Gara me monedha: Fituesit kryesorë/humbësit e korrikut; Bitcoin, ETH Jump, DOGE Drops

Gara me monedha: Fituesit kryesorë/humbësit e korrikut; Bitcoin, ETH Jump, DOGE Bie 101

Ndoshta në mënyrë të jashtëzakonshme, korriku përfundoi të ishte një muaj i gjelbër. Pavarësisht rënies dhe tregtimit anash, gjysma e dytë e muajit pa një nxitje në tregjet e kriptove të cilat e tërhoqën muajin në zonën e gjelbër.

Kjo pason që tregjet e kriptove në fakt kishin përfunduar qershorin me të kuqe, pa një fitues të vetëm në mesin e 10 monedhave kryesore sipas kapitalizimit të tregut për të diskutuar, dhe vetëm 5 ndër 50 kryesuesit. Në atë kohë, 7% e bitcoin (BTC) ishte më e vogla rënie, e ndjekur nga 13%e ethereumit (ETH).

Në korrik, BTC ishte së pari gradualisht duke rënë nga niveli 35,600 USD në nivelin 29,500 USD të parë në pjesën e dytë të muajit, rreth datës 2. Atëherë filloi rritja e tij, duke e përfunduar muajin në praktikisht 20 dollarë. Në mënyrë të ngjashme, ETH fillimisht ra nga rreth 42,000 dollarë të parë në fillim të muajit, në 2,300 dollarë rreth 1,500 korrikut, pastaj u rrit edhe një herë, duke përfunduar muajin në 20 dollarë.

Në krye të përparimeve në këto 2 rrjete, 2 të rëndësishme janë duke u zhvilluar: Monedha të rëndësishme korrik

Gara me monedha: Fituesit kryesorë/humbësit e korrikut; Bitcoin, ETH Jump, DOGE Bie 102

I gjithë azhurnimi po vlerësohet në testnet, ndërsa përgatitjet për azhurnimin e ardhshëm të korrikut janë duke u zhvilluar. Të 10 -të brenda

Megjithëse një monedhë midis 10 kryesuesve në fakt kishte parë një rritje në të gjithë Uniswap, disa më shumë se të tjerët. Gara e korrikut ishte afër, megjithatë fituesi i muajit ishte uniswap (UNI), me një rritje të kostos së saj prej 21.5%. Optimizëm pas tij ishin ethereum dhe bitcoin, duke kaluar qëllimin me një fitim më shumë se 20%. Alpha raportoi, Pa pagesë panë disa përparime domethënëse në Optimistic Ethereum-më së shumti, fillimi i financimit të decentralizuar (DeFi) Megjithatë, u prezantua opsioni i shumëpritur Uniswap layer-two (L2) për shkëmbim të konsiderueshëm të decentralizuar (DEX)

Lexo artikullin:  Ndjenja e Turmës Bitcoin bie në nivelin më të ulët historik, ja pse është bullish për çmimin BTC $

Tre përmes

Veçanërisht (OΞ) rrjeti kryesor. Binance, Ndërkohë në mënyrë të ngjashme u mor me dramën thelbësore të qeverisjes. Gurgullimë më shumë monedha kishin rritje dyshifrore, këto ishin polkadot (DOT) dhe monedhë binance (BNB), me rreth 16%, dhe XRP me 13%. Aziatike, BNB u mblodh pavarësisht nga problemet e vazhdueshme rregullatore të trajtuara nga shkëmbimi i kriptove , thelloi marrëdhënien e saj me ofertën e parë më të madhe të likuiditetit sipas kërkesës në Japoni.

Së fundi partneri,

Gjigandi monetar SBIIt i korrikut, me një ofertë të dërgesave të parave në të vërtetë ka identifikuar

Në krye, kardano (ADA) ishte rritur 1% - dhe në fakt zakonisht ka qenë ndër argëtuesit shumë më të mirë këtë vit. Korrik

Gara me monedha: Fituesit kryesorë/humbësit e korrikut; Bitcoin, ETH Jump, DOGE Bie 103

Dhe vetëm monedha që u zvogëlua në Axie Infinity ishte dogecoin (DOGE) - fituesi i tremujorit të 2 -të dhe gjysmës së parë të 2021. Rënia 14%. Fituesit e korrikut në In kemi një listë të plotë të 10 monedhave kryesore me performancën më të mirë në mesin e 50 kryesuesve sipas kapitalizimit të tregut. Korriku (AXS) po e udhëheq atë pa dyshim, pasi në fakt është rritur gati 724%. "Vazhdoni të shihni rritje të pashembullt," monedha po godiste disa nga nivelet më të larta të saj të të gjitha kohërave

La

Në krye një mes të korrikut

Gara me monedha: Fituesit kryesorë/humbësit e korrikut; Bitcoin, ETH Jump, DOGE Bie 104

Megjithëse postoi, grupi pas tij deklaroi se ata megjithatë po zbulojnë gjithashtu se do të lëshojnë serverë të përkushtuar veçanërisht për raste esports gjatë dy muajve të ardhshëm. Vendndodhja vërtet e largët 2 dhe 3 merren nga OKB dhe terra (LUNA), të cilat u rritën 87% dhe 83%, respektivisht. AAVE u rrit 41%, FTT 44%, ndërsa rritjet e qëndrimit 4 ndryshojnë midis 24%dhe 28%. Humbësit e qershorit në Në korrik lista e gjelbër është e plotë, e kuqja gjithashtu.

It'sshtë, rëniet nuk janë aq të mëdha në kontrast me rritjet. Ndërsa lideri i kësaj liste është ndër

Fituesit e fundit, shiba inu (SHIB).

Fituesit, ajo ra më shumë se 25%.

Duke parë monedhën e vetme që ra më shumë se 20%, ndërsa vetëm 2 të tjerë panë rënie dyshifrore: DOGE dhe THETA.

Lexo artikullin:  Fitimet korrekte të Bitcoin dhe Ethereum, pikat mbeten tërheqëse

Kur filecoin (FIL) u zvogëlua pothuajse 5%, ethereum classic (ETC), bitcoin sv (BSV) dhe algorand (ALGO) të gjitha u ulën në mes 2%dhe praktikisht 3%.

, poligoni (MATIC) ra më pak se 2%, ndërsa tron ​​(TRX) ra më pak se 1%. (*) & & humbësit nga 100 kryesuesit (*) në ​​10 argëtuesit më të mirë ndër 100 kryesuesit sipas kapitalizimit të tregut, ne zbulojmë AXS në krye, dhe pasohet nga FLOW dhe rrjeti kuant (QNT), i cili u rrit 147% dhe 118 %, respektivisht. (*) ka të bëjë me rëniet, më e madhja në mesin e tyre është 30%e mdex (MDX), e ndjekur nga SAFEMOON, telcoin (TEL) dhe SHIB, të cilat u ulën midis 25%dhe 26%. (*).

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju