Burri falsifikon rrëmbimin e vet dhe arratiset me 1.15 milionë dollarë në Bitcoin të klientëve

Burri falsifikon rrëmbimin e vet dhe arratiset me 1.15 milionë dollarë në Bitcoin 101 të klientëve

Kreu i firmës më të rëndësishme të autoriteteve në Venezuelë thotë se një ndërmjetës kripto duket se ka falsifikuar rrëmbimin e tij si komponent i një propozimi aventurier për të ikur me fonde bitcoin (BTC) të klientëve të tij me vlerë 1.15 milion dollarë.

Per El National dhe një artikull në Instagram nga Douglas Rico, kreu i Cuerpo de Investigaciones Cienti ́ficas Penales y Criminali ́sticas (CICPC, i përkthyeshëm si Trupi i Hetimeve Shkencore, Penale dhe Kriminale), ndërmjetësi, Andrés Jes ús Dos Santos Hern ández, është një "ekspert ekonomik" 23-vjeçar që kishte qasje në simbolet e klientëve të tij dhe ishte ruajtja e tyre në buxhete në Binance shkëmbimi i kriptove.

Por Rico deklaroi se Hern ezndez pohoi se ai ishte rrëmbyer dhe rrezikuar, duke mos i lënë atij asnjë mundësi përveç qasjes në buxhet, për të marrë fonde për "një shumëllojshmëri të buxheteve të ndryshme" që vijnë nga armiqtë e tij.

Por Riko tregoi se CICPC, e cila zgjidhjet për Ministria e Drejtësisë, po mohonte rastin e Hernandez - dhe se ndërmjetësi ishte aktualisht në arrati. Firma synon të shtyjë tarifat e pastrimit të parave dhe mashtrimeve kundrejt Hern ández, përfshirë Riko.

Vitin e kaluar, një individ Binance fillimisht nga Venezuela supozohej se ishte mashtruar nga një BTC 91 masiv (4.36 miliardë dollarë). Criptonoticias raportoi se një venezueliane 29-vjeçare me qendër në Shtetet e Bashkuara ishte mashtruar në të vërtetë duke i kthyer simbolet e tij në sugjerimet e një sharlatani që imitonte CEO të Binance Changpeng "CZ" Zhao.

CZ-ja e rreme kishte parë në të vërtetë një fotografi që burri kishte ngarkuar në internet, duke zbuluar djalin e tij të ri që tregtonte limonadë dhe biskota për BTC, dhe nisi një diskutim- ishte një bisedë që përfundoi përfundimisht me njoftimin e burrit në lidhje me një markë. aplikacion i ri që siguroi përfitime për blerjet nga portofoli në portofol.

Njeriu shkarkoi dhe instaloi siç duhet aplikacionin. Por përfundoi të ishte një artikull i pakëndshëm i malware që më tepër përfundoi duke i zhvendosur fondet e tij nga llogaria e tij në një buxhet të menaxhuar nga mashtruesi.

Lexo artikullin:  Crypto Ban: Kina do të hetojë minierat e paligjshme të kriptove të ekzekutivit të qeverisë

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.

John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju