Just-In: Rrethoni Mint 8.4 miliard USDC brenda 7 ditëve, pse?

By Sunil Sharma 10 minuta më herët Përditësuar 10 minuta më parë Ndiqni ne në Twitter Më e mira në

Fitoj

17% prill

telegram

Coingape

Circle, firma e inovacionit të vendbanimeve që qëndron pas stablecoin elektronik USDC, ka zbuluar në fakt, në një artikull, se në fakt ka marrë 6.7 miliardë USDC dhe gjithashtu ka prodhuar 8.4 miliardë USDC shtesë gjatë javës së kaluar, me 99.3 miliardë USDC dhe gjithashtu 61.1 miliard USDC të prodhuara. dhe gjithashtu është marrë në mënyrë specifike gjatë çdo viti 2021.

Rrethi krenohet që është i qartë

Për detaje nga postimi (“& ldquo;Si të jesh i qëndrueshëm”– Transparenca USDC dhe gjithashtu Besimi & rdquo;-RRB-, shuma totale që USDC mori në mesditë (EST) të Premten, 13 maj 2022 ishte 50.6 miliardë dollarë me 77.1% të saj, në total deri në 39 miliardë dollarë, të mbetura në fondet e thesarit të SHBA-së dhe gjithashtu 22.9%, në total deri në 11.6 miliardë dollarë, në para të gatshme.

USDC, ose USD Coin, u lëshua nga Rreth në shtator 2018 si një monedhë stabile e mbështetur nga dollari amerikan për t'u ofruar investitorëve [institucionalë] mundësinë për të transformuar pa mundim paratë e tyre fiat në USDC për profesionet në shkëmbimet e kriptove duke prodhuar, si dhe gjithashtu të transformojnë USDC-në e tyre përsëri në fiat duke marrë kur kërkohet.

Circle krenohet që është i qartë në auditimet e tij dhe gjithashtu regjistron kur bëhet fjalë saktësisht se si çmimet e tij të qëndrueshme të monedhës USDC dhe gjithashtu skenari aktual i tregut në kufi me pronën. Si rezultat, kompania ofron vlerësime rutinë për të mbajtur varësinë nga konsumatorët që këshillohen rregullisht që USDC të qëndrojë e qëndrueshme.

Rrethi kërkon të sigurojë financuesit e sigurisë së USDC midis aksidenteve UST

Kjo është veçanërisht thelbësore duke marrë parasysh skenarin aktual të dilemave që ka torturuar në fakt Terra USD (UST) i cili është një monedhë matematikore e qëndrueshme. Prona u rrëzua papritur në një dokument të ulët prej 0.68 dollarë më 10 maj, duke futur komplikime direkt në zonën e kriptove, dhe gjithashtu që atëherë ka qenë duke luftuar për të rikuperuar.

Tregime Trendi

Parashikimi i çmimeve të Hedera Hashgraph HBAR 2022Lajme Altcoin Just-In: Votat BAYC për "Ape Drops" NFT Marketplace; Ç'pritet më tej?Lajme Altcoin Parashikimi i çmimit XLM 2022: Kryqi i vdekjes në tabelën yjore Ku po shkojnë demat?Lajme Altcoin Investitorët paralajmërojnë për rënien e Bitcoin, ja çfarë thonë ataLajme Altcoin Jo vetëm UST; Terra Crash godet fort këto kriptoraLajme Altcoin

Lexo artikullin:  Bitcoin, Analiza e Çmimit të Monedhës Binance: 30 Shtator 2021

E tashmja UST Skenari është veçanërisht i bezdisshëm për financuesit që kanë vendosur pronën në të vërtetë ose po e mbajnë atë në shkëmbimet e kriptove, pasi kjo sigurisht që do të shkaktonte humbje të mëdha, nëse ata përpiqen ta rifitojnë atë në fiat – – një çështje që nuk duhet të ekzistojë me monedhat e qëndrueshme.

Ravendex: Gen-Dex dhe Launchpad tjetër në Cardano Mundësuar nga $Rave Token – Blini aktualisht!

Grupi i rritjes Terra së bashku me CEO Do Kwon në fakt kanë zbuluar hapat që kërkohen për të mirëmbajtur pronën që përbëhet nga shkrirja e 1.4 miliardë simboleve për të përmendur disa pika. Pavarësisht, prona ende ulet, duke u tregtuar me 0.16 dollarë si në kohën e shtypit. Duke marrë parasysh këtë, Rrethi kërkon të sigurojë financuesit e sigurisë së USDC.

 • Trending
 • Analiza e çmimeve
 • Just-In: Rrethoni Mint 8.4 miliard USDC brenda 7 ditëve, pse?
 • Just-In: Votat BAYC për "Ape Drops" NFT Marketplace; Ç'pritet më tej?
 • Investitorët paralajmërojnë për rënien e Bitcoin, ja çfarë thonë ata
 • Jo vetëm UST; Terra Crash godet fort këto kriptora
 • Një tjetër Hack Fantom? FTM bie 15% pas sulmit DEX
 • VanEck dhe gjithashtu 21Shares pezullojnë ETP-të e tyre Terra pas kolapsit të fundit
 • Sulmi i madh i phishing synon përdoruesit në sajtet e të dhënave kripto
 • Përditësimi i LUNA: Themeluesi i Terra propozon rivendosjen e pronësisë së Terra në 1 miliard argumente
 • Ky udhëheqës i Shteteve të Bashkuara kundërshton planin CBDC të Fed, Ja pse
 • Ndarja: Rezervimi i LUNA, Binance rifillon depozitat dhe tërheqjet
 • Parashikimi i çmimit XRP 2022-2027: A do të dalë The Ripple nga rasti i SEC?
 • Analiza e çmimit Ripple: Çmimi XRP afrohet 0.50 dollarë; A është e realizueshme Bounce Back?
 • Analiza e çmimeve Polkadot: Linja e trendit në rënie parandalon rikuperimin e çmimit DOT
 • Analiza e çmimeve FTM: Ritestoni sugjerimet për Mbështetjen e Kanalit në Rimëkëmbjen Bullish
 • Analiza e çmimeve në Decentraland: Kostoja MANA Kërcen 57%; Bulls synojnë 1.50 dollarë Tjetra?
 • Analiza e çmimit të Ethereum: A janë 2,500 dollarë në rrugë për mes divergjencës rritëse të RSI?
 • Analiza e çmimeve GALA: 0.075 $ Fakeout shkakton një rikuperim të mundshëm
 • Analiza e çmimit të Bitcoin: Çmimi i BTC-së kërkon 30 mijë dollarë mes kushteve ekstreme të mbishitjes së tregut; Koha për të blerë?
 • Analiza e çmimeve BNB: BNB Kërcohet nga 263 $ Sytë Synimi tjetër prej 335 $
 • Analiza e çmimeve APE: A mundet Rally i Rinovuar Bullish të tejkalojë Markën 10 $?
 • Rreth shkrimtarit
 • Kushte të përgjithshme

Sunil është një pronar biznesi serial dhe gjithashtu ka operuar aktualisht në blockchain dhe gjithashtu në zonën e kriptomonedhave për 2 vjet aktualisht. Më parë ai ishte bashkëthemelues i Govt of India start-up In Thinks dhe aktualisht është Kryeredaktor në Coingape dhe gjithashtu CEO në SquadX, një start-up fintech. Ai në fakt ka publikuar më shumë se 100 postime mbi kriptomonedhën dhe gjithashtu blockchain dhe gjithashtu ka ndihmuar në fakt një shumëllojshmëri ICO-sh në suksesin e tyre. Ai në fakt ka bashkë-projektuar trajnime komerciale për rritjen e blockchain dhe gjithashtu ka organizuar takime të shumta në të kaluarën. Ndiqni atë në Twitter në @sharmasunil8114 dhe gjithashtu lidheni me të në sunil (at) coingape.com Historitë Kripto Shikoni të gjitha (*7 *) Ja sa humbën personalitetet më të pasura në Collapse Crypto Do Kwon thyen heshtjen mbi kolapsin e LUNA-s CEO i Binance zbulon arsyen e vërtetë pas rrëzimit të LUNA Facebook Twitter LinkedIn Sunil Sharma 296 artikuj Sunil është një pronar biznesi serial dhe gjithashtu ka operuar aktualisht në blockchain dhe gjithashtu në zonën e kriptomonedhave për 2 vjet aktualisht. Më parë ai ishte bashkëthemelues i Govt of India start-up In Thinks dhe aktualisht është Kryeredaktor në Coingape dhe gjithashtu CEO në SquadX, një start-up fintech. Ai në fakt ka publikuar më shumë se 100 postime mbi kriptomonedhën dhe gjithashtu blockchain dhe gjithashtu ka ndihmuar në fakt një shumëllojshmëri ICO-sh në suksesin e tyre. Ai në fakt ka bashkë-projektuar trajnime komerciale për rritjen e blockchain dhe gjithashtu ka organizuar takime të shumta në të kaluarën. Ndiqni atë në Twitter në @sharmasunil8114 dhe gjithashtu lidheni me të në sunil (at) coingape.com I mëparshëm

Lexo artikullin:  Banka Kombëtare e Zvicrës thotë se nuk ka plane për të shtuar Bitcoin si monedhë rezervë

Ripple liston 4 arsye pse SEC duhet të publikojë memo Hinman

.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju