Gjiganti i Këmbimit Kinez do të ndalojë zgjerimin në mes të krizës kripto në Korenë e Jugut

By Palak Malhotra Botuar 3 orë në të kaluarën Përditësuar 3 orë në të kaluarën Konkursi 2LC - Fitoni $ 30,000 Blini më së miri në

Shkëmbimeve

Binance

Sportsbook

1xbit

Portofol

libër i llogarive By Palak Malhotra Botuar 3 orë në të kaluarën Përditësuar 3 orë në të kaluarën

Ndërsa goditja e kriptove të Koresë së Jugut zgjerohet, alternativa kryesore e Kinës, OKEx prezantoi ndalimin e çdo zgjerimi shtesë të ndërmarrjeve në vend për të mbajtur larg zemërimit të rregullatorëve. Siç është raportuar në Twitter nga Gazetari Kinez, Colin Wu, ky ndalim ka ardhur si një ndikim i politikave strikte të sigurimit rregullator të Koresë së Jugut.

ByBit pezullon kompanitë në Korenë e Jugut

Goditja e kriptove koreane po rritet me një ritëm të shpejtë. Derivatet e kriptomonedhës alternohen, Bybit shtoi gjithashtu pezullimin e ndihmës së gjuhës koreane nga platformat e saj, së bashku me grupin e saj zyrtar të Koresë së Jugut në mediat sociale nga 20 shtatori e tutje, ndërsa afrohet afati i licencimit. Alternativa shtesë konfirmoi se nuk do të ndihmojë asnjë lloj blerje dhe shitje të fituar nga Koreja në platformën e saj.

60 Shkëmbimet Crypto përballen me mbylljen në Korenë e Jugut

Sipas mbrojtjes së CoinGape dje, Rregullatorët e Koresë së Jugut kërkuan 60 shkëmbime kripto për të rrëzuar disa ose të gjitha palët e tyre blerëse dhe shitëse dhe për të njoftuar blerësit për të njëjtën gjë deri të Premten. Për më tepër, këto shkëmbime duan të regjistrohen në kompaninë koreane kundër pastrimit të parave, Njësia e Inteligjencës Financiare, përveç marrjes së partneriteteve me bankat për të lehtësuar llogaritë me emër të vërtetë.

Shkëmbimet janë duke qëndruar në një rrugicë të verbër, me afatin e njëzet e katër shtatorit që i mbyll ato. Nëse kompanitë kripto nuk arrijnë të përshtaten me këshillat e përfolura, ata përballen me mbyllje për shkak të mbulimit të përditësuar të AML të Koresë së Jugut. Ndërsa disa shkëmbime janë takuar me ligjet kripto të qeverisë federale, por shumica e mbetur, e përbërë nga shkëmbime të ndryshme kripto të vogla dhe të mesme, kanë frikë të mbyllen shpejt, sepse kalendari arrin 24 këtë muaj.

Fizika kryesore rregullatore e Komisionit të Shërbimeve Financiare të kombit (FSC) në një njoftim ka deklaruar, "Nëse disa ose të gjitha kompanitë duan të mbyllen, (shkëmbimet) duhet të njoftojnë klientët për datën e parashikuar të ndërprerjes dhe procedurat për të tërhequr para nga të paktën shtatë ditë më herët se mbyllja, "

Kimchi Token përballet me ndalimin e mundshëm në Korenë e Jugut

Ndikimi i goditjes së kriptove mund të zgjasë në tregun e "monedhës Kimchi" prej 2.6 Miliardë dollarësh, sepse shenja amtare përballet me një ndalim të mundshëm. Kim Hyoung-Joong, një profesor në krye të Qendrës Kërkimore të Cryptocurrency në Universitetin e Koresë, paralajmëroi se ndërsa mbyllja e shkëmbimeve të shumicës mund të ndikojë në tregun e shenjave vendase dhe të zhdukë afërsisht 42 "para kimchi".

Lexo artikullin:  Pse Projektet Kanë nevojë për një IEO?

 

 • Informacione të ngjashme
 • Trending
 • Padia XRP: Ja pse ekspertët mendojnë se Ripple mund të fitojë çështjen kundër SEC
 • A rrezikon Ethereum (ETH) të bëhet një siguri pas kalimit në PoS ETH 2.0?
 • Autoritetet e Kirgistanit zbulojnë mbi 500 ferma të minierave të paligjshme të kriptos
 • Gjiganti i Këmbimit Kinez do të ndalojë zgjerimin në mes të krizës kripto në Korenë e Jugut
 • Thyerja: Binance raportohet nën hetimin CFTC për tregtimin e brendshëm
 • Padia XRP: Ja pse ekspertët mendojnë se Ripple mund të fitojë çështjen kundër SEC
 • A rrezikon Ethereum (ETH) të bëhet një siguri pas kalimit në PoS ETH 2.0?
 • Autoritetet e Kirgistanit zbulojnë mbi 500 ferma të minierave të paligjshme të kriptos
 • Gjiganti i Këmbimit Kinez do të ndalojë zgjerimin në mes të krizës kripto në Korenë e Jugut
 • Thyerja: Binance raportohet nën hetimin CFTC për tregtimin e brendshëm

Palak Malhotra 222 artikuj Gazetari & Komunikim Masiv I diplomuar në '21, Palak është një gazetar i GenZ me përvojë në gazetarinë dhe marrëdhëniet me jetën në stilin e jetës. Në CoinGape, Palak është një gazetar i ri kripto që po bëhet gati për Web 3.0 I mëparshëm

Thyerja: Binance raportohet nën hetimin CFTC për tregtimin e brendshëm

Tjetër

Autoritetet e Kirgistanit zbulojnë mbi 500 ferma të minierave të paligjshme të kriptos

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 3-4 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 5% në 45% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju