Drejtori i Fidelity pret fitime të mëtejshme për Bitcoin (BTC) duke e krahasuar atë me Rally Gold të viteve 1970

By Bhushan Akolkar Botuar para 10 minutash Përditësuar 10 minuta më parë Shkëmbeni 130+ DEX Blini më së miri në

Platforma DeFi

Tabela me vlerë

Shkëmbimeve

Binance

Portofol

libër i llogarive By Bhushan Akolkar Botuar para 10 minutash Përditësuar 10 minuta më parë

Pasi arriti një nivel më të lartë të të gjitha kohërave prej 67,000 dollarë më parë sot, Bitcoin në fakt është tërhequr praktikisht 10% dhe gjithashtu po tregtohet afër 61,000 dollarë gradë që nga koha e shtypit. Ndërsa përmirësimet e Bitcoin nuk janë krejt të reja, ekspertët e tregjeve vazhdojnë të mbështeten në tregimin e Bitcoin.

Besnikëria '& rsquo; Drejtori i Global Macros, Jurrien Timmer, parashikon që kostoja e BTC me siguri do të vazhdojë të jetë më e madhe në bazë të nevojës dhe gjithashtu të ofrojë versione.

Duke folur për CNBC më parë sot, Timmer pohoi se kostoja e BTC mund të arrijë në 100 mijë dollarë deri në vitin 2023. Nga programi, Timmer nuk& rsquo; t parashikoni që kostoja e BTC të shkojë drejtpërdrejt deri në 100 mijë dollarë dhe gjithashtu ai përfshin se mund të ketë disa tërheqje në metodë. Kështu, duke e krahasuar më tej me çmimin e arit të viteve 1970, ai përfshin:

Duke pasur parasysh analogun e arit gjatë gjithë viteve 1970, nuk do të ishte& rsquo; mos më trondit kur shoh një ngritje, të respektuar nga një rregullim. Kjo sigurisht që do të ishte jashtëzakonisht e krahasueshme me bitcoin '& rsquo; ciklet e mëparshme të bumit/bustit dhe gjithashtu sigurisht që do të ishte një nga pikat më jolineare që mund të bëjë.

Gjatë takimit të tij të CNBC më parë sot, Timmer pohoi: "& ldquo; (*) është një variant shumë më i ngritur i arit. Bitcoin ka një furnizim gjithnjë e më të rrallë dhe gjithashtu ari nuk ka karakteristikat e rrjetit që ka bitcoin, kështu që ka kuptim të mirë që bitcoin me siguri do ta kalonte arin. Ajo dhe gjithashtu ari janë 2 lojtarë të ndryshëm në të njëjtin grup. "& Rdquo; Bitcoin A

Lexo artikullin:  Australia kufizon transaksionet me para mbi 10 mijë dollarë, a do të përdorin banorët në përdorimin e Bitcoin?

Jo -Spekulimi mbi koston aktuale të BTC në fakt, Driven Rally

Komentimi pohoi se kjo nuk është thjesht një spekulim i nxitur, por një shumë më i qëndrueshëm. Timmer përfshiu: Ai “& ldquo;

në fakt nuk ka qenë një nxitje e nxitur nga spekulatorë të përkohshëm, për të siguruar që më ofronte njëfarë besimi në vetvete se ky në fakt është një veprim mjaft i qëndrueshëm dhe gjithashtu nuk është një flluskë që ka të bëjë me këtë shpërthyer”& rdquo;. në fakt është përfshirë në prodhimin e një kuadri përreth

Fidelity Bitcoin, ajo në fakt ka zhvilluar gjithashtu biseda energjike me autoritetet rregullatore në prodhimin e një strukture të përshtatshme rregullatore rreth Për më tepër dhe gjithashtu artikujt e saj të blerë. Bitcoin nuk është i vetmi, por Timmer parashikon që një dem i madh të vazhdojë në BTC. për, Të Premten 22, eksperti i kriptove Tetor pohoi se 6 muajt e ardhshëm me siguri do të jenë një udhëtim i çmendur Lark Davis. për Bitcoin pas 6 muajsh/ 9 vitesh në #bitcoin dhe gjithashtu #crypto ka shumë të ngjarë të jetë një çmenduri e madhe!

  • Trending
  • Analiza e çmimeve
  • Drejtori i Fidelity (BTC) pret fitime të mëtejshme për Bitcoin në Krahasimin e Tubimit të Artë të viteve 1970
  • Dhurata më e madhe: FreeBitco.in Crypto in 2 1/2 Just Give Away Lambo e saj e pestë ishte përzgjedhja e dukshme Vitet
  • Nasdaq ETF-ja jonë e parë – për Fondet CEOValkyrie,
  • Solana: Analiza e Çmimeve të Ortekut 22 Tetor 10%
  • Çmimi i Bitcoin është vetëm 70,000 dollarë në 4-Si tërheqjet e këmbimit goditën: BTC Muaj i Lartë
  • Parashikimi i çmimit të Bitcoin 62,000 dollarë Kthimi në 68,000 dollarë Zgjeron brezin fitues duke synuar lidhjen

Facebook Twitter 771 në Bhushan Akolkar është një fanatik i FinTech dhe gjithashtu mban një panak të shkëlqyer në kuptimin e tregjeve ekonomike. Artikuj Pasioni i Bhushan-it në ekonominë e biznesit dhe gjithashtu financimin e tërheqin interesin e tij në drejtimin e tregjeve të reja që dalin të tij dhe gjithashtu të teknologjisë Blockchain. Cryptocurrency është vazhdimisht në një procedurë njohëse dhe gjithashtu mban veten të inkurajuar duke ndarë mirëkuptimin e tij të fituar. Gjatë joproduktive ai kontrollon libra triller trillues dhe gjithashtu shpesh zbulon aftësitë e tij të gatimit. Në ishte përzgjedhja e dukshme I mëparshëm

Nasdaq ETF -ja jonë e parë - për CEOValkyrie Funds

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 3-4 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 5% në 45% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju