Shenjat e tifozëve lulëzojnë në Klubet Pro Futbollit Japonez

Shenjat e tifozëve lulëzojnë në Klubet Pro Futbollit Japonez 101

Parapërgatitjet e futbollit janë duke u zhvilluar në Lojërat Olimpike të Tokios, megjithatë dashamirët e kriptos me mendje sportive po shikojnë veprimin në terren dhe drejt metodës që financohen klubet - dhe çfarë lloj funksionesh mund të luajnë shenjat e klubeve.

Klubet japoneze në të gjitha nivelet - nga klubet profesionistë në ligën J1 Japoneze me të gjitha metodat deri te grupet themelore të zhvilluara kohët e fundit, jo-liga tani po pranojnë idenë e pronësisë së përbashkët me tifozët përmes shenjave të klubeve, përveç ofertave të sponsorizimit të kriptos, jo- lidhjet e shenjave të zbutshme (NFT) dhe më shumë.

Klubi më aktual për të filluar është YSCC Yokohama, të ligës së nivelit të tretë J3. Për një njoftim për shtyp, klubi në të vërtetë ka ofruar thjesht nën $ 0.5 milion dollarë shenja tifoze krejtësisht të tregtueshme sepse prezantohen në maj të këtij viti.

Klubi është thjesht në mesin e një shumëllojshmërie në rritje të grupeve që përdorin risi nga kompania e kriptosFinanciar Dhe YSCC në fakt ka siguruar tifozët e saj të mbajtjes së shenjave të drejtat e votimit për stil të qëndrueshëm, çmime lojtari të vitit / muaj, konferenca para ndeshjes me personelin dhe qasje në bileta VIP ose ndeshje unike.

Por më shumë sesa këto avantazhe të menjëhershme, klubet japoneze po përmendin se argumentet e tyre do të ndikojnë në tifozët që të blejnë suksesin e klubit. Vlerat e monedhave mund të rriten në mënyrë mahnitëse nëse një klub si YSCC, për shembull, të fitojë promo në ligën J2 ose ndoshta një ditë të arrijë J1.

Shenjat e tifozëve mbizotërojnë në futbollin evropian, me mega-klube si ato të Italisë Juventus, A / C Milano Roma, përveç asaj të Francës PSG të gjitha futjen e monedhave të tifozëve.

Por këto janë klube të mëdha me tërheqje të konsiderueshme në të gjithë botën. Si të tilla, monedhat e tyre janë shënuar në të vërtetë në shkëmbimet në mbarë botën si p.sh.Binance Nisma si ato të YSCC janë skaji i kundërt i shkallës, duke u përqendruar në klube më të fundit me baza me madhësi më të vogël - sidoqoftë u mundësojnë tifozëve të grupeve bazë të hyjnë në fillim të udhëtimeve futbollistike dhe monetare të këtyre grupeve.

YSCC shënoi suksesin e fillimit të saj të shenjës me një ndeshje të organizuar posaçërisht për avokatët e mbajtjes së shenjave kundrejt konkurrentëve J3 Kamatamare Sanuki.

Lexo artikullin:  Jepni larg deri në 6,000 dollarë - Hedhja speciale e depozitës Altcoin në Bexplus!

Mbajtësve të monedhave u ofruan gjithashtu suvenire falas dhe u lejohej të merrnin pjesë në raste brenda fushës.

Kthehu në maj, një trajner i mëparshëm i grupit J1 informoiCryptonews com se "gjithnjë e më shumë në ditët e sotme unë dëgjoj tipa të rinj me mendje biznesi që fillojnë klube futbolli duke folur për përdorimin e [bllokut dhe kriptos] si një mënyrë për të mbledhur para."

Financie në të njëjtën mënyrë ka lëshuar argumente për klube të reja, të tilla si FC Coedo Kawagoe, lëshuar në vitin 2020 nga 2 pronarë rajonalë të bizneseve në të 20-at. Konkurrentët e jo-ligës së Coedo Shibuya City FC në të njëjtën mënyrë kanë lëshuar një shenjë me të njëjtën platformë të saktë.

Lidhja midis futbollit dhe kriptos po rritet e fortë në Japoni.

Një nga yjet më të mëdhenj të futbollit japonez të viteve të tanishme, Keisuke Honda, është një avokat i pasionuar i kriptos dhe adhurues i bitcoin (BTC). Pavarësisht se tani ishte në artin e profesionit të tij, përsëri në shkurt Honda zbuloi se ai do të donte të vinte bast çdo klub që do t'i paguante atij BTC 1, njoftoi Football Channel (përmes Yahoo Japan).

Ndërkohë, konkurrentët më të mëdhenj të qytetit të YSCC, Yokohama Marinos, këtë muaj arriti një bashkëpunim dhe dorezë sponsorizimi për bluza Rikthim, operatori i Pikë BIT shkëmbim kripto. Ky i fundit në fakt ka deklaruar se do të kërkojë të krijojë NFT me temë Marinos për tifozët.

Gjithashtu, një klub i rëndësishëm spanjoll i futbollit Valencia është vendosur të promovojë shenjën e tyre të tifozëve, VCF, në bluzat e tyre duke luajtur sezonin e ardhshëm si pjesë e një bashkëpunimi të ri me Chiliz (CHZ), kompania blockchain e cila zotëron platformën e angazhimit të tifozëve ComSocios, raportoi SportsPro 2 Festimet thonë se Valencia do të jetë vargu i parë në planet që promovon simbolin e tyre të tifozëve në pjesën e përparme të bluzës së tyre. Lidhur me ofertat monetare të ofertës nuk u zbuluan, megjithatë faqja 2Playbook raporton se nuk përputhet me 5.7 milion USD vjetore që po paguhej nga bookie në internet Bwin.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju