Fidelity Canada nis Spot Bitcoin ETF dhe fondet e ndërsjella, fillon tregtimin

By Mayowa Adebajo Botuar 10 minuta më parë Përditësuar 10 minuta më parë

VEMP – Shtresa 2 Metaverse

Blini më së miri në

Platforma DeFi

Tabela me vlerë

Shkëmbimeve

Binance

Portofol

libër i llogarive By Mayowa Adebajo Botuar 10 minuta më parë Përditësuar 10 minuta më parë

Fidelity Canada në fakt ka bërë mirë në prezantimin e fondit të saj të tregtuar me Bitcoin (ETF) së bashku me Fondin Fidelity Advantage Bitcoin ETF (fondin e përbashkët) më 2 dhjetor, duke përfunduar kështu duke qenë vetëm i pari i tillë që ofrohet në vend. Fondet sigurisht që do të tregtohen në Bursën e Torontos (TSX), nën treguesit FBTC për dollarin kanadez dhe FBTC.U për variacionin e dollarit amerikan.

Fidelity Canada bëhet menaxheri më i madh i aseteve për të nisur një ETF Bitcoin

Pasi ka marrë mjaftueshëm nga Komisioni i Letrave me Vlerë dhe Shkëmbime të Shteteve të Bashkuara (SEC) dhe refuzimin e plotë të firmës për të pranuar një vend të Bitcoin ETF, Fidelity Investment Inc u zhvendos në Kanada për të vazhduar me strategjitë e saj ETF, dhe në fund të fundit biznesi në fakt ka ecur mirë.

Në një deklaratë të lëshuar nga biznesi të enjten, zëvendëskryetarja e lartë e artikujve dhe reklamave në Fidelity Canada, Kelly Creelman ndau kënaqësinë e biznesit, gjithashtu pasi fondet e bitcoin ETF dhe ETF filluan tregtimin në të njëjtën ditë.

Ndërkohë, ky lançim kryesor vjen shumë muaj pasi autoritetet e Fidelity patën një konferencë të mbyllur me Komisionin e Letrave me Vlerë dhe Shkëmbim të SHBA-së (SEC), në kërkim të marrjes së miratimit për të futur një artikull të krahasueshëm në Shtetet e Bashkuara, megjithatë, deri në këtë minutë. , SEC në fakt ose nuk i kishte pranuar, ose siç shihet ndonjëherë, i kishte refuzuar plotësisht ETF-të e kriptos spot. Faktorët e KSHZ-së sjellin se zëra të tillë nuk janë në përputhje me udhëzimet rigoroze për fondet e përbashkëta.

Ndërkohë, në nëntor, Fidelity Canada u pranua nga autoritetet rregullatore të vendit për të vazhduar me një sistem institucional të kujdestarisë dhe tregtimit të bitcoin.

Lexo artikullin:  Thyerja: Policia kineze Zunyi arreston 100 persona në rastin e pastrimit të parave kripto prej 130 milionë dollarësh

Tani me mbi 4.2 trilion dollarë në zotërime nën monitorimin e AUM, Fidelity Investments mund të jetë thjesht mbikëqyrësi më i madh i pronës për të prezantuar një fond të tregtuar me shkëmbim Bitcoin (ETF).

 

 

 • Trending
 • Analiza e çmimeve
 • Fidelity Canada nis Spot Bitcoin ETF dhe fondet e ndërsjella, fillon tregtimin
 • I thyer: Qeveria indiane konfirmon rregullimin e kriptove në mes të spekulimeve të ndalimit
 • I thyer: Binance Singapore thuhet se tërhiqet aplikacionin e saj për leje
 • Rrjeti MINE premieron në tabelat kryesore të nisjes për nisjen e tij të dyfishtë IDO
 • Koreja e Jugut: Gjiganti Crypto VC mbledh 200 milion dollarë pas shtyrjes së taksimit të kriptove
 • Analiza e çmimit të Floki Inu: FLOKI duhet të mbrojë 0.0001743 dollarë për të mbështetur trendin në rritje
 • Shefi i SEC bën thirrje për centralizimin e shkëmbimeve të kriptove, thotë "Punoni me ne"
 • Polygon (MATIC) grumbullohet 15% duke sfiduar ngadalësimin më të gjerë të tregut të kriptove, ja pse
 • Parashikimi i çmimit të Ethereum: ETH mund të bëjë një rritje prej 15% në 5,180 dollarë
 • Jack Dorsey bën një bast të madh në Blockchain dhe Crypto, Rebrands Square për të Bllokuar
 • Analiza e çmimeve Cardano: Monedha ADA është rritur me 10% nga një mbështetje e rëndësishme; A ka filluar faza e rikuperimit?
 • Analiza e çmimit të heliumit: Ky model bullish mund t'i japë fund fazës së korrigjimit në monedhën HNT
 • Analiza e çmimit të Floki Inu: FLOKI duhet të mbrojë 0.0001743 dollarë për të mbështetur trendin në rritje
 • Parashikimi i çmimit të Ethereum: ETH mund të bëjë një rritje prej 15% në 5,180 dollarë
 • Analiza e çmimeve Chilliz: Ky model çmimi do të formësojë tubimin e ardhshëm në shenjën CHZ
 • Analiza e çmimit të Terra: Monedha LUNA thyen rezistencën e lartë të të gjitha kohërave prej 55.24 dollarë; Tubimi në veri vazhdon
 • Analiza e çmimeve Algorand: A mundet ALGO Price të iniciojë një Rally të Ri me këtë model bullish?
 • Analiza e çmimit të Ethereum: Çmimi ETH gati për të ritestuar rezistencën e lartë të të gjitha kohërave prej 4860 dollarësh; Dhjetori do të sjellë lartësi të reja.
 • Parashikimi i çmimit të Floki Inu: Prisni që FLOKI të bëjë një rritje prej 44% në 0.0002350 dollarë
 • Parashikimi i çmimit Shiba Inu: SHIB mund të bjerë 13% nëse korrigjimi i majës së sipërme përfundon

I mëparshëm

Analiza e çmimeve Matic: Një rikuperim në formë V në shumëkëndësh është gati për të sfiduar lëvizjen e mëparshme të lartë për një shpërthim bullish

Lexo artikullin:  I thyer: Binance pezullon të gjitha tërheqjet e kriptove

.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju