Coinbase ndalon tregtimin me Bitcoin SV pas sulmit të 5 -të

Coinbase ndalon tregtimin me Bitcoin SV pas sulmit të pestë 5

Shkëmbim i madh kripto Coinbase në fakt ka ndaluar tregtimin e bitcoin SV (BSV) pas rrymës në një sërë sulmesh në rrjet.

"Për shkak të sulmit 51% që ka ndodhur në BSV sot ne po ndalojmë të gjithë tregtimin e BSV," zbuloi shkëmbimi të martën.

Bitcoin SV pësoi një sulm prej 51% të martën herët në mëngjes, kur "një fuqi serioze hash u lëshua në rrjet", sipas Lucas Nuzzi, mbikëqyrës i artikujve të informacionit të rrjetit në kompaninë e inteligjencës kriptoMetrika e monedhës

Nuzzi deklaroi se në të vërtetë kishte pasur një sulm të provuar fillimisht, i ndjekur nga një sulm efektiv, gjatë të cilit "mbi një duzinë blloqe po rindërtohen dhe deri në 3 versione të zinxhirit po minohen njëkohësisht nëpër pishina."

Coin Metrics e vërtetoi edhe më shumë këtë, duke deklaruar se mjeti i përcjelljes së sigurisë në blockchain të kompanisë FARUM përcaktoi sulmin. "Të gjitha nyjet tona FARUM dëshmuan një ripërtëritje të thellë me një thellësi maksimale prej 14 blloqesh," thanë ata. "Asnjë ngjarje e mëtejshme e riorganizimit nuk është dëshmuar, por ka ende konflikte sinkronizimi që po ndodhin në pishinat kryesore të minierave."

Shoqata Bitcoin, një kompani e përqendruar në Bitcoin SV, deklaroi se ata e dinë sulmin, të cilin minatorët po reagojnë në mënyrë aktive ndaj rrethanës. Ata gjithashtu kanë këshilluar që operatorët e nyjeve të shënojnë zinxhirin mashtrues si të pavlefshëm.

"Kjo do të kthejë menjëherë nyjen tuaj në zinxhirin e mbështetur nga minatorë të ndershëm dhe do të bllokojë zinxhirin e sulmuesit," thanë ata.

Sidoqoftë, rrjeti me sa duket ende po vuan shqetësime.

Bitcoin SV aktualisht kishte parë 4 sulme në fund të qershorit dhe në fillim të korrikut Sulmi përfshinte riorganizimin e bllokut, ku një zinxhir i blloqeve përfundimtare zhvillohet paralelisht me zinxhirin e duhur, sipas Shoqatës Bitcoin

It'sshtë e pasigurt nëse ky më i ri është bërë nga sulmuesi i njëjtë, i shpjeguar nga kompania si "një minator i panjohur që vepron (si një imitues i dukshëm) nën monikerin" Zulupool "."

Monedha e 46 -të sipas kapitalizimit të tregut ra 5.5% në 24 orët e mëparshme, duke u tregtuar aktualisht me 134 USD (në 7:44 UTC). Upshtë rritur më pak se 1% në një javë dhe 11% në një muaj. Në përgjithësi, viti i mëparshëm në të vërtetë është skuqur për monedhën, duke u zvogëluar mbi 40% për shkak të kohës.

Lexo artikullin:  Analiza e çmimit të Bitcoin: BTC grumbullon 5% për të rimarrë nivelin vendimtar 65K $

Ajo në fakt kishte arritur nivelin më të lartë të të gjitha kohërave prej gati 490 dollarë në mes të prillit, duke rënë 73% sepse.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju