Just-In: Votat BAYC për "Ape Drops" NFT Marketplace; Ç'pritet më tej?

By Sunil Sharma 10 minuta mbrapa Përditësuar 10 minuta më parë Ndiqni ne në Twitter Më e mira në

Fitoj

17% prill

telegram

Coingape

Bored Ape Yacht Club (BAYC) ka i zgjedhur për 2 milionë dollarë që do të sigurohen nga fondet e saj të thesarit në mënyrë që të paratë NFT'& rsquo; detyrat e tregut. Ape Drops është tregu kryesor i Bored Ape Yacht Club (BAYC) i cili aktualisht trajtohet nga Manifold Studio Sipas tregut Ape Drops, propozimi është një përgatitje e përbërë për të sotmen si dhe për të ardhmen, si dhe synon të zhvillojë një treg të qëndrueshëm të financuar nga fondet e thesarit.

A mund të zhvillojë BAYC një trashëgimi në globin NFT?

Koncepti prapa AIP 29 është të zhvillojë një trashëgimi si drejtues kryesorë në globin NFT. Siç u ekspozua në tweet-in e tyre më 12 maj, Ape Drops strategji për të zhvilluar një të parë të këtij lloji $ APE komuniteteve. 

Pasi AIP mbijetoi të premten, pati një apel për të miratuar mbështetjen e propozimit si dhe një dëshirë të zjarrtë nga Ape Drops për “& ldquo; filloni të ndërtoni disa mut fantastike për $APE”& rdquo;, me fjalët e tyre.  Faktori për propozimin (AIP 29) është që të sigurohet që një lëshim një herë në javë i NFT-ve të shumta të kuruara të zbresë nga AIP-i i tij duke financuar tregun e Ape Drops me 2 milion dollarë, të siguruara nga fondet e thesarit. 

2 milionë dollarët e alokuara u caktohen në mënyrë të qartë dhe transparente 2 ekipeve; Ndarja e Thesarit si dhe Paga e Ekipit 1.14 dollarë të panumërta 2 milionë dollarë i ndahen për ndarjen e thesarit ndërsa 860 mijë dollarë të tjerë i ndahen pagës së ekipit.

Propozimi gjithashtu mbulonte faktorin e ardhshëm për t'u marrë parasysh pasi rëniet e ardhshme janë planifikuar të jenë një përzierje e muzikantëve të rinj që hyjnë në skenë, si dhe atyre të zhvilluar aktualisht. Rënia e tanishme e NFT ka përfshirë në fakt peshë të rëndë në treg si simbolet e rap, Snoop Dogg si dhe Wiz Khalifa Sistemi Ape Drops kërkon pjesëmarrje të madhe të zonës $APE në shprehjen krijuese.

Tregime Trendi

Investitorët paralajmërojnë për rënien e Bitcoin, ja çfarë thonë ataLajme Altcoin Një tjetër Hack Fantom? FTM bie 15% pas sulmit DEXLajme Altcoin VanEck si dhe 21Shares pezullojnë ETP-të e tyre të Terra pas kolapsit të funditLajme Altcoin Themeluesi i Terra, Do Kwon thotë se rezervat e Bitcoin janë vendosur për planin e shpëtimitLajme Altcoin Sulmi i madh i phishing synon përdoruesit në sajtet e të dhënave kriptoLajme Altcoin

Lexo artikullin:  Kompanitë amerikane dhe Singapore që bashkëpunojnë: Okcoin partnerë me Hodlnaut

BAYC si dhe komponenti i tyre në globin NFT

Bored Ape Yacht Club (BAYC), i quajtur gjithashtu Bored Ape është një koleksion NFT i bazuar në imazhet e llogarisë së prodhuar algoritmik të majmunëve të animuar. Nisur në 23 Prill 2021 në një parashitje në kohë reale, detyra në fakt ka bërë shitje me vlerë mbi 1 miliard dollarë.

Ravendex: Gen-Dex dhe Launchpad tjetër në Cardano Mundësuar nga $Rave Token – Blini aktualisht!

 • Trending
 • Analiza e çmimeve
 • Just-In: Votat BAYC për "Ape Drops" NFT Marketplace; Ç'pritet më tej?
 • Investitorët paralajmërojnë për rënien e Bitcoin, ja çfarë thonë ata
 • Një tjetër Hack Fantom? FTM bie 15% pas sulmit DEX
 • VanEck si dhe 21Shares pezullojnë ETP-të e tyre të Terra pas kolapsit të fundit
 • Sulmi i madh i phishing synon përdoruesit në sajtet e të dhënave kripto
 • Përditësimi i LUNA: Themeluesi i Terra propozon rivendosjen e pronësisë së Terra në 1 miliard argumente
 • Ky udhëheqës i Shteteve të Bashkuara kundërshton planin CBDC të Fed, Ja pse
 • Ndarja: Rezervimi i LUNA, Binance rifillon depozitat dhe tërheqjet
 • CEO i FTX refuzon të shesë zotërimet e tij Crypto; Por a mund të shpëtojë ai kripto-n?
 • Coinbase pranon përsëri rrezikun për fondin e investitorit, përsërit sigurinë
 • Analiza e çmimit Ripple: Çmimi XRP afrohet 0.50 dollarë; A është e realizueshme Bounce Back?
 • Analiza e çmimeve Polkadot: Linja e trendit në rënie parandalon rikuperimin e çmimit DOT
 • Analiza e çmimeve FTM: Ritestoni sugjerimet për Mbështetjen e Kanalit në Rimëkëmbjen Bullish
 • Analiza e çmimeve në Decentraland: Kostoja MANA Kërcen 57%; Bulls synojnë 1.50 dollarë Tjetra?
 • Analiza e çmimit të Ethereum: A janë 2,500 dollarë në rrugë për mes divergjencës rritëse të RSI?
 • Analiza e çmimeve GALA: 0.075 $ Fakeout shkakton një rikuperim të mundshëm
 • Analiza e çmimit të Bitcoin: Çmimi i BTC-së kërkon 30 mijë dollarë mes kushteve ekstreme të mbishitjes së tregut; Koha për të blerë?
 • Analiza e çmimeve BNB: BNB Kërcohet nga 263 $ Sytë Synimi tjetër prej 335 $
 • Analiza e çmimeve APE: A mundet Rally i Rinovuar Bullish të tejkalojë Markën 10 $?
 • Parashikimi i çmimit të Solana: Luftimet për çmimin e SOL nën 50.0 dollarë; A është gushti i ulët në horizont?
 • Rreth shkrimtarit
 • Kushte të përgjithshme

Sunil është një pronar biznesi serial dhe aktualisht operon në blloqe si dhe në dhomën e kriptomonedhave për 2 vjet. Më parë ai ishte bashkëthemelues i një start-upi të qëndrueshëm të Qeverisë së Indisë në In Thinks si dhe aktualisht është kryeredaktor në Coingape si dhe CEO në SquadX, një start-up fintech. Ai në fakt ka publikuar më shumë se 100 artikuj të shkurtër mbi kriptomonedhën, si dhe blockchain, si dhe ka ndihmuar në fakt një shumëllojshmëri ICO-sh në suksesin e tyre. Ai në fakt ka bashkë-projektuar trajnime komerciale për avancimin e blockchain, si dhe ka organizuar në të kaluarën takime të shumta. Ndiqni atë në Twitter në @sharmasunil8114 si dhe lidheni me të në sunil (at) coingape.com Historitë Kripto Shiko te gjitha Do Kwon thyen heshtjen mbi kolapsin e LUNA-s CEO i Binance zbulon arsyen e vërtetë pas rrëzimit të LUNA Komuniteti i kriptove po bën një llogari: Michael Saylor Facebook Twitter LinkedIn Sunil Sharma 295 artikuj Sunil është një pronar biznesi serial dhe aktualisht operon në blloqe si dhe në dhomën e kriptomonedhave për 2 vjet. Më parë ai ishte bashkëthemelues i një start-upi të qëndrueshëm të Qeverisë së Indisë në In Thinks si dhe aktualisht është kryeredaktor në Coingape si dhe CEO në SquadX, një start-up fintech. Ai në fakt ka publikuar më shumë se 100 artikuj të shkurtër mbi kriptomonedhën, si dhe blockchain, si dhe ka ndihmuar në fakt një shumëllojshmëri ICO-sh në suksesin e tyre. Ai në fakt ka bashkë-projektuar trajnime komerciale për avancimin e blockchain, si dhe ka organizuar në të kaluarën takime të shumta. Ndiqni atë në Twitter në @sharmasunil8114 si dhe lidheni me të në sunil (at) coingape.com I mëparshëm

Lexo artikullin:  Industria e fondit pensional të Australisë 2.4 trilion dollarë mbledh kriptorën si "shumë të rrezikshme"

Investitorët paralajmërojnë për rënien e Bitcoin, ja çfarë thonë ata

.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju