El Salvador: Përkrahësit e Qeverisë hedhin poshtë "Protestat" e Bitcoin

El Salvador: Përkrahësit e Qeverisë hedhin poshtë 'Protestat' e Bitcoin 101

Me ditët e thjeshta që të rriten derisa bitcoin (BTC) të përfundojë si tender i ligjshëm në El Salvador, rezistenca ndaj nxitjes së kriptove po vazhdon-ndërsa mbështetësit pro-BTC nuk marrin parasysh rezistencën ndaj nxitjes, si dhe presin agimin e një standardi të ri ekonomik Me

Reuters (duke përdorur Yahoo) transmetoi fotografi të kundërshtimeve në rrugë të shkuara nga "Pensionistët, ekspertët, pensionistët me nevoja të veçanta, si dhe punonjësit", të cilat firma e informacionit specifikoi "zbulonte problemet e tyre që qeveria me siguri do të fillonte të paguante planet e tyre të pensionit në bitcoin në vend të dollarëve ”.

Videoja zbuloi se individët sjellin analiza indikacionesh: "Jo bitcoin" si dhe "Jo pastrimit të parave të korruptuara".

Disa pankarta me valixhe të publikuara nga ekipi i Lëvizjes së Rezistencës Popullore (MPR-12) të krahut të majtë, ndërsa një sërë militantësh mbanin një flamur që rishikonte:

Vlerësimi i çmimeve të Reuters një pjesëmarrës i sindikatës së punonjësve të Gjykatës së Lartë të Drejtësisë, Stanley Quinteros, duke specifikuar:

"Ne e kuptojmë që kjo monedhë rritet dhe bie ndjeshëm. Modifikimet e tij të vlefshme nga një e dyta në një shtesë, si dhe ne me siguri nuk do të kemi kontroll mbi të. "

Por disa refuzuan kundërshtimet, si dhe sugjeruan që mediat në fakt kishin kërkuar t'i godisnin ato në mënyrë disproporcionale. Analisti konvencional Jose Valdez ndau një videoklip të një ekipi të vogël aktivistësh si dhe të kompozuar në Twitter:

Felissa Cristales, një deputete e shquar e rezistencës së festës ARENA, e cila në të vërtetë ka rënë dakord në mënyrë famëkeqe me Bukele për një sërë çështjesh, kërkoi kundërshtime të buta me pedale të buta. Ajo kompozoi:

Por ata që janë kundër kostove të BTC me siguri do të besojnë se kanë lindur në bazë të vërejtjeve të autoritetit më të madh të Kishës Katolike në vend - Escobar Mjerisht, Kryepeshkopi i San Salvadorit - që, në një videoklip të ndarë nga La Prensa Gr áfica, gjithashtu pyetje të përbashkëta kripto.

Mjerisht specifikoi që publiku i gjerë "shqetësohet" për nxitjen e bitcoin. Ai e nxiti qeverinë të lehtësojë shqetësimet e tilla duke kërkuar të ndriçojë publikun e gjerë, si dhe i dha fund "mungesës së informacionit" dhënë individëve normalë mbi këtë temë.

Lexo artikullin:  Udhëheqësi i opozitës kiliane zotëron Ethereum- por është kriptoskeptik

Presidenti i El Salvadorit, Nayib Bukele, në të njëjtën kohë, nuk ishte në asnjë gjendje mendore për t'u përqëndruar në zërat e kundërshtarëve-më tepër duke kërkuar që Twitter të publikonte triumfalisht një videoklip marketingu për buxhetin shtetëror të bitcoin Chivo, i cili sigurisht do të paraqitet në shtator 7

Disa ftuan informacionin në Twitter, të përbërë nga @El isabettaZacc2, që kompozoi se ajo "nuk mund të presë"
për mundësinë për të përdorur aplikacionin për të paguar para në dorë për familjen në El Salvador pa pasur nevojë të paguani 14 dollarë në një kompensim 100 dollarë.

Bukele ka ndërmend të ndryshojë El Salvadorin në një qendër të masës për globin Bitcoin, si dhe sigurisht që do të synojë ta arrijë këtë duke mbajtur një krye të Rrjetit Lightning në vend në vjeshtë.

Rasti me siguri do të etiketohet Adopting Bitcoin– A Lightning Summit 2021, si dhe organizatorët e tij deklaruan se objektivi i tij ishte të “kombinonte zonat Bitcoin si dhe Lightning”, me një përqendrim në “kalimin e 6+ milion individëve në Rrjetin Lightning .. "

Si dhe mbështetësit e tij mund të kenë disa rrudha për të hequr qafe strategjinë e tyre të nxitjes së BTC.Banka e Amerikës Qendrore com zbuloi disa nga informacionet e mbështetjes që qeveria në fakt ka kërkuar për Integrimin Ekonomik për shtatorin (CABEI) paraprakisht të

Dhe 7. Sipas kërkesës që shfaqet për të sugjeruar që rregullorja BTC me siguri do të jetë thjesht fillimi i një nxitjeje ligjore të fokusuar në kripto. Të dhënat, qeveria në fakt i ka kërkuar CABEI që ta ndihmojë atë të punësojë një konsulent që sigurisht do të prodhojë një "diagnozë të thellë mjekësore të mjedisit të bitcoin".

Pas kësaj, kompania duhet të rekomandojë një strukturë rregullative si dhe të ligjshme që sigurisht do të ndihmonte në përmirësimin e infiltrimit si dhe nxitjen e BTC në vend. Qeveria e shtatorit dëshiron që kompanitë e interesuara të jenë përpara me propozime, si dhe pretendime se sigurisht që do të mbyllë procedurën e ofertimit më

Lexo artikullin:  Parashikimi i çmimit të Bitcoin: Kthimi i BTC në 62,000 dollarë zgjat brezin fitues që synon 68,000 dollarë

14. El Salvador e njëjta prizë elektrike e mediave gjithashtu nxori një ese të imazhit duke zbuluar disa nga drejtuesit e biznesit në

Ato që aktualisht po përgatiten për të miratuar BTC - si dhe të tjerët që pretendojnë se kundërshtojnë konceptin.

Disa tema ndryshonin nga drejtuesit e restoranteve, si dhe një pronar i dërgesës së një dyqani ushqimor për investitorët e tregut që marketingonin perime dhe veshje, përveç një mbikëqyrësi të dyqaneve të biçikletave, si dhe pronarit të një pastrimi automatik që pranon BTC. Por shqetësimet e përbashkëta në lidhje me mungesën e "arsimimit dhe të mësuarit" të dhënë nga qeveria si dhe "mosbesimit" të bitcoin në tërësi.

të tjerët ishin shumë më pozitivë, duke e quajtur BTC nxitjen e një "fushate interesante" si dhe duke specifikuar se ata ishin "të entuziazmuar" nga veprimi i qeverisë. (*)

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju