offline për pronarët e juanëve dixhitalë që nuk përdorin smartphone, në fakt "ka prodhuar një ndarje krejt të re" kushtuar CBDC.

E njëjta prizë elektrike e mediave mbante në mend se Banka e Kursimeve Postare, përveç Kina në ndërtim Banka, Banka Industriale dhe Tregtare e Kinës, Banka e Kursimeve Postare e Kinës si dhe Banka e Komunikimeve në fakt kishin bërë "pika të dyfishuara" të juanit dixhital në "regjistrimet e tyre gjashtëmujore të fundit, si dhe përmbledhjet e efikasitetit".

Dhe megjithëse shenja është ende në një fazë pilot, individë të panumërt kinezë si dhe firma aktualisht kanë çanta energjike dixhitale CNY.

Nga mesi i verës, Banka Kineze e Ndërtimit në të vërtetë kishte siguruar 7.23 m çanta individuale, 1.19 m çanta publike (për organizatat si dhe organet e organeve publike), si dhe në fakt kishte parë më shumë se 28.45 m blerje, me vlerë të panumërta USD, të kryera në sistemin e tij.

Banka e Komunikimeve, në të njëjtën kohë, ka hapur në të vërtetë 1.16 m çanta dixhitale individuale.

Për të përmirësuar ndarjen CBDC të "nivelit të madh" të Bankës së Kursimeve Postare të Kinës, Banka Industriale dhe Tregtare e Kinës në të vërtetë ka "autorizuar kontrata pune ekipore me 46 banka industriale [më të vogla]" për të "zhvilluar kolektivisht një CNY dixhitale" komunitet ”para fillimit të punës.

Lexo artikullin:  Fondacioni DFINITY dhe United Esports do të lançojnë programin e parë të llojit të tij të lojërave Blockchain - Arritja u zhbllokua

La Banka Bujqësore e Kinës, një pjesëmarrës i ekipit "4 të mëdhenj" të bankave industriale (në pronësi të shtetit), në të vërtetë ka autorizuar një bashkëpunim dixhital juan të kujdeset për Banka e Xi 'an

Bankat po zbulojnë gjithashtu një seri zhvillimesh të teknologjisë të lidhura me blockchain.

Banka Kineze e Ndërtimit në fakt ka përmendur se ajo me siguri do të "nxisë zbatimin e marrëveshjeve të mençura, çantave të pajisjeve si dhe shlyerjeve jashtë linje", ndërsa Banka e Komunikimeve gjithashtu ka pohuar se sigurisht që do të përdorë marrëveshjet e mençura si përbërës të organizimit të saj të ardhshëm. ofertat.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.

John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju