Sulmi i madh i phishing synon përdoruesit në sajtet e të dhënave kripto

By Anvesh Reddy 4 minuta mbrapa Përditësuar 3 sekonda mbrapa Ndiqni ne në Twitter Më e mira në

Fitoj

17% prill

telegram

Coingape

Disa përdorues të sistemeve të të dhënave të kriptomonedhave si CoinGecko, EtherScan si dhe Dextools morën të premten bazuar në një sulm phishing. Ankesat nga përdorues të shumtë sinjalizuan se dritaret kërcyese u shfaqën në sisteme duke kërkuar të bashkëngjitnin buxhetet e tyre të Metamask.

Pas kësaj, CoinGecko shkroi në Twitter: "Alarmi i Sigurisë: Nëse hyni në faqen e CoinGecko si dhe jeni duke u aktivizuar nga Metamask juaj për t'u bashkangjitur në këtë faqe interneti, ky është një SCAM. Mos e bashkëngjitni. Ne jemi duke eksploruar origjinën e këtij shqetësimi.”

Në një përmirësim pasues, CoinGecko pretendoi se sulmi i phishing u shkaktua nga një dorëshkrim i dëmshëm reklamash nga Coinzilla “Skenari është shkaktuar nga një dorëshkrim i dëmshëm reklame nga Coinzilla, një rrjet kripto reklamash – ne e kemi çaktivizuar atë aktualisht, megjithatë mund të ketë pak- deri si rezultat i caching CDN. Po e kontrollojmë më mirë skenarin. Qëndroni të mprehtë si dhe mos e lidhni Metamaskun tuaj në CoinGecko.”

Etherscan, një sistem analitik për Ethereum, shkroi në Twitter: “Ne në fakt kemi marrë regjistrime të dritareve të phishing me anë të një kombinimi të tretë të ngjarjeve, si dhe aktualisht po eksplorojmë. Ju lutemi kini kujdes që të mos verifikoni asnjë lloj marrëveshjeje që shfaqet në sajt.”

Në mënyrë të ngjashme, duke iu përgjigjur një kërkese të mprehtë për të mos autorizuar asnjë lloj kërkese të ofruar për buxhetet e Metamask, Dextools, një aplikacion DeFi, pretendoi se po çaktivizonte të gjitha reklamat derisa skenari të bëhej i qartë nga Coinzilla "Ju lutemi kuptoni dhe mos autorizoni kërkesat e dyshimta tek ju. çantë. DEXTo ols nuk kërkon menjëherë asnjë lloj miratimi.”

Tregime Trendi

Përditësimi i LUNA: Themeluesi i Terra propozon rivendosjen e pronësisë së Terra në 1 miliard argumenteBitcoin News Ky udhëheqës i Shteteve të Bashkuara kundërshton planin CBDC të Fed, Ja pseBitcoin News Ndarja: Rezervimi i LUNA, Binance rifillon depozitat dhe tërheqjetBitcoin News CEO i FTX refuzon të shesë zotërimet e tij Crypto; Por a mund të shpëtojë ai kripto-n?Bitcoin News Coinbase pranon përsëri rrezikun për fondin e investitorit, përsërit sigurinëBitcoin News

Lexo artikullin:  Thyerja: ProShares Bitcoin Futures ETF ($ BITO) bëhet ETF më e shpejtë në histori për të arritur 1 miliard dollarë

 

Ravendex: Gen-Dex dhe Launchpad tjetër në Cardano Mundësuar nga $Rave Token – Blini aktualisht!

 • Trending
 • Analiza e çmimeve
 • Sulmi i madh i phishing synon përdoruesit në sajtet e të dhënave kripto
 • Përditësimi i LUNA: Themeluesi i Terra propozon rivendosjen e pronësisë së Terra në 1 miliard argumente
 • Ky udhëheqës i Shteteve të Bashkuara kundërshton planin CBDC të Fed, Ja pse
 • Ndarja: Rezervimi i LUNA, Binance rifillon depozitat dhe tërheqjet
 • CEO i FTX refuzon të shesë zotërimet e tij Crypto; Por a mund të shpëtojë ai kripto-n?
 • Coinbase pranon përsëri rrezikun për fondin e investitorit, përsërit sigurinë
 • Ky rival i LUNA $UST Stablecoin bën hapa pozitivë në mes të rrëzimit
 • Just-in: ETF kanadez i Bitcoin shënon blerjen më të madhe ditore prej mbi 2 miliardë dollarë
 • CZ zbulon pse mbylli LUNA dhe UST Trading në Binance
 • Crypto Crash: El Salvador humbet 40 milionë dollarë mes paqëndrueshmërisë së lartë të Bitcoin
 • Analiza e çmimit Ripple: Çmimi XRP afrohet 0.50 dollarë; A është e realizueshme Bounce Back?
 • Analiza e çmimeve Polkadot: Linja e trendit në rënie parandalon rikuperimin e çmimit DOT
 • Analiza e çmimeve FTM: Ritestoni sugjerimet për Mbështetjen e Kanalit në Rimëkëmbjen Bullish
 • Analiza e çmimeve në Decentraland: Norma MANA Kërcen 57%; Bulls synojnë 1.50 dollarë Tjetra?
 • Analiza e çmimit të Ethereum: A janë 2,500 dollarë në rrugë për mes divergjencës rritëse të RSI?
 • Analiza e çmimeve GALA: 0.075 $ Fakeout shkakton një rikuperim të mundshëm
 • Analiza e çmimit të Bitcoin: Çmimi i BTC-së kërkon 30 mijë dollarë mes kushteve ekstreme të mbishitjes së tregut; Koha për të blerë?
 • Analiza e çmimeve BNB: BNB Kërcohet nga 263 $ Sytë Synimi tjetër prej 335 $
 • Analiza e çmimeve APE: A mundet Rally i Rinovuar Bullish të tejkalojë Markën 10 $?
 • Parashikimi i çmimit të Solana: Luftimet për çmimin e SOL nën 50.0 dollarë; A është gushti i ulët në horizont?
 • Rreth shkrimtarit
 • Kushte të përgjithshme

Anvesh pëlqen të mbulojë lajmet kryesore rreth nxitjes së kriptove nga institucionet, si dhe personazhet e preferuar. Duke qenë i lidhur me sektorin e kriptomonedhave duke pasur parasysh se në vitin 2016, pasioni i tij në këtë dhomë ndihmoi që profesioni i tij gazetaresk të përqendrohej në mjedisin blockchain. Ndiqni atë në Twitter në @AnveshReddy Eth si dhe lidheni me të në anvesh (at) coingape.com Historitë Kripto Shiko te gjitha CEO i Binance zbulon arsyen e vërtetë pas rrëzimit të LUNA Komuniteti i kriptove po bën një llogari: Michael Saylor Elon Musk ndërpret marrëveshjen në Twitter Twitter LinkedIn Anvesh Reddy 17 artikuj Anvesh pëlqen të mbulojë lajmet kryesore rreth nxitjes së kriptove nga institucionet, si dhe personazhet e preferuar. Duke qenë i lidhur me sektorin e kriptomonedhave duke pasur parasysh se në vitin 2016, pasioni i tij në këtë dhomë ndihmoi që profesioni i tij gazetaresk të përqendrohej në mjedisin blockchain. Ndiqni atë në Twitter në @AnveshReddy Eth si dhe lidheni me të në anvesh (at) coingape.com I mëparshëm

Lexo artikullin:  Rrëzimi i tregut të kriptove shkakton masakër në të ardhmen, mbi 1 miliard dollarë të likuiduara

Përditësimi i LUNA: Themeluesi i Terra propozon rivendosjen e pronësisë së Terra në 1 miliard argumente

.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju