Crypto Ban: Kina do të hetojë minierat e paligjshme të kriptove të ekzekutivit të qeverisë

By Prashant Jha Botuar para 28 minutash Përditësuar 28 minuta më parë Shkëmbeni 130+ DEX Blini më së miri në

Shkëmbimeve

Binance

Sportsbook

1xbit

Portofol

libër i llogarive By Prashant Jha Botuar para 28 minutash Përditësuar 28 minuta më parë

Banka Qendrore e Kinës më parë këtë muaj siguroi një koleksion të ri të standardeve të shtypjes së kriptove i cili po shihet si një nga më të plotëit deri më sot. Draft-rregullorja i konsideroi të ndaluara të gjitha blerjet e lidhura me kripton, i bëri autoritetet të shtypin, si dhe të eliminojnë procedurat e minierave të vogla dhe mesatare që po vazhdojnë në rezidencat, si dhe rrethet e vendit, si dhe ndaloi çdo lloj sistemi kripto ndërkombëtar nga furnizimi i tyre. zgjidhje në tokën Kinë Tani, autoritetet në fakt janë transformuar për të gjetur adresat IP për të kapur procedurat e ndaluara të minierave.

Autoritetet kineze në rrethin Zhejiang aktualisht me sa duket po kontrollojnë nëpunësin civil, si dhe përdorimin e tyre të paligjshëm të zonave publike për kriptovalutat e mia. Gazetari kinez Colin Wu postoi një rekord në të cilin gjendeshin praktikisht 184 adresa IP të lidhura me nëpunësin civil që u përdorën në kriptovalutat e mia në mënyrë të paligjshme. Kujdesi kryesor pretendoi se paratë në internet marrin një fuqi të madhe, si dhe prandaj një program i përbashkët korrigjimi është futur në të vërtetë. Urdhri kryesor lexohet,

"& Ldquo; Për të kryer plotësisht zbatimin mbarëkombëtar të punës në korrigjimin e minierave të parave në internet, si dhe problemet e lëvizjeve të tregtisë, reklamat e organizuara të karbonit po vijnë në krye, si dhe neutralizimin e karbonit, si dhe ndalimin si dhe përballimin e kërcënimeve në vendet thelbësore, distrikti ynë në fakt sapo ka prezantuar një aktivitet të përbashkët unik korrigjimi për të luftuar në mënyrë adekuate duke përdorur burimet publike për t'u bashkuar me nxjerrjen e parave në internet, si dhe detyrat tregtare. "& rdquo;

Kriza e kriptove në Kinë në kulmin e saj

Urdhrat e tanishëm të shtypjes fillojnë thembrën e kufizimit të minierave të Bitcoin në vend që u zbatua në maj Si rezultat, Kina që shfrytëzoi për të udhëhequr pjesën e minierave të Bitcoin në të vërtetë u largua nga top-5, ndërsa aktualisht Shtetet e Bashkuara kryesojnë grafikun me pjesa më e madhe prej 35.8, e respektuar nga Kazakistani si dhe Rusia.

Lexo artikullin:  Padia XRP: Gjykata jep mocionin e SEC për të detyruar zbulimin e regjistrimeve të takimeve të brendshme të Ripple

Më herët, shtypja kineze si dhe kufizimi u përdorën për të lënë një lloj teknikaliteti që u përdor për t'u përdorur nga investitorët kinezë të kriptove për të përdorur paratë në internet. Sidoqoftë, porositë aktuale nuk lënë zonë për çdo lloj teknikaliteti të tillë.

  • Trending
  • Analiza e çmimeve
  • Tre Projekte Tashmë Janë Konkurrente për Një Slot Polkadot Parachain
  • Aplikacioni Yield dyfishon asetet në tremujorin e tretë pasi rezulton i madh me partneritetin në Premier League
  • Crypto Ban: Kina do të hetojë minierat e paligjshme të kriptove të ekzekutivit të qeverisë
  • Parashikimi i çmimit të Bitcoin: BTC po afrohet me ATH afër 65,000 dollarë në mes të kërkesës së mundshme nga vendet në zhvillim
  • Parashikimi i çmimit të Bitcoin: BTC vazhdon shpërthimin në 60,000 dollarë në mes të një bredhje balene
  • Crypto Crackdown: Bitmain për të ndaluar dërgimin e Antminers në Kinë këtë Tetor

Twitter LinkedIn Prashant Jha 1066 artikuj Një gradë dizajni, Prashant përqendrohet në tregjet e Mbretërisë së Bashkuar si dhe ato indiane. Si një kripto-gazetar, pasionet e tij varen nga teknologjia moderne blockchain që nxit në të gjitha situatat ekonomike që lindin. I mëparshëm

Aplikacioni Yield dyfishon asetet në tremujorin e tretë pasi rezulton i madh me partneritetin në Premier League

Tjetër

Tre Projekte Tashmë Janë Konkurrente për Një Slot Polkadot Parachain

.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 3-4 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 5% në 45% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju