Just-in: ETF kanadez i Bitcoin shënon blerjen më të madhe ditore prej mbi 2 miliardë dollarë

By Sunil Sharma 10 minuta më herët Përditësuar 10 minuta më parë Ndiqni ne në Twitter Më e mira në

Fitoj

17% prill

telegram

Coingape

Fondi kanadez i tregtuar me këmbim, Qëllimi Bitcoin ETF fitoi një BTC monstruoze 6.9 k thjesht një ditë më parë, duke regjistruar në kasetë blerjen e saj më të madhe të Bitcoin prej mbi 2 miliardë dollarë në një ditë me një diferencë të konsiderueshme si zbulohen sipas informacionit nga transportuesi i informacionit të bllokut Glassnode Para kësaj, fluksi më i madh ditor ishte rreth 2.9 k BTC.

Totali i AUM për qëllimin e Bitcoin ETF në fakt është zgjeruar në 1.5 miliardë dollarë CA

Me këtë blerje aktuale, zotërimet e përgjithshme nën monitorim (AUM) për qëllimin e Bitcoin ETF në fakt janë zgjeruar në 1.5 miliardë dollarë CA$ (1.2 b. dollarë) me një shumë totale prej 41620 BTC nën monitorimin e ETF si në kohën e shtypit. Për shkak të rënies aktuale të tregut të kriptove, megjithatë, kthimet ditore të YTD të ETF janë ulur me 30%.

Sipas informacionit nga sistemi i informacionit të kriptomonedhës Coinglass, në fund të muajit të kaluar, ETF fitoi një shumë totale prej 1,132 Bitcoin pasi likuidoi disa nga zotërimet e tij muajin e kaluar në mes të tregut të rënies së Bitcoin që në fakt e ka torturuar pronën gjatë gjithë këtij viti.

Purpose Investments lëshoi ​​​​Purpose BTC ETF në shkurt 2021 – – i pari i këtij lloji – – për t'u ofruar kapitalistëve mundësinë për të blerë BTC pa i tregtuar drejtpërdrejt pronat ose pa e mbajtur atë në profilin e tyre. ETF gjeneroi përafërsisht 1 miliard dollarë AUM pas muajit të parë ndërsa tregtohej në Bursën e Torontos me shenjën BTCC.

Pse Bitcoin ETF është pika kryesore e mëposhtme?

ETF-të e kriptomonedhave janë fonde që përmbajnë kriptomonedha. Në mënyrë tipike, a Bitcoin ETF u ofron kapitalistëve aftësinë për të blerë fonde të cilat janë të lidhura drejtpërdrejt me koston e BTC, duke ofruar mundësinë për të mbajtur investime financiare në BTC pa mbajtjen e drejtpërdrejtë të pronës.

Tregime Trendi

CZ zbulon pse mbylli LUNA dhe UST Trading në BinanceBitcoin News Crypto Crash: El Salvador humbet 40 milionë dollarë mes paqëndrueshmërisë së lartë të BitcoinBitcoin News Pse ish-shefi i kriptove të Facebook-ut po fillon fillimin e tij të kriptove?Bitcoin News Just-In: Investitori kryesor i LUNA Zhu Su i 3AC i përgjigjet rënies së Luna Bitcoin News Token Ripple (XRP) rritet 21% përpara përditësimit në rastin e SECBitcoin News

Lexo artikullin:  Binance Coin, Analiza e Çmimit Cardano: 13 Tetor 2021

Pas lançimit të Purpose Bitcoin ETF, disa ETF të tjera të ndryshme të mbështetura nga kriptovalutat janë krijuar në të vërtetë për shkak të rritjes së shkallës së interesit për zotërimet elektronike dhe gjithashtu nxitjen institucionale. Disa prej tyre përbëhen nga Valkyrie Bitcoin Strategy ETF, VanEck Bitcoin Strategy ETF dhe gjithashtu të tilla.

Ravendex: Gen-Dex dhe Launchpad tjetër në Cardano Mundësuar nga $Rave Token – Blini aktualisht!

La fillimisht Bitcoin ETF i Shteteve të Bashkuara është ProShares Bitcoin Strategy ETF (BITO) i cili filloi tregtimin më 19 tetor në 2015 pasi grumbulloi rreth 1 miliard dollarë vetëm disa ditë pas lançimit. 

Vetëm një ditë tjetër, 2 ETF Bitcoin u lëshuan gjithashtu në Australi, ndër të cilat, Cosmos-Purpose Bitcoin ETF ($ CBTC), synon të blejë aksione nga Purpose Bitcoin ETF si një metodë për të ofruar mundësi shpenzimi për investitorët e mundshëm.

 • Trending
 • Analiza e çmimeve
 • Just-in: ETF kanadez i Bitcoin shënon blerjen më të madhe ditore prej mbi 2 miliardë dollarë
 • CZ zbulon pse mbylli LUNA dhe UST Trading në Binance
 • Crypto Crash: El Salvador humbet 40 milionë dollarë mes paqëndrueshmërisë së lartë të Bitcoin
 • Pse ish-shefi i kriptove të Facebook-ut po fillon fillimin e tij të kriptove?
 • Just-In: Investitori kryesor i LUNA Zhu Su i 3AC i përgjigjet rënies së Luna
 • Token Ripple (XRP) rritet 21% përpara përditësimit në rastin e SEC
 • Bitcoin (BTC) ka të ngjarë të testojë 32,500 dollarë për disa arsye bullish
 • Rrjeti Terra po gjeneron përsëri blloqe, por deri në çfarë përfundimi?
 • I thyer: Binance pezullon tregtimin LUNA dhe UST "Spot" deri në njoftim të mëtejshëm
 • A është një dimër Bitcoin këtu? Tjetër BTC ATH mund të vijë vetëm deri në vitin 2024
 • Analiza e çmimit të Ethereum: A janë 2,500 dollarë në rrugë për mes divergjencës rritëse të RSI?
 • Analiza e çmimeve GALA: 0.075 $ Fakeout shkakton një rikuperim të mundshëm
 • Analiza e çmimit të Bitcoin: Çmimi i BTC-së kërkon 30 mijë dollarë mes kushteve ekstreme të mbishitjes së tregut; Koha për të blerë?
 • Analiza e çmimeve BNB: BNB Kërcohet nga 263 $ Sytë Synimi tjetër prej 335 $
 • Analiza e çmimeve APE: A mundet Rally i Rinovuar Bullish të tejkalojë Markën 10 $?
 • Parashikimi i çmimit të Solana: Luftimet për çmimin e SOL nën 50.0 dollarë; A është gushti i ulët në horizont?
 • Analiza e çmimit të AXS: Linja e trendit në zbritje mund ta çojë AXS në 14 dollarë
 • Analiza e çmimeve të Ethereum: Çmimi ETH zgjat humbjet nën 2,000 dollarë; Çfarë mban Më pas?
 • Analiza e çmimeve TRX: EMA-të e përqendruara ndihmojnë blerësit në mbrojtje 0.072 dollarë
 • Analiza e çmimeve të Bitcoin: Çmimi i BTC-së thyhet drejt niveleve të ulëta të dhjetorit 2020; A janë 17,000 dollarë më pas?
 • Rreth shkrimtarit
 • Kushte të përgjithshme

Sunil është një pronar biznesi serik dhe gjithashtu ka operuar në të vërtetë në fushën e blockchain dhe gjithashtu në fushën e kriptomonedhave për 2 vjet aktualisht. Më parë ai ishte bashkëthemelues i një start-upi të qëndrueshëm të Qeverisë së Indisë në In Thinks dhe aktualisht është kryeredaktor në Coingape dhe gjithashtu CEO në SquadX, një start-up fintech. Ai në fakt ka publikuar më shumë se 100 postime mbi kriptomonedhën dhe gjithashtu blockchain dhe gjithashtu ka ndihmuar në fakt një shumëllojshmëri ICO-sh në suksesin e tyre. Ai në fakt ka bashkë-projektuar trajnime komerciale për avancimin e blockchain dhe gjithashtu ka organizuar disa takime në të kaluarën. Ndiqni atë në Twitter në @sharmasunil8114 dhe gjithashtu lidheni me të në sunil (at) coingape.com Historitë Kripto Shiko te gjitha CEO i Binance zbulon arsyen e vërtetë pas rrëzimit të LUNA Komuniteti i kriptove po bën një llogari: Michael Saylor Elon Musk ndërpret marrëveshjen në Twitter Facebook Twitter LinkedIn Sunil Sharma 291 artikuj Sunil është një pronar biznesi serik dhe gjithashtu ka operuar në të vërtetë në fushën e blockchain dhe gjithashtu në fushën e kriptomonedhave për 2 vjet aktualisht. Më parë ai ishte bashkëthemelues i një start-upi të qëndrueshëm të Qeverisë së Indisë në In Thinks dhe aktualisht është kryeredaktor në Coingape dhe gjithashtu CEO në SquadX, një start-up fintech. Ai në fakt ka publikuar më shumë se 100 postime mbi kriptomonedhën dhe gjithashtu blockchain dhe gjithashtu ka ndihmuar në fakt një shumëllojshmëri ICO-sh në suksesin e tyre. Ai në fakt ka bashkë-projektuar trajnime komerciale për avancimin e blockchain dhe gjithashtu ka organizuar disa takime në të kaluarën. Ndiqni atë në Twitter në @sharmasunil8114 dhe gjithashtu lidheni me të në sunil (at) coingape.com I mëparshëm

Lexo artikullin:  Menaxheri Kanadez i Aseteve CI Global lëshon Metaverse, ETF-të e Blockchain

Token Ripple (XRP) rritet 21% përpara përditësimit në rastin e SEC

.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju