A e ka humbur Shiba Inu ($ SHIB) vrullin e saj në mes të rritjes së ATH të Bitcoin ($ BTC)?

By Prashant Jha Publikuar 1 minutë më parë Përditësuar 2 sekonda mbrapa Shkëmbeni 130+ DEX Blini më së miri në

Shkëmbimeve

Binance

Sportsbook

1xbit

Portofol

libër i llogarive By Prashant Jha Publikuar 1 minutë më parë Përditësuar 2 sekonda mbrapa

Shiba Inu ($ SHIB), monedha meme që ka bërë tituj për vrullin e saj të favorshëm përveç qëndrueshmërisë kundrejt Bitcoin ($ BTC), duket se po kap rritjen aktuale të favorshme në normën e Bitcoin. Shkalla e SHIB $ dëmtoi asistencën e shpejtë 2, si dhe tregtimin aktual thjesht mbi $ 0.000025 me një rënie 4% gjatë 24 orëve të mëparshme.

Në grafikun 4-orësh SHIB/USD linja MACD ka kaluar të listuara poshtë vijës së modelit, duke treguar një rezultat përfundimtar bearish ose stres marketingu që ishte i lartë atje. Nga ana tjetër, indikacioni RSI po zhytej pikërisht në zonën e shitjes pasi vrulli bearish po bëhet i përhapur në afat të shkurtër.

$ SHIB u trajtua të rritet mbi 330% kohët e fundit për të arritur në një nivel të ri të ri 5-mujor, si dhe vetëm një tubim të favorshëm larg nga niveli më i lartë i të gjitha kohërave (ATH). Altcoin i cili arriti në prag të hyrjes në 10 kriptot më të mira sipas kapakut të tregut hasi mohim në $ 0.000035 i cili shkaktoi një shitje të konsiderueshme. Balenat hodhën mbi 31 miliardë dollarë SHIB pasi norma u tërhoq në 0.000021 dollarë gradë. Sidoqoftë, $ SHIB u trajtua për të rimbursuar brenda një dite, si dhe kontrolloi 0.000030 dollarë edhe një herë.

$ SHIB e trajtuar për të përfunduar si altcoin i vetëm për të shitur miqësore me mjedisin kundrejt Bitcoin në numrin e parë të javëve në tetor, gjithashtu kur $ BTC arriti fitime më të mëdha se 20% gjatë së njëjtës kohë. Vrulli i rrjeteve sociale që $ SHIB ka marrë këtë muaj ka ndihmuar gjithashtu vrullin e tij të favorshëm, si dhe disa mendojnë se besimi i grupit mund të tërheqë përsëri altcoin në kursin e favorshëm edhe një herë.

Demat e Bitcoin marrin akuzë nga Shiba Inu

Bitcoin filloi muajin nën $ 50K me sytë e vendosur mbi rezistencën vitale prej $ 55K. Pasi dëmtuan 55 mijë dollarët e mëparshëm, ekspertët parashikuan se 60 mijë dollarë nuk do të jenë të gjatë, pasi kriptomonedhën kryesore e konfirmoi atë ashtu siç dëmtoi përtej pengesës prej 60 mijë dollarësh me nuancat fluturuese gjatë pushimit të fundjavës. $ BTC aktualisht është duke u tregtuar në një nivel të ri të ri 5-mujor prej $ 62,197 pasi fitimet e tij të rregullta arritën mbi 13%.

Lexo artikullin:  Cryptoverse reagon: Viza mund të bëhet "Front-End për Ethereum", Shitjet NFT shpërthejnë

Çdo statistikë në zinxhir po nënkupton tregues të favorshëm pasi $ BTC është thjesht nën 5% nga ATH prej 64,683 $. $ SHIB aktualisht është 7% më pak se $ BTC, si dhe kontrollimi i rritjes së favorshme ekzistuese të kriptomonedhës, sigurisht që do të merrte ca kapje për monedhën meme.

  • Trending
  • Analiza e çmimeve
  • A e ka humbur Shiba Inu ($ SHIB) vrullin e saj në mes të rritjes së ATH të Bitcoin ($ BTC)?
  • Polkadot (DOT) arrin në 45 dollarë pasi Këshilli Drejtues miraton mocionin për ankande të hapura parachain
  • Fshtë përfundimtare, ProShares Bitcoin Futures ETF për të filluar tregtimin në SHBA javën tjetër e tutje
  • Çmimi i Bitcoin bie në 60,000 dollarë në mesin e thashethemeve në rritje për miratimin e ETF të së ardhmes BTC Nga SEC i Shteteve të Bashkuara
  • Parashikimi i çmimit të Bitcoin: BTC po afrohet me ATH afër 65,000 dollarë në mes të kërkesës së mundshme nga vendet në zhvillim
  • Parashikimi i çmimit të Bitcoin: BTC vazhdon shpërthimin në 60,000 dollarë në mes të një bredhje balene

Twitter LinkedIn Prashant Jha 1068 artikuj Një gradë dizajni, Prashant përqendrohet në tregjet e Mbretërisë së Bashkuar si dhe ato indiane. Si një kripto-gazetar, shkalla e interesave të tij varet nga teknologjia moderne blockchain që nxit në të gjithë klimat ekonomike në zhvillim. I mëparshëm

Polkadot (DOT) arrin në 45 dollarë pasi Këshilli Drejtues miraton mocionin për ankande të hapura parachain

.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 3-4 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 5% në 45% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju