Coinbase pranon përsëri rrezikun për fondin e investitorit, përsërit sigurinë Coinbase pranon rrezikun e fondit investitor, siguron sigurinë

By Anvesh Reddy 10 minuta më parë Përditësuar 10 minuta më parë Ndiqni ne në Twitter Më e mira në

Fitoj

17% prill

telegram

Coingape

Duke përsëritur sigurinë e fondeve të investitorëve me pakicë në Coinbase, shefja financiare e shkëmbimit të kriptomonedhave Alesia Haas të premten tha se të gjitha asetet e investitorëve janë 'absolutisht të sigurta'. Ajo i bëri komentet duke folur me Andrew Ross Sorkin të CNBC.

'Rreziku i Bishtit' Për Investitorët e Coinbase

CFO u pyet nëse ishte e mundur që gjykatat mund ta detyronin Coinbase të devijonte paratë e klientëve te kreditorët e saj. Në përgjigje, ajo tha se nëse bëhet fjalë, ekziston një rrezik shumë i vogël i bishtit që ende mund të ndodhë.

Sqarimi vjen pas një zbulimi të fundit që sugjeronte nëse Coinbase do të falimentonte, ajo mund t'i trajtonte klientët e saj si 'kreditorë të pasiguruar'.

“Ka dy shtresa mbrojtjeje për investitorët e Coinbase – kontrollet operacionale dhe mbrojtja ligjore. Asetet e secilit klient janë të ndara dhe mbahen veçmas në emrin e tyre në librat tanë. Dhe është klienti ai që drejton paratë dhe ne nuk hipotekojmë asnjë fond.”

Fondet jo në rrezik

Haas shtoi se për këtë arsye, nuk ekziston rreziku i një 'vrapimi' të mundshëm në Coinbase. Ajo shpjegoi se mbrojtjet ligjore janë të përcaktuara qartë në kushtet e shërbimit me klientët.

Tregime Trendi

CEO i FTX refuzon të shesë zotërimet e tij Crypto; Por a mund të shpëtojë ai kripto-n?Lajmet e Rregullores Ky rival i LUNA $UST Stablecoin bën hapa pozitivë në mes të rrëzimitLajmet e Rregullores Just-in: ETF kanadez i Bitcoin shënon blerjen më të madhe ditore prej mbi 2 miliardë dollarëLajmet e Rregullores CZ zbulon pse mbylli LUNA dhe UST Trading në BinanceLajmet e Rregullores Crypto Crash: El Salvador humbet 40 milionë dollarë mes paqëndrueshmërisë së lartë të BitcoinLajmet e Rregullores

“Ne deklarojmë se është pasuria e klientit që mbajmë në emër të tyre. Pra, arsyeja që bëmë zbulimin është për të vënë në dukje se mund të ketë një rrezik të bishtit. Ngjarja e falimentimit nuk ka gjasa pasi ne kemi gjashtë miliardë para.

Ravendex: Gen-Dex & Launchpad tjetër në Cardano Mundësuar nga $Rave Token – Bli tani!

Duke treguar se konfuzioni lindi për shkak të përfshirjes së një faktori të ri rreziku bazuar në një kërkesë të SEC, CEO i Coinbase shkroi në Twitter,

"Ne nuk kemi asnjë rrezik falimentimi, megjithatë kemi përfshirë një faktor të ri rreziku bazuar në një kërkesë të SEC të quajtur SAB 121. Është një zbulim i ri i kërkuar për kompanitë publike që mbajnë asete kripto për palët e treta."

Duke deklaruar se kripto është një industri krejt e re e sapolindur, Haas tha se nuk kishte asnjë praktikë gjyqësore sa i përket falimentimit të kriptove. Duke mbajtur parasysh natyrën e faktorëve të rrezikut, ne besuam se mund të kishte një rrezik për investitorët e Coinbase në rastin e pamundur të falimentimit, tha ajo.

Lexo artikullin:  Crypto, Miratimi NFT me Visa, PayPal, Substack, Marvel + Më shumë lajme

 • Trending
 • Analiza e çmimeve
 • CEO i FTX refuzon të shesë zotërimet e tij Crypto; Por a mund të shpëtojë ai kripto-n?
 • Coinbase pranon përsëri rrezikun për fondin e investitorit, përsërit sigurinë
 • Ky rival i LUNA $UST Stablecoin bën hapa pozitivë në mes të rrëzimit
 • Just-in: ETF kanadez i Bitcoin shënon blerjen më të madhe ditore prej mbi 2 miliardë dollarë
 • CZ zbulon pse mbylli LUNA dhe UST Trading në Binance
 • Crypto Crash: El Salvador humbet 40 milionë dollarë mes paqëndrueshmërisë së lartë të Bitcoin
 • Pse ish-shefi i kriptove të Facebook-ut po fillon fillimin e tij të kriptove?
 • Just-In: Investitori kryesor i LUNA Zhu Su i 3AC i përgjigjet rënies së Luna 
 • Token Ripple (XRP) rritet 21% përpara përditësimit në rastin e SEC
 • Bitcoin (BTC) ka të ngjarë të testojë 32,500 dollarë për disa arsye bullish
 • Analiza e çmimeve FTM: Ritestoni sugjerimet për Mbështetjen e Kanalit në Rimëkëmbjen Bullish
 • Analiza e çmimeve në Decentraland: Çmimi MANA Kërcen 57%; Bulls synojnë 1.50 dollarë Tjetra?
 • Analiza e çmimit të Ethereum: A janë 2,500 dollarë në rrugë për mes divergjencës rritëse të RSI?
 • Analiza e çmimeve GALA: 0.075 $ Fakeout shkakton një rikuperim të mundshëm
 • Analiza e çmimit të Bitcoin: Çmimi i BTC-së kërkon 30 mijë dollarë mes kushteve ekstreme të mbishitjes së tregut; Koha për të blerë?
 • Analiza e çmimeve BNB: BNB Kërcohet nga 263 $ Sytë Synimi tjetër prej 335 $
 • Analiza e çmimeve APE: A mundet Rally i Rinovuar Bullish të tejkalojë Markën 10 $?
 • Parashikimi i çmimit të Solana: Luftimet për çmimin e SOL nën 50.0 dollarë; A është gushti i ulët në horizont?
 • Analiza e çmimit të AXS: Linja e trendit në zbritje mund ta çojë AXS në 14 dollarë
 • Analiza e çmimeve të Ethereum: Çmimi ETH zgjat humbjet nën 2,000 dollarë; Çfarë mban Më pas?
 • Rreth autorit
 • Kushte të përgjithshme

Anvesh është i prirur të shkruajë për njoftimet kryesore rreth adoptimit të kriptove nga institucionet dhe personalitetet e njohura. Duke qenë i lidhur me industrinë e kriptomonedhave që nga viti 2016, interesi i tij për këtë hapësirë ​​ndihmoi që karrierën e tij gazetareske ta përqendronte në ekosistemin blockchain. Ndiqni atë në Twitter në @AnveshReddyEth dhe kontaktoni atë në anvesh (at) coingape.com Historitë Kripto Shiko te gjitha CEO i Binance zbulon arsyen e vërtetë pas rrëzimit të LUNA Komuniteti i kriptove po bën një llogari: Michael Saylor Elon Musk ndërpret marrëveshjen në Twitter Twitter LinkedIn Anvesh Reddy 15 artikuj Anvesh është i prirur të shkruajë për njoftimet kryesore rreth adoptimit të kriptove nga institucionet dhe personalitetet e njohura. Duke qenë i lidhur me industrinë e kriptomonedhave që nga viti 2016, interesi i tij për këtë hapësirë ​​ndihmoi që karrierën e tij gazetareske ta përqendronte në ekosistemin blockchain. Ndiqni atë në Twitter në @AnveshReddyEth dhe kontaktoni atë në anvesh (at) coingape.com I mëparshëm

Lexo artikullin:  Analisti pro kriptove parashikon që Bitcoin (BTC) të rritet në 56 mijë dollarë përpara një shitjeje të madhe

CEO i FTX refuzon të shesë zotërimet e tij Crypto; Por a mund të shpëtojë ai kripto-n?

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju