Crypto Crash: Këto argumente kryesore u hodhën më së shumti këtë javë

By Ambar Warrick 10 minuta mbrapa Përditësuar 10 minuta më parë Ndiqni ne në Twitter Më e mira në

Fitoj

17% prill

telegram

Coingape

Tregjet e kriptove u shembën me mbi 500 miliardë dollarë sot, ndër javët më të këqija të zonës në sfond.

Me përjashtim të monedhave të qëndrueshme, secila prej 50 kriptomonedhave më të mira janë gati për të përfunduar javën në një rajon të pafavorshëm. Aksidenti i madh i Terrës ka transformuar gjithashtu peizazhin e kriptove më të mëdha.

Megjithatë, duke mos lejuar UST si dhe LUNA, ka shumë argumente të ndryshme të tjera që shënuan humbje të mëdha sot. Ndërsa disa prej tyre kanë të bëjnë me masakrën në Terra, të tjerët panë emrin e tyre të markës së sinjaleve të rënies.

PancakeSwap (CAKE), Orteku (AVAX), Near Protocol (NEAR) si dhe Cosmos (ATOM) ishin më të tmerrshmet që kryenin top-50 tokenet e kriptove sot, informacion nga programet Coinmarketcap.

PancakeSwap bie pothuajse 44%

CAKE regjistroi humbjet më të rëndësishme sot pas UST si dhe LUNA, duke rrëzuar praktikisht 44% për të tregtuar rreth 4.18 dollarë të Shtunën Tregtarët morën pak ndihmë nga puna duke rekomanduar që të arrinin shumëllojshmërinë e tokenëve CAKE në 750 milionë.

Tregime Trendi

Themeluesi Terra propozon planin e ringjalljes, por LUNA 2.0 do të jetë një detyrë e vështirë, ja pseLajme Just-In: Rrethoni Mint 8.4 miliard USDC brenda 7 ditëve, pse?Lajme Parashikimi i çmimeve të Hedera Hashgraph HBAR 2022Lajme Just-In: Votat BAYC për "Ape Drops" NFT Marketplace; Ç'pritet më tej?Lajme Parashikimi i çmimit XLM 2022: Kryqi i vdekjes në tabelën yjore Ku po shkojnë demat?Lajme

PancakeSwap, i cili është një shkëmbim i decentralizuar në zinxhirin Binance, në fakt është përpjekur gjithashtu të paraqesë baste si dhe të prodhojë funksione bujqësore. Por investitorët ende hezitojnë t'i kushtohen investimeve financiare afatgjata në zinxhir.

Ravendex: Gen-Dex dhe Launchpad tjetër në Cardano Mundësuar nga $Rave Token – Blini aktualisht!

Orteku (AVAX) ka rënë rreth 43% sot, me shqetësimet se Terra me siguri do të disponojë me vlerë 100 milionë dollarë të argumenteve AVAX që disponon për të rritur likuiditetin. Aq shumë, Terra në fakt nuk ka kryer asnjë lloj blerjeje të tillë. AVAX gjithashtu ka përbërë një komponent të mbështetjes UST të Gardës së Fondacionit Luna.

Cosmos (ATOM) ra 38% këtë javë për shkak të lidhjeve të ngjashme me Terra. Aplikacionet DeFi të blockchain janë kryesisht të inkorporuara me Terra, dhe gjithashtu për shkak të kësaj, iu nënshtruan stresit të marketingut UST.

Lexo artikullin:  Bitcoin, Ethereum dhe Altcoin Bulls Fitojnë Forcë

Shenjat e tjera, të përbërë nga Ape Coin (APE), Shiba Inu (SHIB) si dhe Solana (SOL), të cilat aktualisht ishin në rënie përpara aksidentit, panë rritje të marketingut.

Cili kripto fitoi javën?

Në top-50 kriptomat, si dhe në moslejimin e monedhave të qëndrueshme, DeFi Token Maker (MKR) ishte fituesi i vetëm për javën, duke u rritur pothuajse 12% në 1,488 dollarë. Shenja, e cila është shenja e administrimit të sistemit DeFi Maker DAO, pa një rritje të konsiderueshme pasi investitorët vunë bast se sistemi mund të lidhte hapjen në DeFi të lënë nga Terra.

Stablecoin DAI i Maker DAO gjithashtu pa një rritje të madhe sasiore gjatë javës. Ndryshe nga UST, DAI zakonisht kolateralizohet.

 • Trending
 • Analiza e çmimeve
 • Themeluesi Terra propozon planin e ringjalljes, por LUNA 2.0 do të jetë një detyrë e vështirë, ja pse
 • Just-In: Rrethoni Mint 8.4 miliard USDC brenda 7 ditëve, pse?
 • Just-In: Votat BAYC për "Ape Drops" NFT Marketplace; Ç'pritet më tej?
 • Investitorët paralajmërojnë për rënien e Bitcoin, ja çfarë thonë ata
 • Jo vetëm UST; Terra Crash godet fort këto kriptora
 • Një tjetër Hack Fantom? FTM bie 15% pas sulmit DEX
 • VanEck si dhe 21Shares pezullojnë ETP-të e tyre të Terra pas kolapsit të fundit
 • Sulmi i madh i phishing synon përdoruesit në sajtet e të dhënave kripto
 • Përditësimi i LUNA: Themeluesi i Terra propozon rivendosjen e pronësisë së Terra në 1 miliard argumente
 • Ky udhëheqës i Shteteve të Bashkuara kundërshton planin CBDC të Fed, Ja pse
 • Parashikimi i çmimit XRP 2022-2027: A do të dalë The Ripple nga rasti i SEC?
 • Analiza e çmimit Ripple: Çmimi XRP afrohet 0.50 dollarë; A është e realizueshme Bounce Back?
 • Analiza e çmimeve Polkadot: Linja e trendit në rënie parandalon rikuperimin e çmimit DOT
 • Analiza e çmimeve FTM: Ritestoni sugjerimet për Mbështetjen e Kanalit në Rimëkëmbjen Bullish
 • Analiza e çmimeve në Decentraland: Kostoja MANA Kërcen 57%; Bulls synojnë 1.50 dollarë Tjetra?
 • Analiza e çmimit të Ethereum: A janë 2,500 dollarë në rrugë për mes divergjencës rritëse të RSI?
 • Analiza e çmimeve GALA: 0.075 $ Fakeout shkakton një rikuperim të mundshëm
 • Analiza e çmimit të Bitcoin: Çmimi i BTC-së kërkon 30 mijë dollarë mes kushteve ekstreme të mbishitjes së tregut; Koha për të blerë?
 • Analiza e çmimeve BNB: BNB Kërcohet nga 263 $ Sytë Synimi tjetër prej 335 $
 • Analiza e çmimeve APE: A mundet Rally i Rinovuar Bullish të tejkalojë Markën 10 $?
 • Rreth shkrimtarit
 • Kushte të përgjithshme

Me më shumë se 5 vjet përvojë që mbulon tregjet monetare në mbarë botën, Ambar do të thotë të përfitosh nga ky mirëkuptim në drejtim të globit në rritje të shpejtë të kriptove, si dhe DeFi. Pasioni i tij ekziston kryesisht në zbulimin se si përparimet gjeopolitike mund të ndikojnë në tregjet e kriptove, si dhe atë që mund të tregojë për zotërimet tuaja bitcoin. Kur ai nuk është duke ecur përmes internetit për informacionin më të fundit të ndarjes, mund ta gjeni atë duke luajtur videolojëra ose duke shijuar përsëritjet e Seinfeld. Mund ta kontaktoni në [email protected] Historitë Kripto Shiko te gjitha Ja sa kanë humbur personalitetet më të pasura në kolapsin e kriptove Do Kwon thyen heshtjen mbi kolapsin e LUNA-s CEO i Binance zbulon arsyen e vërtetë pas rrëzimit të LUNA Twitter LinkedIn Ambar Warrick 277 artikuj Me më shumë se 5 vjet përvojë që mbulon tregjet monetare në mbarë botën, Ambar do të thotë të përfitosh nga ky mirëkuptim në drejtim të globit në rritje të shpejtë të kriptove, si dhe DeFi. Pasioni i tij ekziston kryesisht në zbulimin se si përparimet gjeopolitike mund të ndikojnë në tregjet e kriptove, si dhe atë që mund të tregojë për zotërimet tuaja bitcoin. Kur ai nuk është duke ecur përmes internetit për informacionin më të fundit të ndarjes, mund ta gjeni atë duke luajtur videolojëra ose duke shijuar përsëritjet e Seinfeld. Mund ta kontaktoni në [email protected] I mëparshëm

Lexo artikullin:  Përgatitja për paqëndrueshmërinë e tregut të kriptove ndërsa SHBA është vendosur të raportojë numrat e saj më të lartë të inflacionit

Themeluesi Terra propozon planin e ringjalljes, por LUNA 2.0 do të jetë një detyrë e vështirë, ja pse

.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju