Hedera Hashgraph HBAR Analiza e Çmimeve: HBAR Gjen Mbështetje në Tre Kornizat kryesore kohore dhe Rritja e Kërkesës kundrejt BTC

By Sunil Sharma Botuar 22 orë më parë Përditësuar 21 orë më parë Shkëmbeni 130+ DEX Blini më së miri në

Shkëmbimeve

Binance

Sportsbook

1xbit

Portofol

libër i llogarive By Sunil Sharma Botuar 22 orë më parë Përditësuar 21 orë më parë

Këshilli Drejtues i Hedera Hashgraph kohët e fundit prezantoi një alokim prej 10.7 miliardë HBAR, shenja indigjene e rrjetit që përdoret për para për rritjen dhe përparimin e komunitetit të tij ekologjik.

Në momentin e deklaratës, sasia e caktuar për fondin unik meritonte 20% të ofertës së përgjithshme të simboleve në lidhje me 4.5 miliardë dollarë. Kjo sjell eksitim të jashtëzakonshëm pikërisht në komunitetin ekologjik të HABR pasi ekspertët parashikojnë DeFi, NFT, iGaming dhe CBDC në Hedera.

Një deklaratë tjetër e rëndësishme dhe e favorshme për shenjën HBAR është lançimi i USDC stablecoin si stabilcoin i parë në evidencën e Hedera të rrjetit blockchain të rrezikut. Rritja e USDC për komunitetin ekologjik Hedera sugjeron thjeshtësinë e lëshimit të aplikacioneve DeFi në rrjet.

Lexoni ndërsa tërheqim kuptime nga grafikat teknologjikë të HBARBTC dhe HBARUSDT në disa periudha.

Hedera Hashgraph HBARBTC Analiza javore e grafikut

E çiftuar kundrejt Bitcoin BTC, HBAR mbetet të mbajë një pritshmëri të favorshme me rritjen e nivelit të kaluar të RSI-75 dhe mbetet të tregtojë mbi nivelin-25 sepse shpërthimi i parë i linjës së modelit të devijimit bearish në 08 Mars '21.

Bitcoin BTC zbulon qëndrueshmëri kundrejt HBAR në kohën e shtypit, megjithatë, secila prej tyre mund të transformohet ndërsa grafiku i çmimeve HBARBTC pluskon mbi linjën mbështetëse të 21 qershorit '21 dhe ka të ngjarë të aktivizojë një devijim të dytë të fshehtë të favorshëm për një tërheqje të çmimeve në avantazh.

Hedera Hashgraph HBAR Analiza javore e grafikut

Një pamje mbizotëruese e HBARUSDT nga koha një herë në javë zbulon kërkesë të madhe për kripto-aktivin HBAR si profesione të grafikut të çmimeve në një rrjet në rritje të zhvilluar nga devijimi bearish më 15 mars '21 dhe devijim i favorshëm më 21 qershor '21.

Në vend të kësaj, një devijim i favorshëm aktual është në funksion në kohën e shtypit dhe ne mund të shohim shpejt një rritje të çmimeve përtej nivelit më të lartë të mëparshëm të 15 marsit.

Hedera Hashgraph HBAR Analiza ditore e grafikut

Lexo artikullin:  Pse Tether (USDT) nuk ka lëshuar ndonjë USDT për 7 javë?

Grafiku i shënuar çdo ditë zbulon një koleksion modelesh të fshehta të devijimit të favorshëm që verifikon gjithashtu dyshemetë e çmimeve për një herë në javë me shkallë të konsiderueshme mbështetëse më 21 shtator dhe 12 tetor '21. Këto shkallë mbështetëse u zhvilluan nga shmangia e fshehtë e favorshme, modelet e mbajtësve të qirinjve në kurthin e ariut dhe fshehën modele të favorshme të mbajtësve të qirinjve brenda shiritit.

Një shpërthim i mëparshëm i rezistencës së 04 Tetorit '21 është vërtet i realizueshëm të mendosh për profesionet e HBARUSDT brenda një trekëndëshi të balancuar.

Anasjelltas, një zbërthim i listuar poshtë mbështetjes prej 0.32 dollarë zbulon një pamje bearish dhe nivele të ulëta të reja përpara.

Hedera Hashgraph HBAR 4HR Analiza e Grafikut

Në një shkallë brenda ditës, HBARUSDT është gati të rritet pasi çmimi i HBAR thyen mbi rezistencën bearish brenda shiritit prej 0.3572 $, ndërsa gjithashtu tregon një shmangie të fshehur të favorshme më 18 tetor 04:00.

Një mosfunksionim i listuar nën shkallën e mbështetjes prej 0.32 dollarë sigurisht që do të aktivizonte një rrethanë të rrezikshme dhe uljen e objektivave të çmimeve për shitësit e shkurtër.

Hedera Hashgraph HBAR Nivelet Intraday

  • Çmimi i vendit: 0.3665
  • Trendi Afatmesëm [H4]: Bullish
  • Paqëndrueshmëria: E lartë
  • Mbështetje: $ 0.3200, $ 0.3411 dhe $ 0.3572
  • Rezistenca: $ 0.400

  • Trending
  • Analiza e çmimeve
  • Çmimi Ethereum shpërtheu 4,000 dollarë; Synimi i Bulls Mbyllja e Distancës me ATH në 4,400 dollarë
  • Decentraweb për të ndryshuar mënyrën se si ne krijojmë dhe zotërojmë TLD
  • Opinion: Bitcoin duke arritur 200-300K dollarë mund të jetë shumë larg
  • Parashikimi i çmimit të Bitcoin: Kthimi i BTC në 62,000 dollarë zgjat brezin fitues që synon 68,000 dollarë
  • Duke ndjekur trendet aktuale të rritjes, Këtu janë dy monedhat kryesore për t'u parë për javën
  • Çmimi i Bitcoin bie në 60,000 dollarë në mesin e thashethemeve në rritje për miratimin e ETF të së ardhmes BTC Nga SEC i Shteteve të Bashkuara

Facebook Twitter LinkedIn Sunil Sharma 234 artikuj Sunil është një pronar biznesi serik dhe aktualisht ka funksionuar në zonën e blockchain dhe kriptomonedhës për 2 vjet aktualisht. Më parë ai ishte bashkëthemelues i Qeverisë së Indisë, i cili mbështeti fillimin e kompanisë In Thinks dhe aktualisht është Kryeredaktor në Coingape dhe CEO në SquadX, një fillestar fintech. Ai në fakt ka lëshuar më shumë se 100 shkrime mbi kriptomonedhën dhe blockchain dhe në të vërtetë ka ndihmuar një shumëllojshmëri të ICO-ve në suksesin e tyre. Ai në fakt ka bashkë-dizajnuar trajnime komerciale për avancimin e blockchain dhe në fakt ka organizuar takime të shumta në të kaluarën. Ndiqeni atë në Twitter në @sharmasunil8114 dhe lidheni me të në sunil (at) coingape.com I mëparshëm

Padia XRP: Ripple gjërat zgjerime më të mira në vend të tregjeve të akullta XRP

Lexo artikullin:  Interpretuesi më i mirë javor i ortekut në Top 100 si Programi Nxitës fillon

Tjetër

Bitcoin Futures ETF nga ProShares theu shumë rekorde ditën e parë, ja gjithçka që duhet të dini

.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 3-4 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 5% në 45% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju