Kryetari i FDIC konfirmon përpjekjet për përfshirjen e Crypto në sistemin bankar të SHBA

By Palak Malhotra Botuar 4 sekonda më parë Përditësuar 4 sekonda më parë Shkëmbeni 130+ DEX Blini më së miri në

Platforma DeFi

Tabela me vlerë

Shkëmbimeve

Binance

Portofol

libër i llogarive By Palak Malhotra Botuar 4 sekonda më parë Përditësuar 4 sekonda më parë

Jelena McWilliams, Kryetarja e Korporatës Federale të Sigurimit të Depozitave (FDIC), verifikoi në një takim me Reuters më parë sot, se autoritetet rregullatore të institucionit financiar amerikan po marrin një strukturë për të ndihmuar në mbajtjen e zotërimeve të kriptove në llogarinë e kursimeve, për të menaxhuar më mirë zhvillimin e shpejtë. kurs posedimi.

Ajo mbajti parasysh se autoritetet po bëjnë hapësirë ​​për kripto, ndërkohë që njëkohësisht “& ldquo; Për më tepër, McWilliams këmbënguli që autoritetet rregullatore ose mund të mundësojnë detyrat e kriptove nën një strukturë të ligjshme, ose raundi i decentralizuar sigurisht që do të vazhdojë të funksionojë pa ligj, nuk ka asnjë në mes.

“& ldquo; Unë supozoj se ne kërkojmë të mundësojmë institucionet financiare në këtë fushë, duke trajtuar siç duhet si dhe duke reduktuar kërcënimin & hellip;Nëse vendosim'& rsquo; Për ta sjellë këtë detyrë brenda institucioneve financiare, ajo ka më shumë gjasa të vendoset përtej institucioneve financiare & hellip;Autoritetet rregullatore të qeverisë do'& rsquo; nuk kanë aftësinë për ta menaxhuar atë.”& rdquo;

Crypto Mom këshillon që të merreni me tregun e decentralizuar dhe jo kundër tyre

Ndërsa shumica e kriptomonedhave po përjetojnë një rritje të shkëlqyer, avokatët e kriptove nga brenda qeverisë federale po theksojnë rëndësinë e një metode shumë më të mirë në drejtim të zgjerimit të pashmangshëm të tregut të decentralizuar. Javën e kaluar, komisioneri Hester Peirce, i njohur gjithashtu si “& ldquo; kripto nëna & rdquo; rekomandoi që pagesa duhet të marrë një sistem për t'u marrë me shërbimet e kriptomonedhave, në vend që t'i antagonizojë ato. Komisioneri mbajti parasysh se sa më shpejt autoritetet rregullatore të kuptojnë rëndësinë e kriptos, aq më mirë do të jetë sigurisht në të ardhmen e afërt për vendin'& rsquo; tregjet monetare.

Lexo artikullin:  Solrise Finance dhe Teknologjitë Qytetare Nisin DEX -in e Parë të Lejuar në Solana

Shkrim i lidhur

Solana, Analiza e Çmimit Cardano Sot“: 26 tetor 2021

'& ldquo; Unë supozoj atë & rsquo; Është e sigurt të mendosh se kripto ka më shumë gjasa të zgjerojë dimensionin & hellip;Dhe kështu që ajo që ne mund të bëjmë aktualisht për të shpenzuar në ndërtimin e një strukture praktike, unë supozoj, sigurisht që do të zgjidhet në vijën e duhur.”” tha Peirce.

Peirce foli për SEC'& rsquo; s metodë konvencionale afatgjatë në drejtim të investimeve monetare, e cila nga ana tjetër i bën autoritetet rregullatore të marrin një pozicion anti-kripto. Megjithatë, ajo sugjeroi që lojtarët e mëdhenj të mos ndikohen, megjithatë startup-et e kriptove si dhe shërbimet me përmasa më të vogla fitohen të kapur në “& ldquo; dukshëm e vështirë” & rdquo; si dhe procedurën tatimore të respektimit të rregulloreve të KSHZ-së.

“& ldquo;Rregullatorët kanë një tendencë të jenë vërtet konvencionale për një faktor & hellip;Nëse diçka nuk ndodh& rsquo; t marrë autorizuar, ne & rsquo; nuk do të merrni kritikuar; nëse diçka merr autorizim si dhe diçka dështon, ne me siguri do të marrim kritika. Por ky ngurrim është në të vërtetë i shtrenjtë për entitetet me përmasa më të vogla.”& rdquo;, përfshirë Peirce

  • Trending
  • Analiza e çmimeve
  • Kryetari i FDIC konfirmon përpjekjet për përfshirjen e Crypto në sistemin bankar të SHBA
  • Pas mbledhjes së 8.5 milionë dollarëve nga investitorët privatë, Portali njofton ofertën e monoksidit të karbonit në Republikë
  • CEO i Coinbase pretendon se padia e Ripple po del më mirë, komuniteti XRP kërkon rishfaqje
  • Tërheqja e çmimit të Bitcoin në 60,000 dollarë është një mundësi për të blerë rënie
  • Tërheqja e çmimit të Bitcoin mbahet mbi 59,000 dollarë ndërsa demat planifikojnë një rritje përfundimtare në 70,000 dollarë
  • Solana, Analiza e çmimeve të ortekut: 22 tetor

Palak Malhotra & 327 Artikuj Gazetari & Mass Comm '21 grad, Palak është një reporter i GenZ me histori(*) gazetari dhe MARRËDHËNIE ME PUBLIKUN. në Lifestyle CoinGape, At është një gazetar i ri i kriptove që planifikon për CEO të Palak 3.0 Web I mëparshëm

Coinbase është padi e pretendimeve Ripple, XRP del më mirë.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 3-4 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 5% në 45% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju