Coinbase planifikon të shpenzojë më shumë nga paraja e saj në kripto pas blerjes së 500 milionë dollarëve

Coinbase planifikon të shpenzojë më shumë nga paraja e saj në Crypto Pas 500 milion USD Blini 101

Titani i shkëmbimit të kriptove Coinbase në fakt ka përmendur se dëshiron të investojë shumë më tepër nga fitimet e saj në marrjen e pajisjeve kripto - megjithatë në fakt ka rrëfyer se strategjitë e saj me siguri do të mbështeten në drejtimet e zhvillimit të tregut.

Firma si dhe CEO i saj Brian Armstrong po flisnin pasi Coinbase prezantoi strategji për të spërkatur 500 milionë dollarë të fondeve të raportit vjetor në monedha, të përbërë nga ethereum (ETH), përveç “pronave të provës së aksioneve” si dhe parave të decentralizuara Simbolet (DeFi) "së bashku me bitcoin (BTC)."

Armstrong bëri deklaratën e tij në Twitter, ndërsa firma gjithashtu dëshmoi strategjitë e saj në një post - duke sqaruar se sigurisht që do të shpenzonte 10% të secilës prej fitimeve tremujore në blerjet e kriptove.

Por Armstrong la të kuptohet se hapi mund ta çojë firmën ende shumë larg nga dizajni i saj ende kryesisht i bazuar në para. Ai krijoi:

CEO -ja deklaroi se bordi i Coinbase në fakt e kishte vërtetuar hapin pasi ishte pajtuar me një "modifikim në planin tonë të investimeve financiare".

Kompania krijoi që në të vërtetë "ishte përkushtuar për të shpenzuar 500 dollarë të panumërta paratë tona, si dhe përputhjet e parave" në blerjet. Sipas një deklarate të bërë tek autoritetet rregullatore amerikane në shkurt, kompania aktualisht ka bërë blerje të konsiderueshme të BTC si dhe ETH, së bashku me sasi më të vogla të monedhave të qëndrueshme, si dhe altcoin të papërcaktuar.

Sipas informacionit të Thesarit të Bitcoin, firma aktualisht ka BTC 4,487 (rreth 211.4 milion dollarë në kohën e krijimit) në fondet e saj.

Dhe në një hap që ka gjasa të krijohet për të tërhequr më shumë vëmendjen e kriptove të qëndrueshëm, firma kërkoi të garantonte investitorët dhe klientët se blerja nuk ishte një arritje e thjeshtë e Marrëdhënieve me Publikun.

Coinbase përshkroi:

Kompania përfshiu që blerjet e saj me siguri do të "zbatohen duke përdorur tavolinën tonë të punës në sportel ose larg shkëmbimit tonë për të parandaluar çdo lloj mosmarrëveshjeje të normës së interesit me klientët tanë".

Lexo artikullin:  Polkadot, VeChain Analiza e Çmimeve: 14 Tetor 2021

Informacioni mund të ketë ardhur shumë vonë për tregjet monetare në Nju Jork, megjithatë të gjithë sytë padyshim që do të marrin kostot e aksioneve të këmbimit sapo të fillojë tregtimi të Premten. Sidoqoftë, Coinbase në të vërtetë është kënaqur me një fund të shkëlqyeshëm të javës, me kostot elastike të kriptove që ngrenë kostot e aksioneve afërsisht mbi 248 USD - një rritje prej gati 1.6%, sipas informacionit Nasdaq.

Firma u forcua gjithashtu nga informacioni sot se është Coinbase Japoni filiali në të vërtetë ka hapur dyert e tij për shërbimin - do të jetë shkëmbimi i parë i kriptove në Amerikën e Veriut për të hapur një sistem tregtar në zonën fitimprurëse të Azisë Lindore.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.

John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju