Kërcimet e Ndjenjave të Tregut Crypto, të Drejtuar nga Bitcoin dhe Binance Coin

Kërcimet e Ndjenjës së Tregut Crypto, të Drejtuar nga Bitcoin dhe Binance Coin 101

Pas zhvendosjes së javës së kaluar, ndjenja e tregut ka vazhduar të rritet. Rezultati mesatar i ndjenjave lëvizëse 7-ditore të tregut kripto (sentscore) për dhjetë monedha kryesore është 5.71, duke treguar një rritje nga 4.88 të regjistruar një javë më parë, sipas të dhënave të siguruara nga shërbimi i analizës së ndjenjave të tregut Omenikë. Për më tepër, kjo sjell sentcore -in e përgjithshëm pranë zonës pozitive përsëri, me dy nga 10 monedhat kryesore tashmë atje.

Ndjenja e tregut ka bërë një rimëkëmbje të dukshme gjatë javës së kaluar, me dy prej monedhave të saj më të njohura tani në zonën pozitive: bitcoin (BTC) që kryeson listën me rezultatin 7, dhe ethereum (ETH) duke qëndruar afër me 6.7. Dhe kjo nuk është e gjitha: vetëm monedha USD (USDC) ka një rezultat nën 5, ndërsa shtatë të tjerat të gjitha kanë rezultate brenda intervalit 5.1-5.9-që është, përsëri, një ndryshim i rëndësishëm në krahasim me javën e kaluar.

Të gjithë në këtë listë-përveç USDC, e cila ra 3%-kanë parë një rritje në rezultatet e tyre përkatëse javën e kaluar dhe pothuajse të gjithë kanë pasur rritje dyshifrore. Më e larta prej tyre është monedha binance (BNB) e 27%, ndërsa XRP ndjek nga afër me 26%. Gjithashtu duke parë rritje pak më shumë se 20% janë BTC dhe ETH.

Në kategorinë tjetër janë ata me rritje të sentcoreve të tyre mbi 10%, këto janë cardano (ADA), polkadot (DOT), lidhje zinxhirore (LINK) dhe uniswap (UNI). E vetmja me një rritje nën 10% është lidhja (USDT) me pothuajse 4%.

Ndryshimi i ndjenjës midis 10 monedhave kryesore*:
Interpretimi i shkallës së sentscore:
- 0 në 2.5: shumë negative
- 2 deri në 3.9: zonë disi negative
- 4 deri në 5.9: zonë neutrale
- 6 në 7.49: zonë disi pozitive
- 7.5 deri në 10: zonë shumë pozitive.

Kërcimet e Ndjenjës së Tregut Crypto, të Drejtuar nga Bitcoin dhe Binance Coin 102

Duke zmadhuar vetëm 24 orët e fundit, ne gjejmë një situatë edhe më të mirë, me pesë monedha në zonën pozitive. Përveç BTC dhe ETH, tani shohim edhe LINK, ADA dhe UNI atje. USDC është ende monedha e vetme nën rezultatin 5, por edhe ajo tani është shumë afër, duke qëndruar në 4.9. Thënë kështu, rezultatet e tre monedhave kanë rënë sot, të udhëhequr nga -2.2%e BTC. Dy të tjerat janë USDT (-2%) dhe ETH (-0.7%). Rritja më e lartë në listë është 6%e ADA, dhe XRP më e vogël 0.5%. Rezultati i përgjithshëm 24 orësh për 10 monedhat kryesore është aktualisht 5.94, pak nën zonën pozitive, krahasuar me 5.39 të hënën e kaluar.

Lexo artikullin:  Analiza e Çmimeve FTM: Token Fantom (FTM) ngrihet në lartësi të reja, Tabela javore sugjeron Divergjenca Bearish

Ndryshimi ditor i Bitcoin -it në muajin e kaluar:

Kërcimet e Ndjenjës së Tregut Crypto, të Drejtuar nga Bitcoin dhe Binance Coin 103

Ka më shumë lajme të mira që vijnë nga pjesa tjetër e listës së ndjekur nga Omenics - 25 monedhat përveç listës së 10 të lartë. Të gjitha këto janë bërë të gjelbra gjatë shtatë ditëve të fundit. Rritja më e lartë është 32% nga litecoin (LTC) i cili ishte në listën e 10 të parëve për disa javë, tani i ulur në vendin e 11 -të. Veçanërisht, 19 monedha të tjera panë rritje dyshifrore në rezultatet e tyre, ndërsa më e vogla nga pesë të tjerat-pra e gjithë listës-është 1%e përbërë (COMP). Për më tepër, nuk ka më monedha në zonën negative, ka një në zonën pozitive përsëri (AAVE), dhe pesë monedha kanë rezultate nën 5, që do të thotë se shumica ulet në rangun 5-5.9.

* - Metodologjia:

Omenics mat ndjenjën e tregut duke llogaritur rezultatin, i cili përmbledh ndjenjën nga lajmet, mediat sociale, analiza teknike, trendet virale dhe bazat e monedhave bazuar në algoritmet e tyre pronësore.
Siç shpjegon uebfaqja e tyre, "Omenics grumbullon artikuj të trendit të lajmeve dhe postime virale në mediat sociale në një platformë të dhënash të gjitha në një, ku gjithashtu mund të analizoni ndjenjat e përmbajtjes," duke shtuar më vonë, "Omenics kombinon 2 treguesit e ndjenjave nga lajmet dhe mediat sociale me 3 vertikale shtesë për analizën teknike, bazat e monedhave dhe gumëzhitje, duke rezultuar në rezultatin përfundimtar i cili raporton një pamje të përgjithshme për secilën monedhë. " Tani për tani, ata po vlerësojnë 35 kriptoasete.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju