Demonstruesit mbajnë protestën e Bitcoin jashtë Parlamentit të El Salvadorit

Demonstruesit mbajnë protestën e Bitcoin jashtë parlamentit të El Salvadorit 101

Një grup protestuesish në të vërtetë ka kërkuar në rrugët jashtë Asamblesë Kombëtare në El Salvador për të shprehur përbuzjen e tyre për Ligjin e Presidentit Nayib Bukele për Bitcoin, një akt që do ta bëjë tenderin ligjor të Bitcoin (BTC) që nga shtatori.

Zërat e opozitës në fakt i kanë bërë të qarta ndjesitë e tyre në mediat e vendit, shumica e të cilave janë armiqësore me Bukele dhe ajo që ata mendojnë se po përfundon të jetë një program progresiv autokratik.

Bukele në mënyrë efikase avulloi ligjin përmes parlamentit brenda pak ditësh - duke përdorur pjesën më të madhe të festimit të tij Nuevas Ideas në asamble. Përpjekjet e opozitës për të penguar kostot e përdorimit të gjykatave në të njëjtën mënyrë nuk kanë arritur asgjë deri më tani, megjithëse kritikët thonë se kjo është kryesisht për shkak të realitetit që Bukele në të vërtetë ka ndryshuar ish-gjyqtarë armiqësorë me profesionistë ligjorë të lidhur me çështjen e tij populiste.

Festimet e krahut të majtë sa më shpejt që të jenë mbizotëruese në vend, në të vërtetë kanë mbetur të fragmentuara dhe në kaos pas rritjes madhështore të Bukele në krye të politikës Salvadoriane. Por ata në të vërtetë janë përpjekur të unifikohen nën flamurin e kundërshtimit të ligjit BTC, pasi sondazhet e shumta zbuluan se salvadorianët më të anketuar janë kundër këtij akti. Shumë sipërmarrës i pëlqejnë konceptit që atyre do t'u kërkohet të pranojnë pagesa BTC nëse kërkohen nga klientët. Sidoqoftë, nëse ata dëshirojnë, kjo BTC mund të shndërrohet menjëherë në USD.

Në një video të shpërndarë nga gazeta La Prensa Gr áfica, protestuesit u zbuluan se kishin sjellë pankarta që lexonin:

Banderola të tjera shikojnë "Ligji i bitcoin = pastrimi i parave", dhe "Jo bitcoin!"

Sidoqoftë, të tjerët ende dukeshin se ishin kundër udhëzimit të Bukele, me disa parulla që lexonin "Luftoni kundër regjimit të Bukele".

Po ashtu kishte banderola në ekran për Frente Social y Sindical Salvadore ñ (Fronti Social dhe Sindikal Salvadoran) dhe Bloque de Resistencia y Rebeld ía Popular (Blloku i Rezistencës Popullore dhe Rebelimit) - 2 lëvizje të krahut të majtë që kanë zbuluar në të vërtetë bezdinë e tyre me ligjin.

Lexo artikullin:  Gary Gensler mund të provojë të jetë më katastrofike për kripto sesa Jay Clayton, ja pse

Festa e pakicës FMLN, 2 prej deputetëve të së cilës janë përpjekur në të vërtetë të prezantojnë një kuotë parlamentare për të penguar kostot, gjithashtu ndau një video të demonstratave - duke zbuluar një ekzistencë të rëndë mediatike.

Videot përfshinin një fjalim nga një aktivist i quajtur Idalia Zúniga, që përfaqësonte Bloque de Resistencia y Rebeld ía Popular, duke informuar gazetarët e shtypit se ligji "do të krijonte pasiguri ligjore" dhe "mund të përdoret për mashtrimin e qytetarëve dhe lehtësimin e pastrimit të parave". Ajo përfshiu që banorët "refuzuan ta pranonin këtë ligj pa konsultime adekuate".

Bloque gjithashtu publikoi fletëpalosje rreth vendndodhjes, duke përfshirë një animacion të një zonje që hidhte çmendurisht një gjë në një monedhë anamorfike që marshonte në udhëzimet e saj dhe të zbukuruar me modelin e logos BTC ndërsa një djalë u largua nga shenja me pamje kërcënuese.

Animacioni u shoqërua me leximin e tekstit:

Kritikët në të vërtetë kanë deklaruar se qeveria federale po fshihet pas hapave të distancës sociale lehtësuese të pandemisë koronavirus në një përpjekje për të zvogëluar prezantimet më të mëdha kundrejt ligjit.

Pas fshirjes së pushtetit në moshën 37 vjeç në 2019, festa e Bukele's Nuevas Ideas fitoi një triumf të madh në një zgjedhje ligjore të mbajtur në Pranverë të këtij viti, duke kthyer një pjesë të madhe në shtëpinë tuaj.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju