A është e vërtetë të fitosh BTC falas me aplikacione për miniera në re?

Teksti i renditur më poshtë është një post reklamues që nuk është kompozuar nga reporterët e comCryptonews.

Stuhia

Gjatë 10 viteve të fundit, ne të gjithë jemi shfrytëzuar jashtëzakonisht shumë në minierat Bitcoin që përfshin minatorë të specializuar ASIC dhe ambiente të konsiderueshme magazinimi të mbushura me litarë, të vendosura zakonisht në Kinë Sidoqoftë, me lajmet aktuale të minatorëve kinezë që priten nga federata qeveria dhe rënia e niveleve të hashit, miniera në renë krejt papritur fillon të ketë një kuptim të madh. Ngjarja kryesore është se disa platforma pëlqejnë Stuhia, le të ju turbulloj Bitcoin-in tim krejtësisht të lirë çdo 4 orë, ndërsa tregtoni setet tuaja të preferuara të kriptos Por ka shumë më tepër për këtë, kështu që le të zhytemi në dhe të shqyrtojmë avantazhet e minierave në re të Bitcoin, së bashku me shërbimet dhe aplikacionet që rrotullohen në këtë medium.

Bitcoin Cloud Miner

Historia e minierave në re

Minierave në re nuk është absolutisht asgjë krejt e re në mbarë botën e minierave ekspert Bitcoin. Në të vërtetë, disa biznese kanë qenë në të vërtetë që nga ditët e para të bllokimit, megjithatë artikulli nuk ka qenë kurrë i tepërt për një tërheqje për ata që janë të ashpër për përfitimet e tyre të minierave. Shumica e këtyre shërbimeve funksionojnë në bazë të anëtarësimit vjetor dhe nuk garantojnë kurrë kohën e përdorimit të serverit që do të prodhonte një kthim të vlefshëm të shpenzimeve të fatit. Për më tepër, me superfuqinë minerare që Kina, tashmë ka përdorur të jetë, miniera në re do të kishte nevojë për investime të konsiderueshme financiare vetëm për të filluar kuptimin e mirë nga këndvështrimi i normës së kthimit.

Tani megjithatë, tabelat në të vërtetë janë kthyer dhe duke marrë parasysh që minatorët kinezë të Bitcoin-it kanë mbaruar formulën, miniera Bitcoin e tërheq përsëri apelin. Por nuk është miniera e vetme e re në të cilën tani kemi qasje. Disa shërbime kripto drejtuese të industrisë e rimagjinojnë virtualisht, duke e bërë atë të funksionojë si një artikull dhe kështu how

Miniera falas e cloud BTC nga Stormgain

Jo për hir të lidhjes megjithatë për të bërë vetëm një shembull, Stormgain është shumë e para dhe primare një platformë tregtare kripto që mburret me sinjale profesionale dhe aq sa x300 përfitojnë nga. Ashtu si kur Binance krijoi BNB dhe bëri disa tregtarë me fat disa miliona shtesë, Stormgain gjithashtu krijon një grusht. Dhe shënimi përfaqësohet nga një krejtësisht falas shërbimi i minierave në re të Bitcoin, në dispozicion për të gjithë përdoruesit e kësaj platforme tregtare kripto. E tëra çfarë ju duhet të bëni është të regjistroheni në platformë, të klikoni një buton për të prezantuar minatorin tuaj individual të reve dhe për të sjellë organizatën tuaj.

Lexo artikullin:  Bitcoin Kthehet Mbi 30K USD, Ethereum, Rally Altcoins

Stuhia

Tani, nëse rastësisht ju mbeteni në biznesin e tregtisë së kripto, atëherë mbeteni për një shpërblim. Sa më shumë të tregtoni aq më e madhe bëhet shkalla e hashit tuaj dhe kjo thjesht mund të nënkuptojë Bitcoin më plotësisht të lirë! Çdo Stuhia tregtari fillon të japë 0.30 USDT çdo ditë dhe sa më shumë të tregtoni, aq më e lartë është shkalla hash e minatorit tuaj në cloud. Mendoni për atë si një fitim pasiv në steroid, bazuar plotësisht në sa vëllim tregtoni.

Ndryshe nga shërbimet e minierave cloud të paqarta të së kaluarës, Stormgain ju lejon të zhvendosni bilancin e minierave në platformën e tregtisë aq shpejt sa arrin 10USD. Pastaj, ju jeni plotësisht të lirë ta tregtoni atë, ta tërhiqni atë ose thjesht të blini një kripto të re që parashikoni të godasni titujt e nesërm. Çfarë nuk të pëlqen?

Stuhia

A është ende i suksesshëm miniera e Bitcoin?

Udhëzimet në nxjerrjen e Bitcoin janë të lehta. Shpenzimet tuaja të minierave nuk duhet të kalojnë vlerën e Bitcoin që merrni si përfitim. Arsyeja që kinezët ishin aq të aftë në miniera, është për faktin se ata kishin qasje në energji elektrike jashtëzakonisht të lira e cila ndihmoi kufijtë e fundit të minierave.

Kjo është ajo ku minierat në re janë të ndryshme për shkak të faktit se ajo heq qafe të gjitha ndërlikimet e lidhura me nevojën për të ruajtur litarë fizikë. Prandaj, nxjerrja e reve në Bitcoin mund, sigurisht, të paguajë, posaçërisht kur ka të bëjë me një shërbim falas nga Stormgain, që ju të mund të operoni në ndonjë prej veglave tuaja pa kulluar burime nga tubat.

E fundit, sidoqoftë jo më pak e rëndësishmja, duhen më pak se 5 minuta për të shkarkuar aplikacionin, për të kaluar një regjistrim të shpejtë dhe për të prezantuar miniera krejtësisht falas në renë Bitcoin. Mund të bëhet në telefonin ose desktopin tuaj dhe më e rëndësishmja le të tregtojmë dhe të shpërbleheni me Bitcoin plotësisht falas, të gjitha në të njëjtën kohë.

Lexo artikullin:  Sinjalizuesi Chelsea Manning për të kryer një Auditim të Sigurisë të Sistemit të Privatësisë Nym

Miniera në re e krejtësisht falas Bitcoin - përmbledhja

Nuk ka madhësi të askujt që i përshtatet të gjithëve kur ka të bëjë me aplikacionet e minierave në re. Përzgjedhja e më të mirës është gjithçka për kërkesat tuaja individuale, megjithatë duke pasur parasysh që të gjithë ne tregtojmë kripto, pse të përmbaheni nga bërja e tij me avantazhin e përfshirë të minierave krejtësisht të lira të reve të Bitcoin. Mbi të gjitha, nuk kushton asnjë qindarkë për të filluar dhe përfitimet janë sa më të mirëfillta. Ju jeni 3 minuta larg nga miniera krejtësisht falas e cloud BTC!

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju