CEO i FTX refuzon të shesë zotërimet e tij Crypto; Por a mund të shpëtojë ai kripto-n?

By Sunil Sharma 4 sekonda më parë Përditësuar 4 sekonda më parë Ndiqni ne në Twitter Më e mira në

Fitoj

17% prill

telegram

Coingape

Bankman-Fried'& rsquo; ton para në fakt është ndarë në pesëdhjetë për qind duke pasur parasysh përfundimin e marsit. Bazuar në Indeksin e Miliarderëve të Bloomberg, ai aktualisht ka një ueb me vlerë 11 miliardë dollarë, që më parë ishte 22 miliardë dollarë. Ai mendon se tregu i kriptove nuk do të jetë i pafavorshëm, dhe gjithashtu me siguri do të rimbursohej me furnizime.

Sam Bankman-Fried mbetet bullish në Crypto

Bankman-Fried'& rsquo; Zgjedhja e tij për të mbajtur kriptovalutat e tij i përket asaj të miliarderit Elon Musk, i cili mban një sërë parash elektronike të përbërë nga Bitcoin, dhe gjithashtu ka refuzuar në fakt të shesë pavarësisht rënies së vazhdueshme të tregut. Pronarët e tjerë institucionalë si Microstrategy'& rsquo; sMichael saylor gjithashtu ruaj të njëjtat pamje. 

Ndërkohë, miliarderi'& rsquo; Blerja e aksioneve të sRobinhood prej 7.6% nga e enjtja, në fakt ka pushtuar tregun e kriptomonedhave nga një tornado. 

Pasi pagoi rreth 648.3 milionë dollarë për blerjen, Sam Bankman-Fried'& rsquo; Vendosja e tij arriti në 56 milionë dollarë aksione të Robinhood (HOOD), agjentit të famshëm të ndërmjetësit në internet.

Ai e bëri të qartë se nuk kishte objektiva për të kryer asnjë lloj aktiviteti që'& rsquo; do të përshtatet ose do të ndikojë në kontrollin e Robinhood Ai shpjegoi se ai thjesht e shihte Robinhood si një “& ldquo; investime financiare tërheqëse”& rdquo;.

Tregime Trendi

Ky rival i LUNA $UST Stablecoin bën hapa pozitivë në mes të rrëzimitBitcoin News Just-In: ETF kanadez Bitcoin shënon blerjen më të madhe ditore prej mbi 2 miliardë dollarëBitcoin News CZ Zbulon pse ai mbylli LUNA dhe UST Trading në BinanceBitcoin News Crypto Crash: El Salvador humbet 40 milion dollarë mes paqëndrueshmërisë së lartë të BitcoinBitcoin News Pse ish-shefi i kriptove të Facebook po fillon fillimin e tij të kriptove?(* ) bën një aplikim përBitcoin News

FTX Exchange nga ana tjetër, Karta e Nju Jorkut

On po bën gjithashtu hapa, pasi supozohet se ka bërë një aplikim për një shkëmbim të kriptove të miliarderëve FTX në statut me New York & rsquo; Shërbimet Financiare të Departamentit të Shtetit:

Ravendex -The Next Gen'&Dex $Launchpad On Cardano i mundësuar nga-Rave aktualisht! Blini A

sigurisht që do ta transformonte Kartën e Nju Jorkut në mesin e FTX & rsquo; sNew YorkLimited Kiabikity Trust Company është pranuar, firma & rsquo; Bashkëpunëtori me bazë në Shtetet e Bashkuara me siguri do të ketë aftësinë të ofrojë zgjidhjet e tij të tregtimit të kriptove për një vend të vendosur mirë

Nëse baza e klientëve të FTX. Nju Jork, zgjidhjet e tij sigurisht që nuk do të kufizoheshin vetëm në këtë vendndodhje, por në shumë shtete të ndryshme të tjera pa stresin për të bërë një aplikim për licenca të shtuara. Vlerësimi shtesë i

Lexo artikullin:  Lajmet NFT: Loja e futbollit Fantasy mbledh 680 milion dollarë të udhëhequr nga Softbank

Shtetet e Bashkuara kanë arritur në fakt 8 miliardë dollarë në përputhje me mbylljen efektive të financimit të FTX A. Seria e statutit financiar,Me Shtetet e Bashkuara sigurisht që do të bënte tituj edhe një herë, si një ofrues nën kujdestari për bankat.FTX 

;

 • Trending
 • Analiza e çmimeve
 • CEO i FTX refuzon të shesë zotërimet e tij kripto? Por a mund ta kursejë Crypto LUNA $UST
 • Rivali i këtij Stablecoin bën hapa pozitivë në mes të rrëzimit
 • Vetëm: Në ETF, Bitcoin kanadez 2 dollarë regjistron blerjen më të madhe ditore prej mbi miliardë CZ
 • LUNA zbulon pse mbylli UST dhe: Tregti në Binance
 • Crypto Crash 40 $ El Salvador humbet milionin mes paqëndrueshmërisë së lartë të Bitcoin
 • Pse Facebook? Ish-shefi i kriptove po fillon fillimin e tij të kriptove-
 • Vetëm: LUNA në 3AC Investitori kryesor Zhu Su Of i përgjigjet rënies së Luna (XRP)
 • Ripple 21% Token Up SEC përpara përditësimit në rastin (BTC).
 • Bitcoin 32,500 dollarë ka të ngjarë të testohet, në disa arsye bullish
 • Rrjeti Terra po gjeneron përsëri blloqe? Por për çfarë qëllimi FTM
 • : Analiza e çmimeve për të Ritestuar në Mbështetjen e Kanalit Këshilla: MANA kostoja e Rimëkëmbjes Bullish
 • Analiza e Çmimeve Decentrale 57%; Kërcen 1.50 dollarë në objektivin e demave? Tjetër:
 • Analiza e çmimit të Ethereum 2,500 dollarë A është RSI në rrugën e duhur? Divergjenca Bullish GALA
 • : 0.075 $ Analiza e çmimeve Një nxitës i falsifikimit: Rikuperimi i mundshëm i BTC
 • Analiza e çmimeve të Bitcoin Rikuperimi i çmimeve prej 30 mijë dollarësh; Mes kushteve ekstreme të mbishitjes së tregut? Koha për të blerë BNB
 • : Analiza e çmimeve BNB 263 $ Kërcim nga 335 $ Sytë Tjetër Target APE
 • : Analiza e çmimeve 10 $ A mund të tejkalojë Rally Rally i Rinovuar? Marka: SOL
 • Parashikimi i çmimit të Solanës 50.0 dollarë; Luftimet për çmimet më poshtë? A është gushti i ulët në Horizon AXS
 • : Analiza e çmimeve AXS deri në 14 dollarë Linja e trendit zbritës mund të mbartet: Marka ETH
 • Analiza e çmimeve të Ethereum 2,000 dollarë; Çmimi zgjat humbjet Më poshtë Çfarë mban? Shkrimtari tjetër
 • About është një pronar biznesi serial dhe gjithashtu ka operuar në blloqe dhe në dhomën e kriptomonedhave për 2 vjet aktualisht.
 • Kushte të përgjithshme

Sunil ai ishte bashkëthemelues Më parë i një start-up të qëndrueshëm të qeverisë India Thinks dhe gjithashtu është aktualisht në Kryeredaktor dhe gjithashtu në Coingape në SquadX, një start-up fintech. CEO në fakt ka publikuar më shumë se 100 artikuj të shkurtër mbi kriptomonedhën dhe gjithashtu blockchain dhe gjithashtu ka ndihmuar në të vërtetë një shumëllojshmëri të ICO-ve në suksesin e tyre. Ai në fakt ka bashkë-projektuar trajnime komerciale për rritjen e blockchain dhe gjithashtu ka organizuar takime të shumta në të kaluarën. Ai e ndjek në @sharmasunil8114 dhe gjithashtu lidhu me të në sunil (at) coingape.com Twitter all Historitë Kripto Shiko LUNA CEO i Binance zbulon arsyen e vërtetë pas një përplasjeje Komuniteti i kriptove po ka: Duke llogaritur LinkedMichael Saylor Elon Musk ndërpret marrëveshjen në Twitter Facebook Twitter 292 në Sunil Sharma është një pronar biznesi serik dhe gjithashtu në fakt ka operuar në dhomën e blockchain dhe kriptovalutave për 2 vjet aktualisht. Artikuj Sunil ai ishte bashkëthemelues Më parë i një start-up të qëndrueshëm të qeverisë India Thinks dhe gjithashtu është aktualisht në Kryeredaktor dhe gjithashtu në Coingape në SquadX, një start-up fintech. CEO në fakt ka publikuar më shumë se 100 artikuj të shkurtër mbi kriptomonedhën dhe gjithashtu blockchain dhe gjithashtu ka ndihmuar në të vërtetë një shumëllojshmëri të ICO-ve në suksesin e tyre. Ai në fakt ka bashkë-projektuar trajnime komerciale për rritjen e blockchain dhe gjithashtu ka organizuar takime të shumta në të kaluarën. Ai është në Ndiqni në @sharmasunil8114 dhe gjithashtu lidheni me të në sunil (at) coingape.com Twitter LUNA $UST I mëparshëm

Lexo artikullin:  Tanket COMP 8% Pasi u përballën me shfrytëzimin e dytë në më pak se një javë, kullon 21 milion dollarë

Kjo.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju