FC Barcelona thuhet se do të flasë me firmat Crypto rreth sponsorizimit të këmishave

FC Barcelona thuhet se do të flasë me firmat Crypto rreth sponsorizimit të këmishave 101

Gjigandët e futbollit FC Barcelona mund të shihet me një sponsor këmishësh të lidhur me kripto, për raportet nga Spanja.

Klubi - një nga më të mëdhenjtë dhe më të suksesshmit në botë - aktualisht ka një marrëveshje me gjigantin japonez të tregtisë elektronike Rakuten. Firma operon Kuleta Rakuten shkëmbimi i kripto në Japoni, por interesat e tij globalë aktualisht janë të kufizuara në zona biznesi jo-kripto.

Sidoqoftë, lidhja Barcelona-kriptë mund të thellohet edhe më tej pasi marrëveshja Rakuten skadon në verën e vitit të ardhshëm, sipas raporteve nga agjencia e lajmeve EFE përmes Marca dhe Expansion.

Agjencia citoi burime të paemërtuara në klub duke deklaruar se Barcelona është "duke vazhduar me kujdes" në bisedime - ka të ngjarë të jetë e vetëdijshme për lëvizjet e fundit nga Spanjolli Komisioni Kombëtar i Tregut të Letrave me Vlerë (i njohur lokalisht si CMNV). Rregullatori u ka thënë të gjitha kompanive që drejtojnë "fushata reklamuese të lidhura me kriptovalutat" që synojnë "më shumë se 100,000 njerëz" për t'i dërguar asaj detaje të fushatave të tyre 15 ditë para fillimit. CMNV ka rezervuar të drejtën për të bllokuar fushata ose për të detyruar reklamuesit të ndryshojnë materialet e tyre, një faktor që mund t'i bëjë marrëveshjet e sponsorizimit me klubin të vështirë për lojtarët ndërkombëtarë.

CMNV e ka quajtur kripton "me rrezik të lartë" dhe ka këmbëngulur në paralajmërimet e qeverisë për t'u bashkangjitur në të gjitha promovimet e lidhura me kripto.

Por tërheqja globale e Barcelonës është e lartë në mesin e shumë tifozëve të futbollit, duke çuar ato që EFE deklaroi se ishin "disa" firma kripto në tryezën e negociatave.

Përveç sponsorizimit të Rakuten, Barcelona ka qenë e lidhur me sponsorë të lidhur me kripto në të kaluarën. Në mars, Toni Freixa, një kandidat për presidencën e klubit, pretendoi se ai kishte një marrëveshje për të bërë një shkëmbim kripto me bazë në Hong Kong me emrin DSDAQ sponsori kryesor i fanellës së klubit. Kandidati tha se kishte një marrëveshje verbale për një marrëveshje me vlerë rreth 72 milion USD në vit.

Freixa u mund në zgjedhje nga Presidenti aktual Joan Laporta. Ky i fundit është aktualisht në Izrael - rastësisht shtëpia e një numri firmash kryesore të lidhura me kripto.

Lexo artikullin:  Terra Crash Spilled Over Into Other L-1 Blockchains, Here's How

Ndërkohë, në Japoni, një tjetër operator kripto ka marrë hovin e futbollit. Rikthim, operatori i shkëmbimit të kriptove që mbajnë licencën Pikë BIT, ka nënshkruar marrëveshjen e saj të sponsorizimit të fanellës me ekipin japonez të futbollit pro Yokohama Marinos.

Në një njoftim për shtyp (përmes Minbaku), Remixpoint - biznesi kryesor i së cilës janë pikat e besnikërisë - zbuloi këmishën e re Marinos, e cila përmban logon e saj, si dhe atë të bashkë-sponsorizuesit Nissan.

Firma deklaroi se po shpresonte gjithashtu të krijonte lidhje BITpoint me plane "të tilla si lëshimi i shenjave të tifozëve dhe argumenteve jo-fungible (NFT) duke përdorur teknologjinë e blockchain në pronësi të BITPoint".

Marinos janë në pronësi të shumicës nga Nissan dhe luajnë në Ligën J1 të Japonisë. Ata kanë fituar titullin e kampionatit në katër raste dhe kanë fituar Kupën e Fituesve të Kupave të Azisë në 1993.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju