Presidenti i El Salvadorit tallet me qëndrimin e Suedisë kundër minierave të Bitcoin

By Palak Malhotra Botuar 3 sekonda mbrapa Përditësuar 3 sekonda mbrapa

VEMP – Shtresa 2 Metaverse

Blini më së miri në

Platforma DeFi

Tabela me vlerë

Shkëmbimeve

Binance

Portofol

libër i llogarive By Palak Malhotra Botuar 3 sekonda mbrapa Përditësuar 3 sekonda mbrapa

Presidenti Salvadoran, Nayib Bukele kohët e fundit kërkoi në Twitter të komentojë kundër Suedisë'& rsquo; Qëndrimi afatgjatë kundër Minierave të Bitcoin. Duke iu përgjigjur një postimi në Twitter që ngacmonte në mënyrë argëtuese El Salvador'& rsquo; s Përdorimi i energjisë vullkanike për të minuar Bitcoin, Bukele mbajti parasysh se autoritetet suedeze mund të kërkojnë të presin më shumë se sa ishte parashikuar pasi sigurisht që do të duheshin shumë vite për Salvadorin'& rsquo; Fuqia vullkanike përfundoi duke u kufizuar dhe gjithashtu u zhduk në një moment.

Në fillim të këtij muaji, në vend të një rritjeje të mahnitshme të marrjes së energjisë, autoritetet suedeze punësuan Bashkimin Evropian, duke apeluar për një kufizim të “& ldquo; energji intensive & rdquo; minierat e kriptove. Sipas numrave kryesorë të rëndësishëm, kripto'& rsquo; Udhëtimi në marrjen e energjisë ka ndikuar në fakt(*') & rsquo; Kapaciteti i saj për të përmbushur angazhimet e saj në kuadër të Suedisë, duke vendosur një rrezik për qëndrueshmërinë. Autoritetet e Marrëveshjes së Klimës së Parisit i ofruan Suedisë statistika të minierave, duke deklaruar se përdorimi i energjisë i minierave të Bitcoin në vend u rrit “& ldquo; një numër prej qind për qind” & rdquo; ndërmjet Bitcoin-prillit të këtij viti. Gusht, ata theksuan se marrja në fakt sapo është rritur, duke përdorur energjinë e rreth 200,000 shtëpive tani. Për më tepër BTC

Minierat e fundit duke përdorur fuqinë vullkanike, pasi u bë vendi fillestar për të kryer El Salvadorin si Bitcoin Bitcoin në Tender Ligjor, që zgjati Sipas minierave ishte ndër shqetësimet kryesore pas kalimit të BTC si një tender i ligjshëm. Presidenti Bukele, banimi bashkë me reagimin ndërkombëtar pasi lajmi për legjislacionin e BTC eklipsoi kombin'& rsquo; Strategjitë e avancimit të minierave vullkanike. Bitcoin, tregon se megjithatë ka kaluar kohët e vështira të tij, pasi kombi aktualisht po vlerëson përparimet premtuese infrastrukturore nga të ardhurat e marra përmes. Megjithatë, në Salvador këtë muaj, autoritetet e Bitcoin zbuluan se do të ndërtojnë 20 institucione dhe gjithashtu një strukturë mjekësore veterinere ekskluzivisht nga

Lexo artikullin:  A mund të destabilizojë kripto kombet? Kështu beson Hillary Clinton

Më parë, salvadorani këmbëngul se objekti mjekësor me siguri do të prodhojë punë duke përdorur 300 fitime Bitcoin, duke përfshirë detyra të paguara mirë për situatën ekonomike. Më tej, salvadorianët nuk u kujtuan të diskutonin për qeverinë federale'& rsquo; s e ka të vështirë, duke mbajtur parasysh se kombi me siguri nuk do t'ia kishte dalë kurrë kaq shumë nëse autoritetet do të kishin rënë në të vërtetë, do të kishin ofruar ndërkombëtare së bashku me stresin e brendshëm, të përbërë nga zhgënjimi nga rezistenca. Megjithatë"& ldquo;Presidenti zbavitës Çështja është se rezistenca protestoi kundër

dhe gjithashtu blerja e Ligjit të Bitcoin nuk i kemi marrë parasysh dhe gjithashtu fitimet që ata nuk dëshironin të ekzistonin do të përfitojnë nga disa kafshë shtëpiake & hellip;Bitcoin po shohim përfitime anësore, institucionet që kemi zbuluar, dhe gjithashtu faleminderit Zoti u përgatit, do të vijnë shumë më tepër punë që burojnë nga fitimet e një Tani që u prodhua dhe gjithashtu një Zot që u krijua pasi ne shpërfillëm rezistencën”& rdquo;Ligji i Mirëbesimit-

 • Trending
 • Analiza e çmimeve
 • Presidenti i El Salvadorit përqesh Suedinë (DOGE) Anti ATH, Qëndrimi i Minierave të Bitcoin
 • Dogecoin një hit i pantallonave të shkurtra? Është: eShort Squeeze Incoming ro
 • Parashikimi i çmimit të Tron nga Shtetet e Bashkuara për TRX Kufizimi i tregtisë në 0.088 dollarë Përdoruesit mund të tërheqin më poshtë sugjeron
 • Banka për procedurat imorale me Rusinë: Përgjegjësia Ligjore XRP Një Kripto 13%.
 • Parashikimi i çmimit Ripple 0.900$ Ushqen: Drop në a
 • Shkelja e XRP Grayscale parashikon se Metaverse mund të bëhet: SEC Industri trilion dollarësh
 • e Padisë për Mohimin është Komentet e Mëparshme me XRP Ether BTC që nuk ulen mirë komunitetit
 • Balenat e Bitcoin vazhdojnë akumulimin masiv ndërsa furnizimi OCC lëviz, duar të forta
 • Çështjet e qartësisë rregullatore për bankat SOC 2 Këtu, si përputhet me rregulloret ndërkombëtare
 • Pas arritjes së pajtueshmërisë: eCrypto ro Monedha rritet përsëri
 • Parashikimi i çmimit Tron Shtetet e Bashkuara për TRX Kufizojnë tregtinë në 0.088 dollarë Përdoruesit mund të tërheqin: XRP nën 13%
 • Parashikimi i çmimit të Ripple 0.900 dollarë Ngritja e rënies në:
 • Analiza e çmimit të Tokenit të Minierave DAR Dalarnia 4.54 dollarë: Çmimi i Tokenit BTC synon të thyejë atë për një rezistencë 7%
 • Parashikimi i çmimit të Bitcoin 60KD $38KD Objektivat e modelit të poshtëm të dyfishtë: FLOKI rritet në XNUMX%
 • Floki Inu Parashikimi i Çmimit 0.0002359$ Përgatitet për com Upswing To: CRO
 • Parashikimi i çmimit të monedhës Crypto 346% 0.85$ është në rritje gjatë javës për:
 • Vëmendje themelore Analiza e çmimit të BAT-së Një Grafik teknik sugjeron që Token Posedon 0.765 $ Kërcënim: Kthehet në shenjën BNB
 • Analiza e çmimit të monedhës Binance A Tregtarët 670 dollarë mund të presin një rritje të rëndësishme MyNeighborAlice nëse çmimi i monedhës kërkon: Rezistencën
 • Analiza e çmimit ALICE? A është Token AMP gati për të lundruar në veri:
 • Analiza e çmimit AMP? A mund të ndihmojë listimi i Binance 403 Token për të shpëtuar nga kjo fazë konsolidimi & &
Lexo artikullin:  FTX sheh 'rritje eksplozive' me më shumë se 1 milion regjistrime këtë vit

Palak Malhotra '21 grad, Artikuj Gazetaria është një reporter i GenZ-së me histori në gazetarinë e komunikimit masiv dhe marrëdhëniet me publikun. Palak Gape, Lifestyle është një gazetar i ri i kriptove që planifikon për At Coin 3.0 Palak (DOGE) Web ATH, I mëparshëm

Dogecoin një hit i pantallonave të shkurtra? Është

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 3-4 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 5% në 45% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju