Gary Gensler mund të provojë të jetë më katastrofike për kripto sesa Jay Clayton, ja pse

By Prashant Jha Publikuar 10 minuta në të kaluarën Përditësuar 10 minuta në të kaluarën Konkursi 2LC - Fitoni $ 30,000 Blini më së miri në

Shkëmbimeve

Binance

Sportsbook

1xbit

Portofol

libër i llogarive By Prashant Jha Publikuar 10 minuta në të kaluarën Përditësuar 10 minuta në të kaluarën

Gary Gensler, shefi aktual i SEC -it kohët e fundit dha një intervistë për Washington Post për të diskutuar kriptovalutat dhe ligjet. Ai përsëriti qëndrimin e tij të mëparshëm mbi domosdoshmërinë e ligjeve të rrepta të sigurisë së investitorëve dhe udhëzoi se ai është këtu për të pastruar tregun e kriptove më herët sesa "derdhet".

Debati i sigurisë është kthyer në mënyrë mjaft kontroverse duke pasur parasysh padinë e vazhdueshme të Ripple dhe kërcënimin e fundit në kundërshtim me ofruesit kryesorë të Coinbase. Gensler pasqyroi vështirësinë, megjithatë nuk paraqiti shumë lexueshmëri në atë që e bën sigurinë e një aktivi kripto, ndërsa të tjerët si jo të sigurisë megjithatë paralajmëruan se shkëmbimet dhe platformat që përballen me gjërat kripto duhet të përgatiten për zbatim.

“Extremelyshtë jashtëzakonisht e mundshme që ata kanë në këto platforma kontrata financimi të letrave me vlerë ose shënime ose të tjera që përputhen me përkufizimin e sigurisë. Ato platforma duhet të jenë të disponueshme. Ata duhet të përcaktojnë se si të regjistrohen, qoftë një detyrë e sigurisë së investitorëve financues. Tani, jo shumë e kanë. Dhe kështu unë me të vërtetë shqetësohem që ne do të ruajmë sjelljen e këtyre instancave të zbatimit. Por do të ketë një çështje. Do të ketë një problem me platformat e huadhënies ose platformat e blerjes dhe shitjes. Dhe sinqerisht, kur të ndodhë kjo, ndjej se shumë njerëz do të dëmtohen. "

Sidoqoftë, është e rëndësishme të vërehet se shefi i SEC ka mbajtur të njëjtin qëndrim që nga marrja e vendit të punës, megjithatë nuk ka dhënë ndonjë përcaktim ose plan se si SEC shkon për të garantuar sigurinë e investitorëve pa vrarë tregun e kriptove në lulëzim.

Dosja e Gensler si një profesor i MIT i cili jepte mësime për blockchain dhe kripto -pronat u dha shumë dashamirëve të kriptove shpresën se emërimi i tij do të bënte metodë për ligjet më të larta, veçanërisht pas qëndrimit të diskutueshëm të Jay Clayton në formën e shefit të SEC.

Lexo artikullin:  I fundit: Interesi i hapur i CME Ethereum arrin 1 miliard dollarë për herë të parë

Qëndrimi Rregullator i Gensler mund të dëmtojë sektorin e kriptos më rëndë

Gjatë qëndrimit të Clayton si shef i SEC, tregu i kriptove ishte relativisht i ri me jo shumë kuriozitet nga tregtarët institucionalë, dhe kështu brenda prapambetjes, zgjedhja për të refuzuar të gjitha propozimet e Bitcoin ETF duket e ndershme duke pasur parasysh matjen dhe kërkesën e tregut. Sidoqoftë, menjëherë kur tregu i kriptove po lulëzon me adoptimin nga gjigantët me pakicë dhe institucionalë, zgjedhja e Gensler mund të jetë katastrofike shtesë për tregun e kriptove.

Gensler ka treguar se nën përkufizimin aktual të sigurisë, shumica dërrmuese e sendeve të kriptove kualifikohen si një siguri. Ai gjithashtu tregoi se ai nuk e sheh kripton të zgjasë, gjë që thotë shumë në lidhje me shefin rregullator i cili ka studiuar dhe ka mbrojtur për gjërat kripto më parë.

SEC e udhëhequr nga Gensler aktualisht po punon në drejtim të rregullimit të tregut defi, të cilin shumë njerëz e konsiderojnë se do të vrasë një nga shumë tregjet e kriptove me rritje më të shpejtë dhe duket se ata planifikojnë të shkojnë pas stacioncoin të mëvonshëm, duke e konsideruar atë si siguri pavarësisht se ai mbështetet nga Dollar amerikan. Gensler madje krahasoi monedhën e qëndrueshme me patate të skuqura Poker. Ai përmendi,

"Stablecoins po shfaqen praktikisht si patate të skuqura pokeri në kazinon online tani, kështu që shtoni analogjinë e Wild West - ne kemi marrë kazino të shumta pikërisht këtu në Perëndimin e egër dhe patate të skuqura poker, këto monedha stabile, në lojërat online të kazinosë tavolina. Kështu që unë ndjej se ka thjesht tregues të shumtë paralajmërues dhe drita që vezullojnë se ne do të kishim një derdhje në rreshtin tre, dhe unë do të shkoja në mënyrë të arsyeshme për këtë. "

 

 • Informacione të ngjashme
 • Trending
 • Gary Gensler mund të provojë të jetë më katastrofike për kripto sesa Jay Clayton, ja pse
 • Departamenti i Thesarit i SHBA njofton sanksionet e para në sulmet Crypto-Ransomware
 • Padia XRP: Magjia e Ripple brenda mosmarrëveshjes së informacionit të para-pastrimit është "Mohuar"
 • Kina injekton 19 miliardë dollarë për të shpëtuar Evergrande, ja se si mund të përfitojë Crypto Market
 • Ja pse rrëzimi i shtatorit i Bitcoin (BTC) mund të ndiqet nga një dem në këtë vjeshtë
 • Gary Gensler mund të provojë të jetë më katastrofike për kripto sesa Jay Clayton, ja pse
 • Departamenti i Thesarit i SHBA njofton sanksionet e para në sulmet Crypto-Ransomware
 • Platforma e basteve Chipz shpall NFT Marketplace dhe Kampionin e UFC -së Nick Diaz si Ambasador
 • Padia XRP: Magjia e Ripple brenda mosmarrëveshjes së informacionit të para-pastrimit është "Mohuar"
 • Kina injekton 19 miliardë dollarë për të shpëtuar Evergrande, ja se si mund të përfitojë Crypto Market
Lexo artikullin:  Portofoli Shiba Inu që ktheu 8 mijë dollarë në 5 miliardë dollarë është përsëri aktiv, ja sa u hoq nga SHIB

Twitter LinkedIn Prashant Jha 998 artikuj I diplomuar në inxhinieri, Prashant përqendrohet në tregjet e MB dhe Indisë. Si një kripto-gazetar, ndjekjet e tij qëndrojnë në adoptimin e teknologjisë blockchain në të gjithë ekonomitë në rritje. I mëparshëm

Departamenti i Thesarit i SHBA njofton sanksionet e para në sulmet Crypto-Ransomware

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 3-4 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 5% në 45% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju