Shpikësit e hershëm të blockchain festojnë 30 vjet që nga fillimi

By blockchainnews Botuar 14 orë më parë Përditësuar 14 orë më parë Shkëmbeni 130+ DEX Blini më së miri në

Shkëmbimeve

Binance

Sportsbook

1xbit

Portofol

libër i llogarive By blockchainnews Botuar 14 orë më parë Përditësuar 14 orë më parë

Shtetet e Bashkuara, SHBA, 13 tetor 2021,

Bashkë-shpikësit e blockchain të hershëm, Dr. Stuart Haber dhe gjithashtu W. Scott ( *30 *), po shoqërojnë një grup shoqëruesish kryesorë në industri për të festuar lindjen e teknologjisë moderne blockchain, të kaluarën e saj, ekzistuese dhe gjithashtu të ardhmen. Shtë një homazh për udhëtimin dhe gjithashtu zonën.

Deklarata e sotme shënon përvjetorin e 30 -të të martesës të pamjes së publikut të gjerë të asaj që mund të quhet "blloku i gjenezës" i asaj që mbetet në realitet blockchain primitiv më i hershëm i globit, siç u diskutua poshtë

Ngjarja me siguri do të përfundojë më 03 janar 2022, 13 vjetorin e martesës së bllokut të gjenezës Bitcoin. Stili i Bitcoin, siç shpjegohet në letrën e bardhë të Satoshi Nakamoto, Bitcoin: Një sistem elektronik i parave të gatshme nga kolegët, mbështetet në Haber dhe gjithashtu në sistemin ( *30 *) për të garantuar stabilitetin e secilës prej marrëveshjeve të tij. Në realitet, 3 nga 8 shpjegimet e Satoshi i referohen dokumenteve të tyre teknologjikë.

Sfondi i blockchain sigurisht që do të përkujtohet me një koleksion të NFT -ve që përfshijnë dhe njohin pronarët, pionierët dhe gjithashtu udhëheqësit e supozuar të zonës së blockchain. NFT-të, që tregojnë shumëllojshmërinë dhe gjithashtu shumëllojshmërinë e komunitetit ekologjik të blockchain, sigurisht që do të dalin në ankand përmes një sistemi unik dhe gjithashtu do të përfshijnë sigurisht një larmi blockchains të zgjuar të shtresës-1 dhe gjithashtu zonat e tyre.

Jason Bailey, udhëheqës i ideve në mbarë botën në NFT dhe gjithashtu pronar iArtnome com dhe gjithashtu ClubNFT, deklaroi, "Pa punën e Stuart Haber dhe gjithashtu Scott ( *30 *) nuk ka NFT, Bitcoin dhe gjithashtu nuk ka blockchain. Unë jam i kënaqur që ata po përdorin këtë shans për të zhvilluar një NFT me objektivin e unifikimit të të gjithëve brenda komunitetit ekologjik blockchain në një mënyrë që unë mendoj se ata munden. "

Lexo artikullin:  Utopia P2P dhe Crypton Fillojnë Tregtimin në P2PB2B në Tetor

"Kadena është e kënaqur dhe gjithashtu e njohur për t'u bashkuar me ngjarjen e blockchain të Immutable Record," tha Stuart Popejoy, themeluesi dhe gjithashtu CEO i Kadena blockchain dhe gjithashtu sistem i mençur marrëveshjesh. "Oferta NFT e Immutable Record e çon dhomën përpara me një metodë me shumë protokolle që përdor gjithashtu një numër përfitimesh të veçanta të Kadena, të tilla si origjina e cilësisë institucionale, prodhimi plotësisht në zinxhir, si dhe tregjet e bëra me porosi."

Haber dhe gjithashtu ( *30 *) përfunduar me "Ne kënaqemi të regjistrohemi në ngjarjen e blockchain, dhe gjithashtu me siguri do të zbulojmë pjesëmarrjen e blockchains të tjerë kryesorë të shtresës-1 dhe gjithashtu udhëheqësve të supozuar. Qëndroni të sintonizuar. Më e mira është ende për t'u gjetur. "

Për pyetje në media ju lutemi telefononi [email mbrojtur].

Për më shumë detaje shikoni faqen e internetit https://immutablerecord.com/.

Rreth Kadena

Kadena është blockchain i vetëm i shkallëzuar i shtresës-1 Prova e Punës (PoW), përfshirë Paktin, marrëveshja më e sigurt dhe gjithashtu më e lehtë për t’u përdorur teknologjia moderne. Sistemi i Kadena i jep globit pajisjet dhe gjithashtu vendosjen për të transformuar sugjerimet dhe gjithashtu aspiratat në të vërtetën, nga aplikacionet DeFi në tregjet NFT. Si blockchain i vetëm që mund të shkallëzojë si normën ashtu edhe hapësirën e magazinimit pa kufi, zgjidhjet e decentralizuara në sistemin Kadena u mundësojnë individëve dhe gjithashtu ndërtuesve të shtëpive që të shkojnë përtej kufizimeve ekzistuese në blockchain siç janë kostot e larta të gazit dhe gjithashtu kufizimet e hapësirës për ruajtje, si dhe gjithashtu "nenexhik" tregjet ”ku shkëmbimi dhe tregtimi i simboleve dhe gjithashtu NFT -ve mund të personalizohen vazhdimisht. E themeluar nga Stuart Popejoy dhe gjithashtu William Martino që prodhoi blockchain -in e parë të JP Morgan dhe gjithashtu drejtoi Komitetin Crypto të SEC, Kadena synon të mundësojë nxitjen e vërtetë të masave të blockchain. Na vizitoni në www.kadena.io dhe gjithashtu ndiqni llogarinë tonë në twitter në www.twitter.com/kadena_io për të mësuar më shumë.

kontaktet
  • Nir Geffen Shimoni
  • [email mbrojtur]

  • Trending
  • Analiza e çmimeve
  • Forkast, AAX Prezantojnë "Bitcoin & & Beyond" më 10 nëntor
  • Valkyrie bën ndryshimet kryesore në propozimin e saj për Bitcoin ETF, ja pse është një shenjë miratimi
  • Padia XRP: SEC shënon veprimin e Ripple si "mashtrues" në konfliktin e RFAs
  • Parashikimi i çmimit të Bitcoin: BTC po afrohet me ATH afër 65,000 dollarë në mes të kërkesës së mundshme nga vendet në zhvillim
  • Parashikimi i çmimit të Bitcoin: BTC vazhdon shpërthimin në 60,000 dollarë në mes të një bredhje balene
  • Crypto Crackdown: Bitmain për të ndaluar dërgimin e Antminers në Kinë këtë Tetor
Lexo artikullin:  Padia XRP: Argumenti "i rëndë" i SEC ose mishërimi i hipokrizisë?

I mëparshëm

Wall Street Giant a16z Vendos në Lobi për Rregullime më të Mira të Kriptimit

Tjetër

Faktorët e grupit të mendimit të mbështetur nga G20 në Stablecoins dhe gjithashtu CBDC në zgjidhjen e problemeve të remitancave

.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 3-4 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 5% në 45% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju