Investitorët paralajmërojnë për rënien e Bitcoin, ja çfarë thonë ata

By Anvesh Reddy 4 sekonda mbrapa Përditësuar 4 sekonda mbrapa Ndiqni ne në Twitter Më e mira në

Fitoj

17% prill

telegram

Coingape

Mark Mobius, një kapitalist me përvojë si dhe themelues i Mobius Capital Partners këshilloi kundër blerjes së rënies mes paqëndrueshmërisë së lartë në Bitcoin'& rsquo; s normës. Një krizë në tregun e kriptomonedhave mund të çojë në uljen e normës së Bitcoin deri në 10,000 dollarë në të ardhmen, sipas vlerësimit të tij nga Financial News.

Norma e Bitcoin në fakt ka luhatur rreth 30,000 dollarë në dy ditët e fundit, duke përjetuar në fakt humbje të konsiderueshme në serinë prej 25% në dhomën e 3 ditëve. Rënia aktuale e Terra'& rsquo; Stablecoin i UST pati një ndikim katastrofik në tregjet, të përbërë nga Bitcoin, si dhe një pjesë e madhe e altcoins.

Ndërkohë që ekziston një diskutim i përhapur nëse norma e pronës është e keqe aktualisht, ajo kaloi vlerën 30,000 dollarë të premten.

Paralajmërime për rënien e Bitcoin

Peter Schiff, CEO si dhe planifikuesi kryesor mbarëbotëror i Euro Pacific Capital Inc., në fakt kishte këshilluar gjithashtu në lidhje me një shkallë shumë më të ulët. Ai së fundmi i këshilloi investitorët në një postim në Twitter:

"& ldquo;Don & rsquo; të bëni gabimin e arsyetimit të Bitcoin'& rsquo; Rritja e kthimit mbi 30 mijë dollarë sugjeron që një bazë mbetet brenda. Është& rsquo; Ka të ngjarë që ky vend të mos jetë më i qëndrueshëm, sido që të jetë rezistenca. Ndihma e re është reduktuar shumë.”& rdquo;

Tregime Trendi

Një tjetër Hack Fantom? FTM bie 15% pas sulmit DEXBitcoin News VanEck si dhe 21Shares pezullojnë ETP-të e tyre të Terra pas kolapsit të funditBitcoin News Themeluesi i Terra, Do Kwon thotë se rezervat e Bitcoin janë vendosur për planin e shpëtimitBitcoin News Sulmi i madh i phishing synon përdoruesit në sajtet e të dhënave kriptoBitcoin News Përditësimi i LUNA: Themeluesi i Terra propozon rivendosjen e pronësisë së Terra në 1 miliard argumenteBitcoin News

Një avokat i fortë i arit, si dhe një skeptik veteran i Bitcoin, Shiff në janar të këtij viti kishte parashikuar marketingun e panikut të Bitcoin.

Lexo artikullin:  Defi Hack: Protokolli BXH bëhet viktima e fundit e Defi në BSC, humbet 130 milion dollarë

Ravendex: Gen-Dex dhe Launchpad tjetër në Cardano Mundësuar nga $Rave Token – Blini aktualisht!

'& lsquo;Ekstreme & rsquo; Kripto Frika

Ndërkohë, (* )si dhe Frika Kripto ishte deri në një & lsquo; shqetësim i rëndë & rsquo; shkalla e 9 onGreed Index, pas regjistrimit në video me vlerë 10 të shtunën e krijimit, norma As po tregtohej në 29,475.57 dollarë, sipas CoinBitcoin Cap. Norma ekzistuese e tregut nuk është afër kohëve të fundit'& rsquo; s (*) shkallë prej rreth 40,000 dollarë. Nga ana tjetër, mbanin parasysh investitorët si Bitcoinëël van de

Mendoni se norma e Micha mund të rikuperojë shkallën prej 34,000 dollarë nëse vlerëson 32,500 dollarë. Mundësia Poppe për një përfitim mbi 32,500 dollarë sugjerohet nga një numër variablash të favorshëm. Bitcoin, The's

 • Trending
 • Analiza e çmimeve
 • Investitorët paralajmërojnë rënien e Bitcoin? FTM Këtu 15% Çfarë thonë ata
 • Një tjetër Fantom Hack DEX Slumps VanEck si dhe 21Shares Pas Attack ETPs
 • LUNA pezullon Terrën e tyre: Pas kolapsit të fundit
 • Sulmi i madh i phishing synon përdoruesit në sajtet e të dhënave kripto
 • Përditësimi 1 Themeluesi i Terra-s propozon rivendosjen e pronësisë së Terra të Shteteve të Bashkuara në miliardë argumentet CBDC të
 • Kjo, udhëheqësi kundërshton planin e Fed: LUNA Ja, Pse
 • Thyerja e CEO të FTX Back Up; Binance rifillon depozitat dhe tërheqjet
 • ?Refuzon të shesë zotërimet e tij kripto, por a mund ta kursejë Crypto LUNA $UST
 • Coinbase pranon përsëri rrezikun për fondin e investitorit: XRP përsërit sigurinë
 • Kjo $0.50; Rivali i Stablecoin bën hapa pozitivë në mes të rrëzimit
 • Analiza e çmimit Ripple? Qasjet e çmimeve: A është e mundshme trendi i rikthimit
 • Analiza e çmimeve Polkadot FTM në rënie DOT Parandalon: Rimëkëmbjen e Çmimeve
 • për Analizën e Çmimeve në Ritestim: Norma MANA Këshilla për Mbështetjen e Kanalit 57%; Rimëkëmbja bullish
 • Analiza e çmimeve në Decentraland 1.50 dollarë kërcime? Objektivi i demave: 2,500 dollarë tjetër
 • Analiza e çmimeve të Ethereum RSI është? Në rrugën e duhur mes divergjencës bullish GALA: 0.075 dollarë
 • Një analizë çmimi: BTC Fakeout shkakton rikuperim të mundshëm prej 30 mijë dollarësh
 • Analiza e Çmimeve të Bitcoin; Rikuperimi i çmimeve? Mes kushteve ekstreme të mbishitjes së tregut BNB Koha për të blerë: BNB
 • Analiza e çmimit prej 263 dollarësh prej 335 dollarësh rikthime nga objektivi i ardhshëm i APE Eyes:
 • Analiza e çmimeve prej 10 dollarësh? A mund të tejkalojë Rally Rally i Rinovuar: SOL Mark 50.0 dollarë;
 • Parashikimi i çmimit të Solana? Luftimet e çmimeve poshtë shkrimtaritËshtë gushti i ulët On Horizon pëlqen të diskutojë lajme të rëndësishme rreth nxitjes së kriptove nga organizatat si dhe individualitete të spikatura.
 • Ai ishte i lidhur me tregun e kriptomonedhave, duke pasur parasysh se në vitin 2016, norma e interesit të tij në këtë dhomë ndihmoi për të përqendruar punën e tij të gazetarisë në mjedisin blockchain.
 • Kushte të përgjithshme
Lexo artikullin:  Firma Malajziane e Investimeve fiton 150 milionë dollarë në teknologjinë e Blockchain

Anvesh atë në Having në @Follow Eth si dhe lidheni me të në anvesh (at) coingape.com Twitter të gjitha AnveshReddy LUNA's Historitë Kripto Shiko CEO Do Kwon thyen heshtjen mbi kolapsin e LUNA Binance A zbulon arsyen e vërtetë pas: Crash Komuniteti i kriptove po ka LinkedReckoning 18 Michael Saylor Twitter pëlqen të diskutojë lajme të rëndësishme rreth nxitjes së kriptove nga organizatat, si dhe individualitete të spikatura. Në Anvesh Reddy ka qenë i lidhur me tregun e kriptomonedhave duke pasur parasysh se në vitin 2016, norma e interesit të tij në këtë dhomë ndihmoi që punën e tij të gazetarisë ta kthente në mjedisin e blockchain. Artikuj Anvesh atë në Having në @Follow Eth si dhe lidheni me të në anvesh (at) coingape.com Twitter? FTM AnveshReddy 15% I mëparshëm

Një tjetër rënie e Fantom Hack DEX.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju