Miratimi i Bitcoin i El Salvadorit "Meriton Lavdërim, Jo Përçmim"- CEO i BitMEX

By Godfrey Benjamin Botuar 10 minuta më parë Përditësuar 10 minuta më parë Shkëmbeni 130+ DEX Blini më së miri në

Shkëmbimeve

Binance

Sportsbook

1xbit

Portofol

libër i llogarive By Godfrey Benjamin Botuar 10 minuta më parë Përditësuar 10 minuta më parë

Shefi Ekzekutiv i sistemit të tregtimit të nënprodukteve, BitMEX, Alexander Höptner deklaroi El Salvador '& rsquo; s zgjedhje për të përqafoj Bitcoin si një nga tenderët e tij të ligjshëm është një zhvendosje që “& ldquo; është i denjë për lëvdata, jo për tallje ”& rdquo; nga peshat e rënda financiare ndërkombëtare. Sipas për një mesazh nga profesionisti i kriptove, veprimi i Bitcoin nga El Salvador u vërtetua me kërkesën për të provuar një zgjedhje shtesë të funksionimit në kontrast me atë që merret komuniteti ekologjik monetar ekzistues.

Höptner deklaroi se krijimit të kombeve u janë dashur vite për të vlerësuar “& ldquo; si funksionon sistemi monetar ndërkombëtar –– si dhe nuk funksionon; t punë - për popullatat e tyre, "& rdquo; ai deklaroi, duke përfshirë se “& ldquo; ata e njohin pafuqinë e tyre për të ndikuar në zgjedhjet e planeve financiare që mund të kenë pasoja të rënda për njerëzit e tyre. " & rdquo; Kjo pafuqi, ai mbante në mend, është arsyeja pse shumë nga vendet në këtë grup me siguri do të duan të provojnë pika krejt të reja, Bitcoin gjithëpërfshirëse.

Höptner deklaroi se ai mendon se deri në 5 kombe themeluese sigurisht që do rrugë El Salvador në përqafimin e Bitcoin si tenderat e tyre të ligjshëm deri në fund të vitit 2022.

Faktorët që do të nxisin adoptimin e Bitcoin midis vendeve në zhvillim

Sipas Höptner, kërkesa për të fuqizuar një kompensim më pak të kushtueshëm sigurisht që do të jetë ndër elementet kryesore pse krijimi i kombeve me siguri do të mirëpresë BTC si një para kryesore në muajt e ardhshëm. Ai vuri re se El Salvador '& rsquo; Mirëseardhja e kriptomonedhës sigurisht që do të funksionojë si një provë për vende të ndryshme të tjera nga të cilat mund të merren.

Me burimet njerëzore që janë burimi kryesor për këto vende, tha ai, dërgimi i parave të gatshme në përgjithësi është i paqëndrueshëm me ofruesin ekzistues të shlyerjes monetare që shtyjnë blerjet ndërsa faturojnë tarifa të mëdha. Me Bitcoin '& rsquo; Me shpejtësinë e shpejtë si dhe ngarkesat ekonomike, Höptner mendon se shumë më tepër kombe me siguri do të provojnë këto zgjedhje në të ardhmen.

Menaxheri BitMEX shpjegoi gjithashtu se kërkesa për të mbrojtur përballë dhimbjeve të rritjes së kostos së jetesës së parave fiat, si dhe kërkesa që politikanët të grumbullojnë një shenjë në sfond sigurisht që do të motivojnë sigurisht shtesë shfaqjen e rregulloreve që sigurisht do të legjislacionojnë Bitcoinin midis krijimit vende. 

Në tërësi, Höptner e përfundoi mesazhin e tij duke i qortuar ata që janë përplasur vende si El Salvador ndërsa përfitojnë gjithashtu nga sistemi monetar. 

"& Ldquo; Frika nga modifikimi është e arsyeshme. Por kjo nuk bën & rsquo; t duhet të jetë dobësues. Të ballafaquar me një sistem monetar natyrisht të pabarabartë, ata që kanë një nga më shumë për të hequr duke vazhduar statusin po veprojnë në përfshirjen e tyre në zbulimin e zgjedhjeve të ndryshme si Bitcoin Sigurisht që do të ishte e gabuar--si dhe e shenjtë--të godisni hundët. tek ata duke mbetur për të fituar nga i njëjti sistem i njëjtë i pabarabartë, "& rdquo; deklaroi ai.

  • Trending
  • Analiza e çmimeve
  • Miratimi i Bitcoin i El Salvadorit "Meriton Lavdërim, Jo Përçmim"- CEO i BitMEX
  • Michael Dell e quan Blockchain "të nënvlerësuar", por nuk ka asnjë mendim për Bitcoin
  • Kina shton minierat e kriptos nën "listën negative", ja çfarë do të thotë
  • Parashikimi i çmimit të Bitcoin: BTC shkon për 60,000 dollarë, por demat duhet të mbajnë 55,000 dollarë zonë furnizimi
  • Parashikimi i çmimit të Bitcoin: BTC mbyllet në 50,000 dollarë, por a është i qëndrueshëm trendi në 55,000 dollarë?
  • Parashikimi i çmimit të Bitcoin: BTC dobësohet në 48,000 dollarë ndërsa demet riorganizohen për periudhën e ardhshme deri në 52,000 dollarë
Lexo artikullin:  Analiza e Çmimit ETH: Një Trend Tregtar Ngadalësues Afatmesëm lë të kuptohet kthimi bullish për Ethereum

Twitter Godfrey Benjamin 165 artikuj Benjamin Godfrey është një dashnor i blockchain, si dhe reporterë që kënaqen me blogun në lidhje me aplikimet e botës reale të teknologjisë moderne blockchain, si dhe përparimet për të nxitur miratimin bazë, si dhe kombinimin e teknologjisë moderne në mbarë botën. Dëshirat e tij për të ndriçuar individët në lidhje me kriptovalutat ndikojnë në pagesat e tij ndaj mediave të dalluara të bazuara në blockchain, si dhe faqet e internetit. Benjamin Godfrey është një tifoz i aktiviteteve sportive, si dhe bujqësisë. Ndiqeni atë në Twitter, Linkedin I mëparshëm

Michael Dell e quan Blockchain "të nënvlerësuar", por nuk ka asnjë mendim për Bitcoin

.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 3-4 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 5% në 45% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju