Konferenca DeFi 2021: Ngritja e Financave të Decentralizuara

Përgjegjësia: Teksti i renditur më poshtë është një njoftim për lajme që nuk është hartuar ngaCryptonews com.

Konferenca Defi 2021

Konferenca e dytë vjetore e DeFi e Bitcoin Events fillon këtë të enjte, 2 gusht 5.

Rasti do të presë mbi 25 sesione dhe 40+ drejtues të tregut DeFi dhe NFT, duke shfaqur shanset dhe modelet në Financat e Decentralizuara (DeFi) dhe Shenjat Jo Fungible (NFT).

Disa nga shqetësimet dhe temat që do të mbulohen janë:

Shumica e platformave dhe artikujve DeFi dhe NFT po ndërtohen duke përdorur Ethereum Cilët janë rivalët kryesorë të Ethereum dhe si janë bizneset si RSK, Mintlayer dhe Sovryn që ofrojnë mundësi alternative duke përdorur Bitcoin në vend të Ethereum?

Cilat çështje janë lagjet dhe organizatat që përpiqen të rregullojnë me qeverisjen në zonën e decentralizuar?

Me rritjen e tërheqjes së artit dhe NFT -ve kolektive këtë vit, a është thjesht zhurmë apo po prodhojnë shanse të vërteta për artistët dhe zhvilluesit e përmbajtjes? Cila është natyra ligjore e NFT -ve nga pikëpamja e të drejtës së autorit?

Bujqësia, aksionet, huazimi dhe huazimi janë disa nga metodat për të rritur të ardhurat e kriptomonedhës. Cilat platforma po udhëheqin në këtë drejtim dhe cilat janë kërcënimet e përfshira?

Institucionet po përfshihen. Cilët janë faktorët që organizatat mund ose nuk mund të kenë interes për artikujt DeFi?

Rregullimi në këtë fushë po merr vrull në të gjithë botën. Cilat kombe janë përpara me udhëzues dhe si duken këto struktura rregullatore?

Ran Neu Ner, nikoqiri i stacionit të parë të transmetimit të drejtpërdrejtë në botë të kriptove, Crypto Banter, do të presë një vizitor unik surprizë në bisedën pranë zjarrit për atë që është e nxehtë sot në zonën NFT.

Disa nga folësit domethënës përbëhen nga:

  • Sam Bankman-Fried: CEO dhe Themelues në FTX
  • Aaron Tilton: Shefi Ekzekutiv dhe Bashkëthemeluesi në SmartFi
  • Yele Bademosi: Themeluesi i Bundle Africa
  • Diego Guti érrez-Zald ívar: Bashkë-krijues i RSK
  • Sergej Kunz: Bashkë-krijues i 1inch Network
  • Duke Vu: CEO dhe Themelues i Ulti Arena
Lexo artikullin:  Bitcoin (BTC) nuk ka rënë ende në fund në këtë cikël të tregut të ariut, ja pse 20,000 dollarë është e mundur

bybit, Zinxhirues, SmartFi Standardi janë Sponsorë kryesorë Amazix, sakta, Ulti Arena Shtrese nenexhik janë Sponsorët e Diamantit Crypto CurrencyWire AltCo inTrader janë Sponsorët e Artë

Ofrohen një shumëllojshmëri minimale e biletave. Regjistrohuni për një biletë plotësisht falas këtu

Rreth Ngjarjeve Bitcoin

Bitcoin Events është organizatori kryesor dhe më i madh i rasteve të blockchain dhe kriptomonedhës në Afrikë.
Që nga viti 2015, Bitcoin Events ka pritur në të vërtetë 10 raste të cilat kanë sjellë në të vërtetë më shumë se 350 folës ndërkombëtarë dhe 10 000 delegatë nga mbi 165 kombe.

Bitcoin Events është organizatori i Konferenca e Afrikës Blockchain, Crypto Fest dhe Konferenca DeFi

.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju