Just-In: Galaxy Digital dhe Invesco Propozimi i përbashkët fizik i Bitcoin ETF

By Prashant Jha Botuar 14 sekonda në të kaluarën Përditësuar 14 sekonda në të kaluarën Konkursi 2LC - Fitoni $ 30,000 Blini më së miri në

Shkëmbimeve

Binance

Sportsbook

1xbit

Portofol

libër i llogarive By Prashant Jha Botuar 14 sekonda në të kaluarën Përditësuar 14 sekonda në të kaluarën

Galaxy Digital, një mbikëqyrës numër një i aseteve të kriptos së bashku me Invesco ka paraqitur një propozim të përbashkët Bitcoin ETF për të shtyrë përpjekjet e kripto ETF brenda SHBA. Transferimi erdhi si një tronditje duke pasur parasysh pothuajse të gjithë Bitcoin ETF të paraqitur gjatë muajit të kaluar ka qenë për Bitcoin Strategy ETF që siguron financim në mallrat e BTC Futures.

Sipas paraqitjes së SEC të së martës, Invesco Galaxy Bitcoin ETF do të siguronte publicitet të drejtpërdrejtë për Bitcoin ($ BTC) dhe mund të monitorojë indeksin Bloomberg Galaxy Bitcoin. Qëllimet e partneritetit me tre drejtime për të bartur Bitcoin të besimit dhe aksioneve të tyre të problemit drejt tij. Partneriteti me tre drejtime ka zgjedhur Delaware Trust Company sepse kujdestari i Bitcoin. Zyrtari që dorëzon mësimin,

"Trusti do të vlejë për aksionet e tij çdo ditë kryesisht bazuar në vlerën e Indeksit që nga ora 4:15 pasdite ET, e cila llogaritet kryesisht bazuar në informacionin nga burimet e çmimeve të bitcoin të zgjedhura nga Bloomberg Index Services Limited (" Ofruesi i Indeksit ") i cili kanë përmbushur standardet e zgjedhura të Ofruesit të Indeksit, së bashku me qëndrueshmërinë e çmimeve, frekuencën dhe cilësinë e lartë ("Burimet e çmimeve"). Invesco Capital Management LLC ("Sponsori" ose "Invesco") është sponsori i Trustit, Delaware Trust Company ("Besuesi") është administruesi i Trustit dhe [] ("Kujdestari i Bitcoin") do të mbajë të gjitha bitcoin i Trustit në emër të Trustit si kujdestar. "

Analisti i Mallrave Parashikoni Miratimin e Bitcoin ETF deri në Muajin e ardhshëm

Analisti i Bloomberg ETF Eric Balchunas ka parashikuar muajin e fundit {që një} ETF e Bitcoin Futures mund të autorizohet deri në tetor sepse shumëllojshmëria e ETF -ve të Strategjisë Bitcoin u rrit pasi shefi i SEC Gary Gensler pohoi {se a} FT kripto ETF e bazuar në të ardhmen ka mundësi më të mëdha për të marrë fizike rregullatore pohim me kokë. Si rezultat i reagimeve të Gensler, VanEck tërhoqi propozimin e tij Ethereum ETF pasi paraqiti për një ETF të së ardhmes Bitcoin.

Lexo artikullin:  Pse është kjo koha më e mirë që Facebook të lëshojë një kriptomonedhë?

Balchunas gjithashtu është i famshëm se pasi të jetë autorizuar një kripto Futures ETF, propozimet trupore të ETF nuk kanë mbetur prapa dhe mund të marrin miratimin rregullator deri në fillim të 12 muajve pasues.

Gjendja aktuale e rregullave brenda Shteteve të Bashkuara duket të jetë e ndërlikuar, megjithatë përkrahësit e kriptove shpresojnë për një pastrim rregullator shpejt dhe veçanërisht miratimin e kripto -kriptove primare brenda SHBA.

 

 • Informacione të ngjashme
 • Trending
 • Just-In: Galaxy Digital dhe Invesco Propozimi i përbashkët fizik i Bitcoin ETF
 • Gary Gensler mund të provojë të jetë më katastrofike për kripto sesa Jay Clayton, ja pse
 • Departamenti i Thesarit i SHBA njofton sanksionet e para në sulmet Crypto-Ransomware
 • Padia XRP: Magjia e Ripple brenda mosmarrëveshjes së informacionit të para-pastrimit është "Mohuar"
 • Kina injekton 19 miliardë dollarë për të shpëtuar Evergrande, ja se si mund të përfitojë Crypto Market
 • Just-In: Galaxy Digital dhe Invesco Propozimi i përbashkët fizik i Bitcoin ETF
 • Gary Gensler mund të provojë të jetë më katastrofike për kripto sesa Jay Clayton, ja pse
 • Departamenti i Thesarit i SHBA njofton sanksionet e para në sulmet Crypto-Ransomware
 • IOEN: Metaverse e Energjisë
 • Platforma e basteve Chipz shpall NFT Marketplace dhe Kampionin e UFC -së Nick Diaz si Ambasador

Twitter LinkedIn Prashant Jha 999 artikuj I diplomuar në inxhinieri, Prashant përqendrohet në tregjet e MB dhe Indisë. Si një kripto-gazetar, ndjekjet e tij qëndrojnë në adoptimin e teknologjisë blockchain në të gjithë ekonomitë në rritje. I mëparshëm

Gary Gensler mund të provojë të jetë më katastrofike për kripto sesa Jay Clayton, ja pse

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju