Zhurma e pastrimit të parave kripto zgjerohet në Londër; Policia kapi edhe një 250 milion dollarë

Regjistrohuni në Altcoin më të mirë të vitit 2021!

Përdorimi i shtuar i kriptomonedhës për të larë paratë e zeza në Londër ka arritur në një nivel krejt të ri, me 250 milionë dollarë të një kriptovalute të fshehur të kapur nga Policia Britanike sot. Zhurma e pastrimit të parave të kriptomonedhës po rritet me një ritëm të shpejtë.

Shkëmbimi i fundit i papastër i parave të kriptos u kap shumë më pak se një muaj më 24 th Qershor, me vlerë afërsisht 158 ​​milionë dollarë para të ndaluara në llojin e kriptomonedhës.

Ky 250 milionë dollarë ka qenë në të vërtetë sasia më e madhe e parave të lara në llojin e kriptove të konfiskuara nga Policia Britanike, si dhe sasia duket se po rritet me çdo konfiskim pasues.

"Ndërsa paratë e gatshme mbeten mbret në botën kriminale, ndërsa platformat dixhitale zhvillohen, ne po shohim gjithnjë e më shumë kriminelë të organizuar duke përdorur kriptovaluta për të pastruar paratë e tyre të pista, ”informoi Reuters të Martën Reuters Zëvendës Ndihmës Komisioner i Policisë Metropolitane Graham McNulty.

Policia Britanike Mjaft e Qëndrueshme në Thirrjen e Raketave të Pastrimit të Parave

Policia Britanike në fakt ka ndjekur kapjen e rregullt të zhurmave të shumta të pastrimit të parave si komponent i shqyrtimit të tyre mbi qëllimin kundrejt pastrimit të ndaluar të parave të gatshme.

I dyshuari që u burgos për 158 milionë dollarë të mëparshëm, një zonjë 39-vjeçare, në të vërtetë është krijuar përsëri për t’u pyetur për zhurmën e pastrimit të parave kripto prej 250 milionë dollarësh. Sidoqoftë, ndarja e policëve të

"Konfiskimi i sotëm është një tjetër pikë referimi domethënëse në këtë hetim i cili do të vazhdojë për muajt e ardhshëm, ndërsa ne i përqëndrojmë ata në qendër të këtij operacioni të dyshuar të pastrimit të parave," në fakt nuk ka bërë asnjë lloj deklarata kryesore në lidhje me çdo lloj drejtimi përkatës ose eksplorimet nga ekzaminimi i saj. Detektivi i policisë Joe Ryan, divizioni e vendos veten më afër fundit përfundimtar pasi një numër në rritje i zhurmave zbulohen dhe konfiskohen. Reuters;

Cryptocurrency informoi One.

marrëveshjet janë më të vështira për t'u hartuar, si dhe shumë më të lehta për t'u bërë, duke bërë të mundur që keqbërësit e rrezikshëm të lajnë me lehtësi paratë e fituara në mënyrë të paligjshme nga çdo lloj skaji i botës. (*) të faktorëve që kripto ka qenë në të vërtetë duke u analizuar në disa kombe që i përkasin kapacitetit kriminal të një sistemi të decentralizuar. (*)

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju