Investitorët derdhin miliarda në Crypto & Blockchain ndërsa bastet bëhen më të mëdha

Investitorët derdhin miliarda në Crypto & Blockchain ndërsa bastet bëhen më të mëdha 101

Pavarësisht nga shumëllojshmëria e ofertave të rënë, në gjysmën e parë të këtij viti, investimet e përgjithshme financiare në të gjithë botën në blockchain dhe kriptoassets më shumë se dyfishuan sasinë e injektuar në këto tregje në të gjithë vitin 2020, duke arritur në 8.7 miliardë dollarë dhe duke u rritur në mënyrë drastike gjatë rekordit të mëparshëm vjetor. botuar në vitin 2018, me 7.2 miliardë dollarë, sipas konsulencës globale KPMG

"Në gjashtëmujorin e parë ′ 1, një sasi e konsiderueshme e parave institucionale hynë në zonën e kriptove, duke theksuar zgjerimin e bazës së financuesve," deklaroi kompania.

Sipas tyre, ndërgjegjësimi dhe kuptimi i financuesve për tregun po rritet gjithashtu, pasi financuesit tani zbulojnë një kuptim shumë më të mirë jo vetëm të kriptove, por edhe anën funksionale dhe procedurale të tyre.

Aktiviteti total i investimeve financiare në mbarë botën (VC, PE dhe M&A) në blockchain & & crypto 2018– 2021 *

Investitorët derdhin miliarda në Crypto & Blockchain ndërsa bastet bëhen më të mëdha 102

Kompanitë e kapitalit sipërmarrës po zgjerojnë shpejt ekspozimin e tyre të drejtpërdrejtë ndaj kriptove dhe blockchain, pasi një larmi lojtarësh të tregut u përpoqën të mbledhin një minimum prej 100 milion dollarësh në raunde financimi nga financues të tillë. Këto konsistonin në institucionin e huadhënies të mbështetur nga kriptoaset BlockFi (350 milion dollarë), platforma e objekteve blockchain Paxos (300 milion USD),Blockchain com (300 milionë dollarë), dhe shkëmbim kripto meksikan Bitso (250 milionë dollarë), thuhet në raport.

Ndërkohë, siç u raportua, shkëmbehen derivate të rëndësishëm të kriptove FTX mbyllur mbledhjen e fondeve të Serisë B prej 900 milionë dollarësh, me mbi 60 financues që e vlerësojnë biznesin në 18 miliardë dollarë.

Modele të tjera të rëndësishme të tregut të vëzhguara në gjysmën e parë të 2021 ishin të lidhura me përpjekjet e vazhdueshme të Kinës për të avancuar shfaqjen e monedhës dixhitale të bankës rezervë (CBDC), rritjen e interesit për argumentet jo-fungibile (NFT) dhe rritjen e vëmendjes rregullatore tërhequr nga kripto nga organet rregullatore në të gjithë botën.

Duke komentuar punën CBDC të Kinës, Laszlo Peter, Shef i Shërbimeve Blockchain për Azinë Paqësorin në KPMG Australi, deklaroi se Pekini "mund të prodhojë në kohë një opsion të vërtetë për epërsinë e dollarit amerikan".

Lexo artikullin:  Pse investitorët institucionalë po blejnë Bitcoin ($ BTC) mbi ar?

"Ndërsa përpjekja për monedhën dixhitale është mjaft e vogël tani - ende në fazën e shfaqjes - ajo ka një kapacitet të madh. Me vendet nga vende të tilla si Afrika dhe Azia Juglindore që finalizojnë marrëveshjet tregtare me Kinën dhe ndoshta pranojnë juanin dixhital si një mënyrë për të pastruar tregtinë, ajo mund të marrë tërheqje shpejt, "deklaroi ai. "Do të jetë një vend jetik për t'u monitoruar vitet e ardhshme."

KPMG deklaroi se disa nga përparimet për t'u parë me kujdes në gjysmën e dytë të këtij viti përbëhen nga: pjekja e vazhdueshme e kriptosferës; një ndarje zmadhuese midis kriptoaseteve dhe përdorimit të blockchain; edhe më shumë përqendrohuni në strukturat rregullatore, në veçanti në Indi të cilat mund të transferohen për të menaxhuar kripton si klasë posedimi në gjysmën e dytë të këtij viti; dhe zhvillimin e shkëmbimeve të përqendruara në vende të tilla si NFT.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju