India sekuestron asete me vlerë 5 milionë dollarë në skemën 162 milionë dollarësh të monedhës Morris Crypto Ponzi

By Parasshuram Shalgar Botuar para 10 minutash Përditësuar 2 sekonda mbrapa

Mine Crypto Fast

Blini më së miri në

Shkëmbimeve

Binance

Portofol

libër i llogarive By Parasshuram Shalgar Botuar para 10 minutash Përditësuar 2 sekonda mbrapa

Drejtoria Indiane e Zbatimit ndërmori aktivitete të rrepta kundrejt veprave penale që përfshijnë kriptovalutat; është një divizion nën Ministrinë e Financave të Indisë. Autoritetet midis shteteve paraqitën një FIR që nisi një koleksion ekzaminimesh. Divizioni në fakt ka rrëmbyer asete me vlerë 5 milionë dollarë në rrëmbimin e kriptove.

Akti në fakt u ka mohuar kapitalistëve 162 milionë dollarë.Bitcoin com regjistron se riprodhimi përbëhej nga një monedhë kriptomonedhë jo realeMorris. kryej neglizhencën.

Mashtrimi përfshinte monedha të shumta

Rip-off kishte më shumë se 900 kapitalistë në skajet e saj; firma prezantoi një Ofertë Fillestare të Monedhave (ICO) për kapitalistët & rsquo; fondet. Firma përdori fondet për të blerë prona ekstravagante banimi ose komerciale, pajisje, si dhe asete të tjera të ndryshme kripto. ED raporton se rip-off'& rsquo; Organizatori i tij është Nishad K dhe gjithashtu bashkëpunëtorët e tij.Bitcoin com vlerësim me çmim ED & rsquo; Deklarata shqetësuese e konfiskimit. Aty thuhej, “& ldquo;Kriptovalutat si ETH, BTC, BNB, YFI, ADA, dhe gjithashtu USDT, me vlerë 25,82,794 INR, dhe gjithashtu të ruajtura në shkëmbimet e kriptove indiane dhe gjithashtu në mbarë botën, ishin vendosur. Ata janë blerë nga fitimet e veprimtarisë kriminale. Gjatë ekzaminimit, të gjitha kriptovalutat e mësipërme u shkëmbyen rupi indiane dhe gjithashtu u zhvendosën në llogarinë rrjedhëse nga monedhat' & rsquo; pronari, i cili ishte i lidhur.” & rdquo;

Lexo artikullin:  Elon Musk ka shitur 6.9 miliardë dollarë aksione Tesla këtë javë, a ka një lidhje Bitcoin (BTC)?

Tregu i kriptove është subjekt i rreziqeve të mëdha të sigurisë

Tregu i kriptove ka parë në fakt një fitim të madh në vlerë dy vitet e mëparshme. Investitorët janë të interesuar të vendosin marrëveshje të mëdha parash direkt në treg për të fituar fitime masive. Nevoja për kthime masive brenda një kohëzgjatjeje të shkurtër ushqen mashtruesit, dhe gjithashtu ata kënaqen me kapitalistët amatorë dhe gjithashtu investitorët në treg. Tregu i kriptove është i ngarkuar me rrezik, dhe gjithashtu duhet të merren masa të mjaftueshme paraprake dhe gjithashtu të kryhen ekzaminime të sakta përpara se të blini asete në internet. Disa biznese mashtruese përpiqen t'i mashtrojnë njerëzit drejt investimit në monedha të pazakonta dhe gjithashtu paraqesin sisteme shpërblyese të blerjeve. ED'& rsquo; Ekzaminimi rezultoi gjithashtu në shumë individë që synonin të vendosnin paratë e tyre në treg pa kontrolle të sakta të historisë dhe gjithashtu të merrnin detaje të plota të sigurisë dhe sigurisë. Investitorët krejt të rinj në tregun e kriptove duhet të kontaktojnë specialistët përpara se të bëjnë investime financiare. Hapat e rreptë janë të rëndësishëm për të qëndruar larg rënies së viktimave të sulmeve kibernetike.

 • Trending
 • Analiza e çmimeve
 • India sekuestron asete me vlerë 5 milionë dollarë në skemën 162 milionë dollarësh të monedhës Morris Crypto Ponzi
 • Hakerët e Koresë së Veriut përvetësuan 400 milionë dollarë në kriptomonedhë vitin e kaluar – – Raporti
 • I fundit: Elon Musks poston në Twitter 'Mallrat e Tesla-s mund të blihen me Dogecoin'
 • Crypto Exchange Binance mundëson tërheqje direkte në Ethereum Layer 2
 • Bitcoin News: El Salvador - BTC sheh një erozion të vlerave me vlerë 12 milionë dollarë në fonde publike
 • Jack Dorsey i Block Inc shpall Sistemin e Hapur të Minierave të Bitcoin për të gjithë
 • Rregullorja mund të mbështesë inovacionin e Stablecoin - Ushtruesi i detyrës së OCCChief
 • Solana zvarritet më lart, duket se do të rishikojë majat e janarit në 177.0 dollarë
 • Banka Qendrore e Hong Kongut thotë se stablecoins kanë kapacitet për të hyrë në sistemin financiar kryesor
 • Strategu i Bankës së Amerikës thotë se Solana mund të bëhet viza e kriptove
 • Solana zvarritet më lart, duket se do të rishikojë majat e janarit në 177.0 dollarë
 • Analiza e çmimit të Ethereum: Shkalla e rimëkëmbjes së Fibonaccit 0.618 Shkaqet e Rritjes së Rimëkëmbjes në monedhën ETH
 • Analiza e çmimeve të BTC: Vdekja e kryqëzuar sjell makthe në rrugën Satoshi; A është kjo një mundësi blerjeje?
 • Bitcoin Death Cross ndjek investitorët, a do të bëjë BTC apo do të prishet?
 • Analiza e çmimeve DOGE: Linja e prirjes me ndikim të lartë në rënie minon përpjekjet bullish; Blej, Shitet apo Mbaj?
 • Analiza e çmimit Terra: A do të rikthehet çmimi LUNA në 0.382 Fibonacci Retracement?
 • Analiza e çmimit të rërës: Humbjet e çmimit të kutisë së rërës 50 % Niveli i rikthimit, Koha e mirë për të blerë?
 • LINK(* ):Kostoja e analizës së çmimit shlyen EMA 200-ditore, Linja e prirjes së zinxhirit në zhvillim: sugjeron më shumë lëvizje në rritje të çmimeve
 • Analiza e çmimeve të harmonisë 30 %Rritja e modelit paralel mund të çojë në një rritje prej $ ONE: Çmimi XRP
 • Analiza e çmimeve Ripple 0.7 $ Arinjtë luftojnë për të shkelur,(* )Zona e mbështetjes? Është koha për Play2Earn dhe gjithashtu për të marrë shumë para të mrekullueshme me BNB Reversal Lëvizja tjetër r
Lexo artikullin:  A e ngriti kodin ShibaInu Coinbase në krye në Apple App Store në SHBA?

I mëparshëm

Ajo AAX Bëni për të

Tjetër

me Bëhet Shkëmbimi i Parë i Kriptove me Partnerin Një Ofertë e Lirë.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju