Dorëzimi kinez në internet Giant Meituan për të filluar provat dixhitale të juanit me ajër pa pagesë

By Palak Malhotra Botuar më 9 shtator 2021 Përditësuar më 9 shtator 2021 Konkursi 2LC - Fitoni $ 30,000 Blini më së miri në

Shkëmbimeve

Binance

Sportsbook

1xbit

Portofol

libër i llogarive By Palak Malhotra Botuar më 9 shtator 2021 Përditësuar më 9 shtator 2021

Sot e tutje, Meituan do të fillojë të hedhë në ajër "pako rozë" me vlerë 10 juanë (1.55 dollarë), për të promovuar udhëtimin me karbon të ulët. Sipas faqes së internetit të informacionit monetar kinez, cnstock.com, duke filluar në këtë kohë, deri më 31 dhjetor, klientët e aplikacionit Meituan kanë të drejtë të marrin transmetime ajrore falas.

Paketa rozë dixhitale juan mund të merret përmes një kërkimi të thjeshtë të frazave kryesore në aplikacionin Meituan, së bashku me metodën e regjistrimit. Paratë e gatshme mund të përdoren shtesë për fondet e shërbimit të platformës për ndarjen e biçikletave. Për më tepër, paketa rozë lejon një numër prokurimesh me përdorim të vazhdueshëm të kompanive të Meituan.

Juan dixhital për të promovuar qëllimin e neutralitetit të karbonit të kombit

Rruga e kësaj pakete Digital Yuan Red për të lejuar përdorimin e CBDC -ve është një përpjekje bashkëpunuese e, Meituan, Bankës Bujqësore të Kinës, Bankës së Kursimeve Postare të Kinës dhe Bankës Ndërtimore të Kinës për banorët në 9 zona, së bashku me Pekinin, Shangain, Xiongan New Zona, e kështu me radhë. Këto zona mund të jenë në gjendje të fitojnë juan dixhital së bashku me shitjen e qëllimit të neutralitetit të karbonit në vend, duke mundësuar hapin e parë, domethënë, integrimin duke përdorur udhëtime me karbon të ulët në jetën e përditshme.

“Imagjinata dhe paragjykimi ynë është të përdorim udhëtimin me karbon të ulët si një përparim dhe të marrim përfitimet e ekspertizës dalluese të juanit dixhital për të përfshirë idenë e synimit të neutralitetit të karbonit të kombit në jetën e përditshme të klientëve në mënyrë që klientët të mund të ekspertizojnë rehati për të konsumuar me juan dixhital duke rritur ndërgjegjen e tyre dhe pjesëmarrjen në zbritjen e emetimit të karbonit, ”raportoi cnstock.com, duke cituar një punonjës të lartë në Meituan.

Juani dixhital do të centralizojë transaksionet virtuale në Kinë

Përqendrimi i Kinës në zbatimin e CBDC -së së tij është shumëfishuar që nga njoftimi i saj për përfundimin e goditjes mbarëkombëtare të kriptove. Me juanin e saj dixhital, Kina synon të zvogëlojë varësinë nga dollari amerikan, së bashku me dominimin e tregjeve të parave dixhitale në mbarë botën. Sidomos tani, pas deklaratës së saj më të re fitimtare në lidhje me përfundimin e goditjes mbarëkombëtare të transaksioneve dixhitale të parasë së huaj. Autoritetet kineze duket se po i afrohen objektivave të tyre për të centralizuar sferën e parave dixhitale brenda kombit.

"Administrimi i aseteve në internet, financimi i drejtësisë, mbulimi i sigurimit në internet, blerja dhe shitja e parave të huaja dixhitale, blerja dhe shitja e tregtisë jashtë shtetit dhe fushat kanë kryer kryesisht punën e korrigjimit dhe janë transferuar në mbikëqyrje të normalizuar.", Tha Banka Popullore e Kinës. Me

 • Informacione të ngjashme
 • Trending
 • Thyerja: Coinbase kryeson listën e aplikacioneve të financave me rritjen më të shpejtë
 • El Salvador: Qeveria përballet me hetimin mbi shpenzimet e Bitcoin Trust
 • Presidenti i BQE -së pohon "Kriptot zakonisht nuk janë monedha, përfundojnë plotësisht."
 • Numri i kontratës së zgjuar të Cardano thyen 2,200, thotë Hoskinson Defi "gati për grabitje"
 • Vetëm-në: PayPal fillon Bitcoin dhe Shërbime të tjera të Tregtimit të Kriptove në MB
 • Inxhinieri i Lartë Coinbase Luke Youngblood bashkohet me Protokollin BENQI si Këshilltar Strategjik
 • Thyerja: Coinbase kryeson listën e aplikacioneve të financave me rritjen më të shpejtë
 • Pse teknologjia Blockchain dhe NFT mund të rrisin ndjeshëm të ardhurat për artistët
 • MonoX mbledh 5 milionë dollarë për të prishur DEX-të konvencionale që përdorin pishina me likuiditet të njëanshëm
 • DOTA 2 Ndërkombëtare: Fitoni Çmime Fantastike brenda Turneut të Ri të Sporteve 1xBit
Lexo artikullin:  A do të zhvillojë Konferenca B Word Next Bull? Elon & Jack për të debatuar për Bitcoin Live

Palak Malhotra 219 artikuj Gazetari & Komunikim Masiv I diplomuar në '21, Palak është një gazetar i GenZ me përvojë në gazetarinë dhe marrëdhëniet me jetën në stilin e jetës. Në CoinGape, Palak është një gazetar i ri i kriptove që po bëhet gati për Web 3.0 I mëparshëm

Tomi Token njofton hyrjen e parë në llojin e saj NFT në shitjen e shenjave

Tjetër

Ja pse Litecoin OmniLite mund të ndihmojë rastin e Bull të $ LTC në mes të Frenzy NFT

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju