Ishujt Kawaii, një lojë NFT "Luaj për të fituar", do të nisë IDO-në e saj të parashikuar

By blockchainnews Botuar 3 orë më parë Përditësuar 3 orë më parë Shkëmbeni 130+ DEX Blini më së miri në

Shkëmbimeve

Binance

Sportsbook

1xbit

Portofol

libër i llogarive By blockchainnews Botuar 3 orë më parë Përditësuar 3 orë më parë

Tortola, Ishujt e Virgjër Britanikë, 12 tetor 2021,

Ishujt Kawaii, një lojë NFT për të luajtur që të dalë në shtator të këtij viti, sigurisht që do të kryejë një IDO me anë të sistemit Polkastart në orën 13:00 UTC, e martë (12 tetor 2021) si dhe TGE në PancakeSwap në 14 : 00 UTC

Kapaku i parë i tregut i shenjës qëndron në rreth $ 800,000, si dhe secila $ KWT tregtohet me $ 0.03 për shenjë. Ishujt Kawaii synojnë të mbrojnë $ 250,000 në financim me IDO -në e tyre.

Ishujt Kawaii, si lagje, në fakt kanë arritur sa vijon:

Statistikat kryesore të financimit:

 • Shitje 2.4 milion dollarë të shenjave të fshehta nga 28 kapitalistë kryesorë
 • 3 raste shitjesh NFT me mbi 600,000 dollarë fitime.

Statistikat e rëndësishme të lojës:

 • 10,000 lojtarë energjikë të përditshëm
 • Top 7 aplikacionet energjetike të decentralizuara (dApps) në Binance Smart Chain: https://www.binance.org/en/leaderBoard
 • Mbi 1.2 milion dollarë në sasi të plotë tregtare si dhe më shumë se 320,000 dollarë në lojtarë të plotë që fitojnë në 10 ditë të lojës Alpha.

Pikat kryesore sociale:

 • Mbi 8,000 individë u regjistruan me rastin e listës së bardhë, ne i dërguam Polkastarter mbi 5,400 aplikacione të sistemit të filtruar.
 • Mbi 30k u bashkuan me sistemet tona sociale duke pasur parasysh që IDO filloi
 • Mbledhja e AMA -ve me një treg të plotë të synuar prej 150k si dhe kontroll
 • Një lagje e gjallë dhe energjike me mbi 33,800 pjesëmarrës në Telegram, 26,400 në Discord, 38,400 fansa në Twitter si dhe 11,000 lloj në Facebook.
 • 500 mijë faqe interneti shkojnë në një javë

Z. Minh Do, CEO i Ishujve Kawaii si dhe punëtoria IMBA, përmendi:

"Ne me siguri do të ishim të tillë që të ndajmë mirënjohjen tonë më të madhe për të gjithë tifozët e detyrës. Që nga dita e parë, ne kemi qenë vazhdimisht në përparimet e mëdha të disa kapitalistëve fantastikë, shokëve, si dhe lagjes sonë të begatë. Ne me të vërtetë po shikojmë përpara për udhëtimin paraprakisht, si dhe akoma më shumë avancime të detyrës së Ishujve Kawaii për të dhënë përvojën më efektive të lojrave të kompjuterit NFT për lagjen tonë. "

Ndërsa diskutonte për Polkastarter, Minh Do tha:

Lexo artikullin:  Burri falsifikon rrëmbimin e vet dhe arratiset me 1.15 milionë dollarë në Bitcoin të klientëve

"Ne nuk mund ta mbështesim Polkastarter jashtëzakonisht të mjaftueshëm! Përveçse të jetë vetëm një nga platformat më të mira të nisjes për detyrat e blockchain, grupi prapa Polkastarter gjithashtu na ofron ekspertizën e tyre të rëndësishme, si dhe lidhjen thelbësore në zonë. Për të mos vënë në dukje mjedisin e mbrojtur, të decentralizuar që siguron sigurinë dhe sigurinë e fondeve. ”

Ishujt Kawaii kohët e fundit morën 2.4 milion dollarë në financim me anë të një shitje të shenjave personale për lojën e tyre anime për të bërë përpjekjen Metaverse. Objektivi dhe dizajni i kompanisë i detyrës së ishullit Kawaii në fakt është trajtuar për të fituar interesin e kapitalistëve të njohur gjerësisht. Grupi prapa lojës për të luajtur të mbrojë dollarë të shumtë me një raund të shitjes së simboleve personale që u drejtua nga MapleBlock si dhe Signum

Kapitalistët e tjerë supozohet se përbëhen nga DFG, JSquare, AU21, Rikkei Capital, SL2, Chainboost, Polygon, OKEx Blockdream Ventures, KardiaChain, Polkastarter, e kështu me radhë

Metaverse anime e krijuar nga objektivat e Ishujve Kawaii për të vendosur lojtarin plotësisht nën kontroll. Kreativiteti mund të humbasë përmes krijimit, zbukurimit, dizajnimit, si dhe elementeve të rrjeteve sociale. Ata me aftësi krijuese si dhe për të treguar histori mund të zhvillojnë një situatë ekonomike Web 3.0 brenda lojës nën një dizajn "zhvillo për të bërë". Veçanërisht, kjo vë në dukje herën e parë me të vërtetë që një lojë blockchain ose një gazetë e shpërndarë (DLT), e luajtur nga të luajturat, po përdor këtë lloj aftësie në një gamë kaq të madhe.

Një variant Alpha i ishujve Kawaii të lëshuar muajin e kaluar, duke lejuar lojtarët të zbulojnë këtë metaverse anime, si dhe të personalizojnë përvojën totale të lojërave kompjuterike sipas zgjedhjes së tyre.

Të gjitha arritjet në lojë, si dhe arritjet mund t'i bëjnë lojtarët simbole, të cilat mund të shfrytëzohen për të blerë zotërime në vetë lojën.

Udhërrëfyesi i lojës përbëhet nga një numër piketash, të tilla si bujqësia NFT, aksionet e KWT, rastet sezonale, dhënia me qira, si dhe nisja e asaj në kompaninë e internetit në zinxhir. Ishujt Kawaii fton këdo që dëshiron të zbulojë një metaverse të personalizuar anime plot detyra shoqërore që përfshijnë.

Rreth Ishujve Kawaii

Ishujt Kawaii është një lojë interesante NFT për të luajtur-për-debutuar në këtë shtatorLoja krijon një kozmos ëndërr në re për shumë lojtarë që të përjetojnë një grup të tërë lojrash simulimi të kompjuterit të përbërë nga krijimi, struktura, përpunimi, bujqësia, si dhe rrjetet sociale. Sidomos, duke gamifikuar një numër të sistemeve DeFi, Ishujt Kawaii sigurisht që do t'u sjellin lojtarëve një matje krejt të re të argëtimit të kombinuar, si dhe fitimin.

Lexo artikullin:  Bitcoin dhe Ethereum rifitojnë tërheqjen, Cardano Flips Tether

Lojtarët me siguri do të kërkojnë simbole për të kryer një numër punimesh si dhe detyra sociale në Ishujt Kawaii, ndërsa fitojnë në mënyrë të konsiderueshme simbolet për arritjet e tyre në lojë.

Webfaqja|Twitter|telegram|Mosmarrëveshje|Medium|Facebook|Gazete|Marketplace

kontaktet
 • Kawai
 • [email mbrojtur]

 • Trending
 • Analiza e çmimeve
 • Portofoli XDEFI, Portofoli i Shfletuesit i ndërtuar për DeFi, njofton publikimin e tij publik
 • Ishujt Kawaii, një lojë NFT "Luaj për të fituar", do të nisë IDO-në e saj të parashikuar
 • Coinbase për të lehtësuar pagesat kripto për artistët e muzikës me partneritetin më të fundit
 • Parashikimi i çmimit të Bitcoin: BTC vazhdon shpërthimin në 60,000 dollarë në mes të një bredhje balene
 • Crypto Crackdown: Bitmain për të ndaluar dërgimin e Antminers në Kinë këtë Tetor
 • Parashikimi i çmimit të Bitcoin: BTC shkon për 60,000 dollarë, por demat duhet të mbajnë 55,000 dollarë zonë furnizimi

I mëparshëm

Coinbase për të lehtësuar pagesat kripto për artistët e muzikës me partneritetin më të fundit

Tjetër

Portofoli XDEFI, Portofoli i Shfletuesit i ndërtuar për DeFi, njofton publikimin e tij publik

.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 3-4 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 5% në 45% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju