Crypto Crash: El Salvador humbet 40 milionë dollarë mes paqëndrueshmërisë së lartë të Bitcoin

By Sunil Sharma 8 minuta më herët Përditësuar 4 sekonda më parë Ndiqni ne në Twitter Më e mira në

Fitoj

17% prill

telegram

Coingape

El-Salvador, një komb në Amerikën Qendrore raportoi se për shkak të variacionit aktual të kriptomonedhës, Bitcoin, në fakt ka marrë humbje të ndryshme që sjellin rreth 40 milionë dollarë, siç mbahet parasysh nga Bloomberg në një rekord aktual. Humbjet janë të përafërta për të arritur në shlyerjen e obligacioneve të mëposhtme prej 38.25 milion dollarë nga vendi.

Kreu i shtetit të El Salvadorit, Bukele sapo bleu rënien e Bitcoin

Humbjet filluan në fund të muajit mars dhe në fakt ajo ka shkuar më mirë në rreth 40%. Siç mbahet parasysh nga Bloomberg, humbjet në fakt janë rritur më mirë dhe gjithashtu fotografojnë rreziqet befasuese të investimit financiar në Bitcoin nga EL Salvador.

Ndërkohë, ky informacion është duke ndjekur kreun e shtetit të El Salvadorit, Bukele, i kërkoi Twitter-it të tij që më 9 maj të zbulonte se El Salvadori ka blerë në të vërtetë 500 bitcoin në vlerën 30,744 dollarë. Ai shkroi në Twitter: "El Salvador thjesht bleu rënien. 500 monedha me një normë tipike USD prej ~$30,744″″

Për më tepër, menjëherë pas postimit të kreut të shtetit të El Salvadorit, Bukele, Justin Sun, krijuesi i Tron prezantoi duke përdorur menaxhimin e tij në Twitter më 10 maj se në përputhje me blerjen nga El Salvador, ata në fakt kanë marrë gjithashtu 500 monedha për 15,515,675 dollarë me një monedhë të vetme. në 31031.35.

Udhëtimi i El Salvadorit me Bitcoin

Më 7 shtator 2021, Presidenti Bukele i El Salvadorit prezantoi se Bitcoin mund të përdoret për ekzekutimin e marrëveshjeve monetare. El Salvadori pas kësaj u shënua si vendi i parë në mbarë botën që miratoi një rregullore që u lejon banorëve të tij të përdorin Bitcoin gjatë ekzekutimit të marrëveshjeve të shërbimit.

Tregime Trendi

Pse ish-shefi i kriptove të Facebook-ut po fillon fillimin e tij të kriptove?Lajme Altcoin Just-In: Investitori kryesor i LUNA Zhu Su i 3AC i përgjigjet rënies së Luna Lajme Altcoin Rrjeti Terra po gjeneron përsëri blloqe, por deri në çfarë përfundimi?Lajme Altcoin I thyer: Binance pezullon tregtimin LUNA dhe UST "Spot" deri në njoftim të mëtejshëmLajme Altcoin Thyerja: Elon Musk ndal përkohësisht marrëveshjen me TwitterLajme Altcoin

Presidenti Bukele mbajti parasysh se Bitcoin si prirje e ligjshme e El Salvadorit sigurisht që do të nxisë një qarkullim shumë më të shpejtë të marrëveshjeve midis El Salvadorit dhe gjithashtu kombeve të tjera të ndryshme. Për më tepër, zgjedhja sigurisht që do ta ndihmojë El Salvadorin të zgjidhë me shpejtësi detyrimet e tij financiare ndërkombëtare.

Lexo artikullin:  Bakkt, Binance, MoonPay dhe Voyager Sillni Zgjidhje të Reja të Pagesave + Më shumë Lajme

Ravendex: Gen-Dex dhe Launchpad tjetër në Cardano Mundësuar nga $Rave Token – Blini aktualisht!

Ndërkohë, zgjedhja e Presidentit Bukele nuk ishte miratuar gjerësisht pasi FMN-ja, Fondet Monetare Ndërkombëtare, paralajmëruan qeverinë federale të El Salvadorit për rreziqet që lidhen me lejimin e Bitcoin si prirje ligjore në vend Ata specifikuan më mirë se marrja e një kredie prej tyre do të sigurisht që është një objektiv i vështirë.

FMN-ja mbajti më mirë parasysh se përdorimi i Bitcoin paraqet rreziqe të konsiderueshme për ndershmërinë monetare, sigurinë monetare dhe gjithashtu mbrojtjen e klientit.

 • Trending
 • Analiza e çmimeve
 • Crypto Crash: El Salvador humbet 40 milionë dollarë mes paqëndrueshmërisë së lartë të Bitcoin
 • Pse ish-shefi i kriptove të Facebook-ut po fillon fillimin e tij të kriptove?
 • Just-In: Investitori kryesor i LUNA Zhu Su i 3AC i përgjigjet rënies së Luna
 • Rrjeti Terra po gjeneron përsëri blloqe, por deri në çfarë përfundimi?
 • I thyer: Binance pezullon tregtimin LUNA dhe UST "Spot" deri në njoftim të mëtejshëm
 • A është një dimër Bitcoin këtu? Tjetër BTC ATH mund të vijë vetëm deri në vitin 2024
 • Menaxheri zviceran i aseteve GAM mohon bisedimet me Terra për një paketë shpëtimi të mundshëm
 • Bitcoin (BTC) rikuperon 30 mijë dollarët e kaluar, por mos e festoni akoma
 • Kriptotë e lojërave rikuperojnë më shumë pas rrëzimit të fundit, ja pse
 • Ndërsa Terra shembet, ky propozim përpiqet të shpëtojë zhvilluesit dhe përdoruesit
 • Parashikimi i çmimit GALA: 0.075 dollarë Fakeout shkakton një rikuperim të mundshëm
 • Analiza e çmimit të Bitcoin: Çmimi i BTC-së kërkon 30 mijë dollarë mes kushteve ekstreme të mbishitjes së tregut; Koha për të blerë?
 • Analiza e çmimeve BNB: BNB Kërcohet nga 263 $ Sytë Synimi tjetër prej 335 $
 • Analiza e çmimeve APE: A mundet Rally i Rinovuar Bullish të tejkalojë Markën 10 $?
 • Parashikimi i çmimit të Solana: Luftimet për çmimin e SOL nën 50.0 dollarë; A është gushti i ulët në horizont?
 • Analiza e çmimit të AXS: Linja e trendit në zbritje mund ta çojë AXS në 14 dollarë
 • Analiza e çmimeve të Ethereum: Çmimi ETH zgjat humbjet nën 2,000 dollarë; Çfarë mban Më pas?
 • Analiza e çmimeve TRX: EMA-të e përqendruara ndihmojnë blerësit në mbrojtje 0.072 dollarë
 • Analiza e çmimeve të Bitcoin: Çmimi i BTC-së thyhet drejt niveleve të ulëta të dhjetorit 2020; A janë 17,000 dollarë më pas?
 • Analiza e çmimeve GALA: 0.07 $ Mbështetje Përkeqësimi 30% Rënia në GALA
 • Rreth shkrimtarit
 • Kushte të përgjithshme

Sunil është një pronar biznesi serial dhe gjithashtu ka operuar në blloqe dhe në dhomën e kriptomonedhave për 2 vjet aktualisht. Më parë ai ishte bashkëthemelues i një start-upi të qëndrueshëm të Qeverisë së Indisë në In Thinks dhe aktualisht është kryeredaktor në Coingape dhe gjithashtu CEO në SquadX, një start-up fintech. Ai në fakt ka publikuar më shumë se 100 postime mbi kriptomonedhën dhe gjithashtu blockchain dhe gjithashtu ka ndihmuar në fakt një shumëllojshmëri ICO-sh në suksesin e tyre. Ai në fakt ka bashkë-projektuar trajnime komerciale për rritjen e blockchain dhe gjithashtu ka mbajtur në të kaluarën shumë takime. Ndiqni atë në Twitter në @sharmasunil8114 dhe gjithashtu lidheni me të në sunil (at) coingape.com Historitë Kripto Shiko te gjitha Komuniteti i kriptove po bën një llogari: Michael Saylor Elon Musk ndërpret marrëveshjen në Twitter Gruaja e Do Kwon kërkon mbrojtje nga policia pasi Luna u rrëzua 99% Facebook Twitter LinkedIn Sunil Sharma 289 artikuj Sunil është një pronar biznesi serial dhe gjithashtu ka operuar në blloqe dhe në dhomën e kriptomonedhave për 2 vjet aktualisht. Më parë ai ishte bashkëthemelues i një start-upi të qëndrueshëm të Qeverisë së Indisë në In Thinks dhe aktualisht është kryeredaktor në Coingape dhe gjithashtu CEO në SquadX, një start-up fintech. Ai në fakt ka publikuar më shumë se 100 postime mbi kriptomonedhën dhe gjithashtu blockchain dhe gjithashtu ka ndihmuar në fakt një shumëllojshmëri ICO-sh në suksesin e tyre. Ai në fakt ka bashkë-projektuar trajnime komerciale për rritjen e blockchain dhe gjithashtu ka mbajtur në të kaluarën shumë takime. Ndiqni atë në Twitter në @sharmasunil8114 dhe gjithashtu lidheni me të në sunil (at) coingape.com I mëparshëm

Lexo artikullin:  PayPal po shqyrton lançimin e kriptomonedhës së vet, 'PayPal Coin'

Rrjeti Terra po gjeneron përsëri blloqe, por deri në çfarë përfundimi?

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju