Bankat kineze që kërkojnë të përdorin juan dixhital në fondet dhe sektorin e sigurimeve

Bankat kineze që kërkojnë të përdorin juan dixhital në fondet dhe sektorin e sigurimeve 101

Disa nga bankat më të mëdha industriale të Kinës po kërkojnë të pilotojnë situata dixhitale të përdorimit të juanit për fonde dhe artikuj të lidhur me sigurimet-në një veprim të rëndësishëm larg karakteristikave thelbësore të pilotit deri më tani.

Që nga kryesore Banka Popullore e Kinës (PBoC) filloi pilotët e tij, përpjekjet në fakt janë përqendruar në pagesat e B2C në dyqane ose në rrjetet e transportit publik. Por sipas South China Morning Post, Banka e Komunikimeve, dhe Kina në ndërtim Banka (CCB) "deklarojnë se kanë të bëjnë me mbikëqyrësit e fondeve dhe ofruesit e sigurimeve" si përbërës i një propozimi për të "kontrolluar" rritjen nëse tokeni përdor "shlyerjet e kaluara të përditshme me vlerë të ulët me pakicë".

CCB, ndër "4 bankat e mëdha" të Kinës, në fakt ka prezantuar me të cilën po merret Shpërndarja e Fondit Tiantian të Shangait, përbërës i një ekipi organizativ të drejtuar nga ofruesi i shërbimit të informacionit monetar dhe priza elektrike e mediave Paratë e Lindjes, së bashku me leviathanin e blerjeve JD Bashkëpunimi sigurisht do të lejojë individët pilot me zotërime dixhitale juan të bëjnë investime financiare në fondet e internetit.

Banka e Komunikimeve, nga ana tjetër, në fakt nuk i ka thirrur ende ofruesit e sigurimeve dhe/ ose mbikëqyrësit e fondeve me të cilët po merret.

Zëvendëspresidenti Ekzekutiv i institucionit financiar ishte vlerësuar me çmim duke specifikuar se ishte "përgjegjësia e kompanisë së tij për të promovuar avancimin dhe likuiditetin e parave", përfshirë faktin se ajo në të vërtetë kishte "bërë një punë të madhe përgatitore për të siguruar efektivitetin e lartë dhe konstantin". procedurat e sistemit dixhital juan. "

Por e njëjta prizë elektronike e medias drejtuar numrave që zbulojnë se "që nga qershori", Banka e Komunikimeve në fakt kishte parë 6.3 m marrëveshje dixhitale juan që i nënshtroheshin sistemeve të saj deri më tani - me një vlerë të përgjithshme prej 387 milion USD.

CCB deklaroi se kishte parë në të vërtetë 28.5 milion marrëveshje dixhitale juan (me vlerë rreth 2.9 miliardë dollarë) që i nënshtroheshin sistemeve të saj sepse pilotët filluan.

Banka e Komunikimeve është ndër bankat më të hershme të Kinës dhe është e pesta më e madhe në Mbretërinë e Mesme Megjithëse është diçka e ardhur vonë në detyrën pilot të juanit dixhital, ajo në fakt ka qenë vetëm një nga më energjetiket në muajt aktual. Në fillim të këtij muaji ajo mori pjesë në një rast dhuratash dixhitale pa dhurata me JD, duke sjellë mundësinë që fituesit me fat të shortit të investojnë simbolet e tyre të lëshuara nga PBoC në sistemin JD.com.

Lexo artikullin:  Shijoni mjaltin në gojën tuaj. Pse duhet të luftojnë bletarët? - Elon Musk

Në fillim të këtij viti, Banka e Komunikimeve zbuloi se po merrej me buxhetin e saj dixhital të pajtueshëm me juanin, i cili sigurisht do të përputhet me ofertat e prezantuara aktualisht në provimet beta nga "4-të e madhe".

Së paku 8 banka janë përfshirë aktualisht në pilot. Për të përmirësuar sa më sipër, këto përbëhen nga Kina Merchants Bank, Kina CITIC Bank, Banka e Kursimeve Postare e Kinës dhe pjesa tjetër e "4 të mëdhenjve" ( Banka Industriale & Tregtare e Kinës, Banka Bujqësore e Kinës dhe Banka e Kinës).

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju