Pretendimet e JP Morgan Ky është katalizatori i vërtetë për rritjen e çmimeve të vazhdueshme të Bitcoin ($ BTC)

By Prashant Jha Botuar para 10 minutash Përditësuar 10 minuta më parë Shkëmbeni 130+ DEX Blini më së miri në

Platforma DeFi

Tabela me vlerë

Shkëmbimeve

Binance

Portofol

libër i llogarive By Prashant Jha Botuar para 10 minutash Përditësuar 10 minuta më parë

Çmimi i Bitcoin ($ BTC) u regjistrua në një video krejt të re të të gjitha kohërave afër 67K $ një ditë tjetër, duke marrë Bitcoin '& rsquo; Kapaciteti i tregut në 1.25 trilion dollarë. Rritja e favorshme e çmimeve iu besua shumë lançimit rekord të ProShares Bitcoin Futures ETF ($ BITO). Megjithatë, planifikuesit e JP Morgan mendojnë ndryshe. Sipas një regjistrimi nga Bloomberg, planifikuesit e JP Morgan e shohin rritjen e kostos së jetesës si katalizatorin jetik pas $BTC'& rsquo; rritja e çmimeve.

& ldquo;Në vetvete, nisja e BITO nuk ka të ngjarë të shkaktojë një fazë krejt të re të marrjes së burimeve në mënyrë dramatike edhe më të freskëta në Bitcoin," & rdquo; krijoi planifikues të përbërë nga Nikolaos Panigirtzoglou, duke përshkruar ETF-në e ProShares Bitcoin Strategy. "& ldquo;Në vend të kësaj, kompania jonë beson se të kuptuarit e Bitcoin si një kosto shumë më e mirë në rritje e jetesës se ari është faktori kryesor për rritjen ekzistuese, duke shkaktuar një ndryshim larg nga ETF-të e arit drejt në fondet e Bitcoin duke marrë parasysh atë shtator."& rdquo ;

JP Morgan deklaroi se kapitalistët po përpiqen të gjejnë një rritje më të mirë të kostos së jetesës se sa ari i cili'& rsquo; s pse BTC & rsquo; Nevoja është rritur në të vërtetë në të kaluarën aktuale. Planifikuesit përmendën gjithashtu shembullin e shumë zgjedhjeve ETF aktualisht të disponueshme në treg përpara nisjes së $BITO, si dhe pohuan gjithashtu se zhurma rreth ETF-së së së ardhmes së Bitcoin fillimisht sigurisht që do të zbehej shpejt.

JP Morgan duke pohuar se BTC është një kosto shumë më e mirë në rritje e jetesës sesa ari erdhi si një tronditje për shumë ofrues të CEO Jamie Dimon '& rsquo; Njihet se nuk i pëlqen për kriptomonedhën kryesore.

Lexo artikullin:  CEO i Binance shpall planet e krijimit të zyrave qendrore në Francë

JP Morgan nuk është i vetmi institucion që e sheh BTC-në si mbrojtje kundër infaltimit

Pamja e tregut rreth Bitcoin në fakt është bërë tepër e favorshme edhe një herë pasi kriptomonedha kryesore krijoi një ATH krejt të re. Peter Thiel, themeluesi i PayPal admiroi gjithashtu Bitcoin pak kohë më parë në takimin e tij ku ai e quajti atë "& ldquo; shpresoj & rdquo; në betejën kundër tiranisë. Thiel gjithashtu deklaroi se ai është i pakët investuar në Bitcoin, ndërkohë që godet bankat rezervë për planet e tyre të gabuara.

$ BTC aktualisht po tregtohet me 64,808 $ me 1.05% fitime gjatë 24 orëve të mëparshme. Kriptomonedha kryesore në fakt ka parë një ndryshim të vogël nga ajo e ditëve të tjera'& rsquo; s ATH prej 66,971 dollarë.

  • Trending
  • Analiza e çmimeve
  • JP Morgan pretendon se ky është katalizatori i vërtetë për rritjen e vazhdueshme të çmimit të Bitcoin ($ BTC)
  • Komisioneri Peirce rekomandon SEC të merret me kompanitë e kriptos për të zhvilluar një "strukturë praktike"
  • FreeTON është gati të prezantojë inovative Bridge DAO në fund të tetorit
  • Parashikimi i çmimit të Bitcoin: Kthimi i BTC në 62,000 dollarë zgjat brezin fitues që synon 68,000 dollarë
  • Duke ndjekur trendet aktuale të rritjes, Këtu janë dy monedhat kryesore për t'u parë për javën
  • Çmimi i Bitcoin bie në 60,000 dollarë në mesin e thashethemeve në rritje për miratimin e ETF të së ardhmes BTC Nga SEC i Shteteve të Bashkuara

Twitter LinkedIn Prashant Jha 1085 artikuj Një diplomë dizajni, Prashant përqendrohet në tregjet e Mbretërisë së Bashkuar si dhe në tregjet indiane. Si një kripto-gazetar, shkalla e interesave të tij varet nga teknologjia moderne e blockchain që nxit gjatë situatave ekonomike që lindin. I mëparshëm

Komisioneri Peirce rekomandon SEC të merret me kompanitë e kriptos për të zhvilluar një "strukturë praktike"

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 3-4 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 5% në 45% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju