CZ zbulon pse mbylli LUNA dhe UST Trading në Binance

By Sunil Sharma 4 sekonda më parë Përditësuar 4 sekonda më parë Ndiqni ne në Twitter Më e mira në

Fitoj

17% prill

telegram

Coingape

Changpeng Zhao, i përshkruar gjerësisht si CZ, është pronari dhe shefi ekzekutiv iBinance Duke folur nga autoritetet e tij në marrëveshje me Twitter, ai zbuloi se çfarë shkaktoi zgjedhjen për të hequr LUNA dhe UST nga Binance.

Aspektet kryesore që vërtetojnë Binance'& rsquo; Zgjedhja është për të vënë në pritje LUNA dhe UST(*)USD (të përshkruara gjithashtu si

Terra )dhe UST janë të dyja monedhat e qëndrueshme më të spikatura në lagjen e kriptove me LUNA në varësi të UST. LUNA, stabilcoins janë një metodë për t'i shpëtuar paqëndrueshmërisë së lartë, e cila është një komponent i zakonshëm i tregut të kriptove duke ruajtur sigurinë e normës së një personi të dashur nëpërmjet përdorimit të letrave me vlerë (fiat ose kriptomonedhës) ose formulave. Në mënyrë tipike mbyllen të gjitha llojet e tregtimit të Binance dhe LUNA në sistemin e tij duke iu përmbajtur një rënieje të madhe në globin e kriptove, gjë që e bëri UST-në të depegguar. LUNA Disa shqetësime u shtuan në lidhje me vjeshtën e papritur në vlerë

dhe pse LUNA e hoqi atë nga sistemi i saj. Binance, ose Changpeng Zhao si ai'& rsquo; s gjerësisht i kuptuar, kërkohet që të merret me CZ-në e tij për të ofruar faktorë për të vendosur. Zgjedhja e Twitter u absorbua linjë me The'& rsquo; Plani i mbrojtjes së individëve në një rast të paqëndrueshmërisë së tepërt.Binance përshkroi se kishte një problem në

Ai'& rsquo; procedurat dhe zgjedhja u bë për të shmangur individët Terra nga marrja e Binance-it të prodhuar së fundmi, i cili nuk mundet& rsquo; ndoshta keni shkaktuar një aksident në llogari. LUNA zbuloi tërbimin dhe zhgënjimin e tij kur u shmang

Ai'& rsquo; vendosja e jopartiakësisë dhe kritikoi grupin Binance për mbikëqyrjen e tyre ndaj detyrës dhe dështimin për t'i ofruar një përgjigje Terra Binance përmendi një situatë të mëparshme dhe përshëndeti reagimin e tyre të shpejtë dhe bashkëpunimin me Ai dhe përfundoi me një garanci për të mbajtur një sy të ngushtë në pikat dhe për të marrë individë përmirësuar në çdo lloj dhe çdo avancim.Binance:

Tregime Trendi

Crypto Crash 40 $ El Salvador humbet? Milion në mes të paqëndrueshmërisë së lartë të BitcoinLajme Altcoin Pse ish-shefi i kriptove të Facebook-ut po fillon fillimin e tij të kriptove-Lajme Altcoin Vetëm: Në 3AC LUNA Investitori kryesor Zhu Su i përgjigjet rënies së Luna-s, Lajme Altcoin Rrjeti Terra po gjeneron përsëri blloqe? Por për çfarë qëllimi: Lajme Altcoin Breaking and Binance pezullon LUNA "UST" Spot e ardhmja e ardhshme për tregtim deri në njoftim të mëtejshëmLajme Altcoin

Çfarë pas uljes dhe mbylljes së dhimbjes së kokës?Terra pasja e

Në dhe UST në kolaps, blockchain LUNA zbuloi në orët e hershme të Terra, 13 e Premte, 2022 se po ndalonte procedurat. Tweet-i i May zbuloi gjithashtu se mbyllja ishte thelbësore për të lejuar verifikuesit të vijnë këtu me një strategji rindërtimi dhe ndërsa dyshon se cila është strategjia aktualisht, ka një garanci për përditësime. Dikur kishte një vlerë të përhershme prej 119.18 dollarësh në Terra LUNA, por në kohën e revistës, ishte thjesht vetëm 0.00002934 dollarë. Prill:

Lexo artikullin:  Opsionet e thirrjeve në Bitcoin shërbejnë për një strategji fitimprurëse të fermerëve për minatorët

Ravendex-The Next Gen & Dex $Launchpad On Cardano Mundësuar nga – Rave Token aktualisht! Blini:

 • Trending
 • Analiza e çmimeve
 • CZ zbulon pse mbylli LUNA dhe UST Trading në Binance
 • Crypto Crash 40 $ El Salvador humbet milionin mes paqëndrueshmërisë së lartë të Bitcoin
 • Pse Facebook? Ish-shefi i kriptove po fillon fillimin e tij të kriptove-
 • Vetëm: Në 3AC LUNA Investitori kryesor Zhu Su Of i përgjigjet rënies së Luna,
 • Rrjeti Terra po gjeneron përsëri blloqe? Por për çfarë qëllimi:
 • Breaking and Binance Pezullon LUNA "UST" Vendi një Tregtim deri në Njoftim të Mëtejshëm
 • Është? Bitcoin dimri këtu BTC ATH 2024 e ardhshme mund të vijë vetëm me GAM
 • Menaxheri i Aseteve Zvicerane (BTC) mohon bisedimet me Terra për një paketë shpëtimi të mundshëm
 • Bitcoin 30 mijë dollarë, rikuperon të kaluarën, por Don, festoni akoma
 • Kriptotë e lojërave rikuperojnë më shumë pas rrëzimit të fundit këtu: Pse
 • Analiza e çmimit të Ethereum 2,500 dollarë A është RSI në rrugën e duhur? Divergjenca Bullish GALA
 • : 0.075 $ Parashikimi i çmimit Një shkaktar i falsifikimit: Rimëkëmbja e mundshme e BTC
 • Analiza e çmimeve të Bitcoin Rikuperimi i çmimeve prej 30 mijë dollarësh; Mes kushteve ekstreme të mbishitjes së tregut? Koha për të blerë BNB
 • : Analiza e çmimeve BNB 263 $ Kërcim nga 335 $ Sytë Tjetër Target APE
 • : Analiza e çmimeve 10 $ A mund të tejkalojë Rally Rally i Rinovuar? Marka: SOL
 • Parashikimi i çmimit të Solanës 50.0 dollarë; Luftimet për çmimet më poshtë? A është gushti i ulët në Horizon AXS
 • : Analiza e çmimeve AXS deri në 14 dollarë Linja e trendit zbritës mund të mbartet: Marka ETH
 • Analiza e çmimeve të Ethereum 2,000 dollarë; Çmimi zgjat humbjet Më poshtë Çfarë mban? Tjetër TRX
 • : Analiza e çmimeve EMA-të e përqendruara 0.072 $ Ndihmojnë blerësit në mbrojtje: BTC
 • Analiza e çmimeve të Bitcoin 2020 Çmimet e prishen drejt dhjetorit; Ulet $17,000 Është? Shkrimtari i radhës
 • About është një pronar biznesi serial dhe aktualisht operon në fushën e blockchain dhe kriptomonedhës për 2 vjet.
 • Kushte të përgjithshme

Sunil ai ishte bashkëthemelues Më parë i start-up-it të qëndrueshëm të Govt India Thinks dhe aktualisht është në Kryeredaktor dhe CEO në SquadX, një start-up fintech. Coingape në fakt ka lëshuar më shumë se 100 shkrime për kriptomonedha dhe blockchain dhe në fakt ka ndihmuar një sërë ICO-sh në suksesin e tyre. Ai në fakt ka bashkë-projektuar trajnime komerciale për avancimin e blockchain dhe ka mbajtur në të kaluarën disa takime. Ai në Ndiq në @sharmasunil8114 dhe lidhu me të në sunil (at) coingape.com Twitter të gjitha Historitë Kripto Shiko A Komuniteti Crypto Po Ka: Michael Saylor i Reckoning Elon Musk ndërpret marrëveshjen në Twitter Gruaja e Do Kwon 99% kërkon mbrojtje nga policia pasi Luna u përplas me lidhjen Facebook Twitter 290 në Sunil Sharma është një pronar biznesi serial dhe aktualisht operon në fushën e blockchain dhe kriptomonedhës për 2 vjet. Artikuj Sunil ai ishte bashkëthemelues Më parë i start-up-it të qëndrueshëm të Govt India Thinks dhe aktualisht është në Kryeredaktor dhe CEO në SquadX, një start-up fintech. Coingape në fakt ka lëshuar më shumë se 100 shkrime për kriptomonedha dhe blockchain dhe në fakt ka ndihmuar një sërë ICO-sh në suksesin e tyre. Ai në fakt ka bashkë-projektuar trajnime komerciale për avancimin e blockchain dhe ka mbajtur në të kaluarën disa takime. Ndiq në @sharmasunil8114 dhe lidhu me të në sunil (at) coingape.com Twitter: I mëparshëm

Lexo artikullin:  CEO i FTX refuzon të shesë zotërimet e tij Crypto; Por a mund të shpëtojë ai kripto-n?

Crypto Crash 40 $ El Salvador humbet.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju