Projekt-ligji indian i kriptove: A është vendosur qeveria për një ndalim "privat" të kriptove apo thjesht një FUD?

By Prashant Jha Botuar 3 sekonda mbrapa Përditësuar 3 sekonda mbrapa Na ndiqni në Google News
Blini më së miri në

Platforma DeFi

Tabela me vlerë

Shkëmbimeve

Binance

Portofol

libër i llogarive By Prashant Jha Botuar 3 sekonda mbrapa Përditësuar 3 sekonda mbrapa

Kostot e shumëpritura të kriptomonedhës në Indi janë gati për t'u paraqitur gjatë sesionit të ardhshëm të parlamentit të dimrit, si dhe aktualisht ka prodhuar një pjesë të madhe të FUD-së pasi fotografia fillestare e kostove u bë publike. Kriptomonedha, si dhe Rregullorja e Faturës Zyrtare të Monedhave Dixhitale, 2021 është ndër 26 shpenzimet e vendosura për të marrë detaje për sesionin e ardhshëm të dimrit që fillon më 29 nëntor.

Konflikti kryesor duket të jetë me formulimin e kostove, materiali duket mjaft i krahasueshëm me atë të prodhuar në shkurt.

Qeveria indiane pati një modifikim rrënjësor të pozicionit në drejtim të kontrollit të kripto-aseteve gjatë 1 muajit të mëparshëm, pasi garantoi se me siguri do të merrej me kriptovalutat si një kurs posedimi në vend që të zbatonte një ndalim mbulimi. Megjithatë, shprehjet e kostove të paraqitura kërkojnë t'i lënë vendin parasë elektronike sovrane mbarëkombëtare si dhe të ndalojnë përdorimin e “& ldquo;(* )& rdquo; kriptomonedha, duke mos lejuar çiftin privat të. një konflikt primar duket të jetë rreth Fjala “& ldquo; ekskluzive & rdquo; pasi çdo gjë që nuk lëshohet nga qeveria sigurisht që do të hyjë në atë kategori.thëniet e

Shpenzimet duket se janë thelbi i mosmarrëveshjes pikërisht këtu pasi mohon të dhënat aktuale të ekspertëve në lidhje me të menduarit e qeverisë për kontrollin e kriptos si posedim, ndërkohë që kufizon përdorimin e tij si lloj zgjidhjeje. një pjesë e madhe e mediave konvencionale janë rikthyer në nxitjen e frikës duke deklaruar se ndalimi i mbulimit bëhet me probleme. financuesit në

Crypto kërkon të pranojë se India, sapo të paraqitet në tryezë, sigurisht që do të jetë gati për bisedë dhe profesionistët ende mund ta ndryshojnë atë. Projektligji nëse edhe kostot e gabuara futen në rregullore, mund të modifikohen me kalimin e kohës duke kontrolluar një zhvillim në mbarë globin. e, është pothuajse e vështirë për të vendosur Gjithashtu duke mbuluar ndalimin e përdorimit të kriptove, merrni një, për shembull, viti i Kinës ishte deklarata e tyre e 13-të e ndalimit të kriptove, si dhe ende Ky investitor gjejnë mjete kineze për të anashkaluar një ligj. banka rezervë RBI zbatoi ndalimin financiar të Indisë në vitin 2017 gjithashtu, por më vonë ai u anulua nga një gjykatë. Supreme“& ldquo;

Lexo artikullin:  Mashtrim kripto 1,200 korona: Agjencia Indiane e Hetimit bashkangjit pasuritë e Kerala Man

, & rdquo; Profesionistët nuk ndalohen në Thotë Eksperti i Sigurisë

Sektori i sigurisë vlerësohet në konflikt si dhe garantohet se nuk do të& rsquo; Në vend të kësaj, takimi kundrejt kriptovalutave ekskluzive do të jetë një ndalim i drejtpërdrejtë për t'u larguar nga përdorimi i zotërimeve elektronike në financimin e horrorit si dhe nga detyra të tjera të ndryshme kriminale.the“& ldquo; Një sistem udhëzues sigurisht që do të mbetet në zonë për të siguruar që kriptomat nuk keqtrajtohen.

qeveria është e shqetësuar në lidhje me marrëveshjet nëntokësore që ndodhin kundrejt kriptomonedhës —– veçanërisht detyrën e saj në '& lsquo; hawala & rsquo; si dhe financimin e horrorit,” diskuton më tej kostot

Dy përjashtime si dhe profesionistët mendojnë se një, Bitcoin, si dhe Ethereum, disa zotërime të tjera të preferuara të kriptove mund të arrijnë në një listë kontrolli. si dhe

 • Trending
 • Analiza e çmimeve
 • Bitcoin 20% Mbushja e rezervuarëve të tjerë të kriptove: Në Indi mes panikut të shitjes mbi konfuzionin e faturave të kriptove
 • Projekt-ligji indian i kriptove "A është vendosur qeveria për një" FUD private? Ndalimi i kriptove apo thjesht një ''
 • Fondi i Pensionit Australian 'Rest Super to Ready to Seek Exposure com Crypto'
 • Crypto: Parashikimi i çmimit të monedhës CRO 346% është rritur 0.85 dollarë në javë deri në,
 • Regal bashkëpunon me Flexa token SAND grumbullon 260% në Integron pagesat në monedhë dixhitale për teatrot
 • Sandbox, November's Here, një çantë me burim të hapur për Catalyst Behind the Price Surge
 • Rrjeti Rabet, lëshon Token $RBT Stellar XRP
 • : Padia është për lojë të ndershme ndërsa Etheri lihet i paprekur në XRP? Imponimi i ligjit të sigurisë FMN
 • ! Strikes Back kundër Paralajmëron El Salvador të përdorë si Bitcoin: SAND Tender Ligjor
 • Parashikimi i çmimit të kutisë së rërës 40% është rifreskues i të gjitha 5.63 dollarëve Koha e lartë në com
 • Crypto: Parashikimi i çmimit të monedhës CRO 346% është rritur 0.85 dollarë në javë në shenjë
 • Vëmendje themelore: Analiza e çmimeve BAT Grafiku teknik sugjeron se një shenjë posedon kërcënim 0.765 dollarë që kthehet në: Mark
 • Analiza e çmimit të monedhës Binance BNB Tregtarët A mund të presin një rritje domethënëse prej 670 dollarësh nëse çmimi i monedhës rikuperon rezistencën MyNeighborAlice
 • : Analiza e çmimeve ALICE A është? Token gati për të lundruar në veri AMP
 • : Analiza e çmimeve AMP A mund të ndihmojë Listimi i Binance? Token për t'i shpëtuar kësaj faze konsolidimi: SAND
 • Parashikimi i çmimit të kutisë së rërës 40% po rifreskon të gjitha 5.63 dollarë në kohë të lartë në: ETH
 • Analiza e çmimeve të Ethereum për rimëkëmbjen nën kërcënim ndërsa tërheqjet nga shkëmbimi ulen
 • Analiza e çmimeve të Ortekut dhe Cardano më 22 nëntor:
 • Analiza e çmimit të kurbës Dao CRV Korrigjimi i fundit i çmimit mund të ketë stabilizuar argumentin për të rifilluar Rally-në e tij: SHIB
 • Analiza e çmimeve Shiba Inu 50 SMA qëndron fort në lidhjen ndërsa Rally ngadalësohet
Lexo artikullin:  Clear Protocol plotëson raundin e shitjeve private prej 2.5 milion dollarësh për të ndërtuar infrastrukturën e derivative të DeFi

Twitter 1167 në Prashant Jha grad dizajn, Artikuj Një përqendrohet në tregjet e Mbretërisë së Bashkuar dhe Prashant. Kripto-gazetar indian, norma e tij e interesave varet nga teknologjia moderne e blockchain që nxit në situatat ekonomike që krijohen. Si një si dhe I mëparshëm

Bitcoin 20% Tank Tjera Cryptos.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju