Çmimi i LUNA kërcen 1500%, Koha për të blerë apo një kurth tjetër?

By Ashish Kumar 10 minuta mbrapa Përditësuar 10 minuta më parë Ndiqni ne në Twitter Më e mira në

Fitoj

17% prill

telegram

Coingape

Shenja Terra (LUNA) si dhe monedha e saj e qëndrueshme UST u rrëzuan përtokë në një hale historike. Pothuajse çdo shkëmbim i madh i tregtimit të kriptove në mbarë botën i ka hequr të dy simbolet nga sistemet e tyre. LUNA humbi 100% të vlerës së saj në vetëm 7 ditë. Sidoqoftë, përmirësimi më i fundit i çmimit të tokenit në fakt ka rritur njëfarë pasigurie midis kapitalistëve.

Çmimi i LUNA u rrit me 1500%

Çmimi i tokenit LUNA në fakt është rritur me një 1500% të madh në 24 orët e fundit. Tregtohet me një çmim tipik prej $0.00049. Më herët, Terra zbuloi se blockchain-i i saj në fakt është kthyer në bllokun e prodhimit pas aksidentit të madh. Ndërsa vërtetuesit pranuan çaktivizimin e shkëmbimeve në zinxhir.

Sasia e tregtimit të Luna 24 në fakt është rritur me një 2000% të konsiderueshme në 6.8 miliardë dollarë. Ndërkohë, Terra's tregohet se është i siguruar me dollarë stablecoin UST është gjithashtu i rritur me 23% në 24 orët e fundit. UST po tregtohet me 0.215 dollarë, duke u rikuperuar nga hale e madhe. Ajo ende mban një kapital të përgjithshëm tregu prej mbi 2.4 miliardë dollarë.

Shkëmbimi më i madh i kriptove, Binance hapi tregtimin në zonë për LUNA/BUSD si dhe UST/BUSD në sistemin e tij. Ai gjithashtu licencoi pagesat paraprake si dhe tërheqjet për të dy tokenin në të njëjtën kohë. Megjithatë, ishte një paralajmërim për kapitalistët që të bënin studimin e tyre kërkimor mbi parimet e simboleve.

A do ta përdor Terra librin e saj BTC?

Tregtimi në të vërtetë ka qenë jashtëzakonisht i paparashikueshëm për LUNA në 24 orët e mëparshme. Kjo rritje e papritur e çmimit të një monedhe të ngordhur ngre disa shqetësime të drejtpërdrejta. A është ky një tjetër tërheqje tapeti apo kapje demi e shtruar nga profesionistët për të sjellë edhe më shumë para?

Tregime Trendi

Themeluesi i Terra-s, Do Kwon kishte vënë bast 11 milionë dollarë në LUNA duke qëndruar mbi 88 dollarëLajme Altcoin Themeluesi Terra propozon planin e ringjalljes, por LUNA 2.0 do të jetë një detyrë e vështirë, ja pseLajme Altcoin Just-In: Rrethoni Mint 8.4 miliard USDC brenda 7 ditëve, pse?Lajme Altcoin Crypto Crash: Këto argumente kryesore u hodhën më së shumti këtë javëLajme Altcoin Blej Dip? Balenat shtojnë 1.2 miliardë dollarë Bitcoin ndërsa çmimi bie nën 30 mijë dollarëLajme Altcoin

Lexo artikullin:  Polkadot (DOT) Analiza e Çmimeve: Shpërthimi i afërt i trekëndëshit simetrik, Koha për të blerë zhytjen?

Do Kwon, pronari i Terra, tregoi saktësisht se si ndihej me të vërtetë për lagjen, si dhe pronarët që hodhën fondet e tyre në depegging historik UST. Ai diskutoi se grupi po punon me regjistrimin e ushtrimeve të librave të tij të Bitcoin Guard Guard në Fondacionin Luna në kohën e rastit të depeggimit. Sipas të dhënave, libri LFG BTC mban rreth 70,736 Bitcoin.

Ravendex: Gen-Dex dhe Launchpad tjetër në Cardano Mundësuar nga $Rave Token – Blini aktualisht!

 • Trending
 • Analiza e çmimeve
 • Çmimi i LUNA kërcen 1500%, Koha për të blerë apo një kurth tjetër?
 • Themeluesi Terra propozon planin e ringjalljes, por LUNA 2.0 do të jetë një detyrë e vështirë, ja pse
 • Just-In: Rrethoni Mint 8.4 miliard USDC brenda 7 ditëve, pse?
 • Blej Dip? Balenat shtojnë 1.2 miliardë dollarë Bitcoin ndërsa çmimi bie nën 30 mijë dollarë
 • Just In: Shtesa e re e Tron merr furnizimin me Stablecoin përtej 1 miliard dollarëve
 • Just-In: Votat BAYC për "Ape Drops" NFT Marketplace; Ç'pritet më tej?
 • Investitorët paralajmërojnë për rënien e Bitcoin, ja çfarë thonë ata
 • Jo vetëm UST; Terra Crash godet fort këto kriptora
 • Një tjetër Hack Fantom? FTM bie 15% pas sulmit DEX
 • VanEck si dhe 21Shares pezullojnë ETP-të e tyre të Terra pas kolapsit të fundit
 • Çmimi i BTC konsolidohet nën 30,000 dollarë; A janë të realizueshme 34,000 dollarë nga këtu?
 • Parashikimi i çmimit XRP 2022-2027: A do të dalë The Ripple nga rasti i SEC?
 • Analiza e çmimit Ripple: Çmimi XRP afrohet 0.50 dollarë; A është e realizueshme Bounce Back?
 • Analiza e çmimeve Polkadot: Linja e trendit në rënie parandalon rikuperimin e çmimit DOT
 • Analiza e çmimeve FTM: Ritestoni sugjerimet për Mbështetjen e Kanalit në Rimëkëmbjen Bullish
 • Analiza e çmimeve në Decentraland: Çmimi MANA Kërcen 57%; Bulls synojnë 1.50 dollarë Tjetra?
 • Analiza e çmimit të Ethereum: A janë 2,500 dollarë në rrugë për mes divergjencës rritëse të RSI?
 • Analiza e çmimeve GALA: 0.075 $ Fakeout shkakton një rikuperim të mundshëm
 • Analiza e çmimit të Bitcoin: Çmimi i BTC-së kërkon 30 mijë dollarë mes kushteve ekstreme të mbishitjes së tregut; Koha për të blerë?
 • Analiza e çmimeve BNB: BNB Kërcohet nga 263 $ Sytë Synimi tjetër prej 335 $
 • Rreth shkrimtarit
 • Kushte të përgjithshme

Ashish mbështetet në decentralizimin, si dhe ka një interes të etur në përparimin e teknologjisë moderne Blockchain, komunitetit ekologjik të kriptomonedhave, si dhe NFT-ve. Ai synon të prodhojë njohje rreth zgjerimit të sektorit Crypto nëpërmjet punës së tij si dhe vlerësimit. Kur ai nuk është duke kompozuar, ai është duke luajtur lojë kompjuterike, duke parë ndonjë film thriller, ose është jashtë për disa aktivitete sportive jashtë. Më kontaktoni në [email protected] Historitë Kripto Shiko te gjitha I fundit: Investitorët e LUNA/UST paraqesin ankesë në polici kundër themeluesit të Terra Cilat monedha mund të ndjekin fatin e LUNA-s si dhe të shemben? Ja sa kanë humbur personalitetet më të pasura në kolapsin e kriptove Twitter LinkedIn Ashish Kumar 235 artikuj Ashish mbështetet në decentralizimin, si dhe ka një interes të etur në përparimin e teknologjisë moderne Blockchain, komunitetit ekologjik të kriptomonedhave, si dhe NFT-ve. Ai synon të prodhojë njohje rreth zgjerimit të sektorit Crypto nëpërmjet punës së tij si dhe vlerësimit. Kur ai nuk është duke kompozuar, ai është duke luajtur lojë kompjuterike, duke parë ndonjë film thriller, ose është jashtë për disa aktivitete sportive jashtë. Më kontaktoni në [email protected] I mëparshëm

Lexo artikullin:  Deputeti federal brazilian propozon opsionin e pagesës kripto për punëtorët

Themeluesi i Terra-s, Do Kwon kishte vënë bast 11 milionë dollarë në LUNA duke qëndruar mbi 88 dollarë

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju