Studimi Microsoft Blockchain, Walmart Crypto Job, Samsung & CBDC si dhe Më shumë Lajme

Studimi Microsoft Blockchain, Walmart Crypto Job, Samsung & CBDC dhe Më shumë Lajme 101

Merrni thithjen tuaj të përditshme, me madhësi të kafshimit, të kripto-kasetës, si dhe informacione të lidhura me blockchain - duke eksploruar përrallat që fluturojnë nën radar informacionin e kriptës së këtyre ditëve.

Informacioni i adoptimit

  • Titani i llogaritjes microsoft ka bërë në fakt një hulumtim të një sistemi motivimi të bazuar në blockchain për të përforcuar projektet kundër piraterisë në një punim, të quajturArgus Built on the Ethereum (ETH) blockchain, Argus synon të japë një sistem motivimi të pabesueshëm ndërsa siguron informacionin e grumbulluar nga popullata e hapur konfidenciale e reporterët e shtypit të piraterisë.
  • Titan me pakicë Walmart në të vërtetë ka botuar një listë pune që kërkon një monedhë dixhitale, si dhe një produkt kryesor të kriptomonedhës. Perspektiva me siguri do të jetë e nevojshme për të pasur, si dhe për të nxitur qasjen e parasë elektronike të Walmart, për të përcaktuar investimet financiare të kriptove, si dhe bashkëpunimet, si dhe për të funksionuar si specialist i lëndëve brenda si dhe në sipërfaqe, për të përmendur disa pika.
  • Titani neto i Koresë së Jugut Kakao po rrit sistemin e saj tradicional të blockchain Klaytn në Singapor duke zhvilluar 2 njësi në vend, raportoi The Korea Herald. Firma do të thotë që të kërkojë shtesë nismat e saj të globalizimit për Klaytn nga Singapori, sipas të dhënave.
  • 78% e kapitalistëve kripto në Singapor mbajnë ETH krahasuar me 69% që kanë bitcoin (BTC), sipas një studimi të shkëmbimit të kriptove Binjakët, sistemi i parave Me farë, si dhe furnizuesi i detajeve CoinMarketCap Studimi i mbi 4,000 të rriturve të kryer 29 qershor-9 korrik zbuloi gjithashtu se 67% e pjesëmarrësve me investime financiare individuale kanë kripto në profilin e tyre, si dhe dy të tretat e pronarëve të kriptove ngritën zotërimet e tyre të pasurive dixhitale gjatë gjithë pandemisë Me
  • Lojtarë nga grupi i futbollit anglez Watford FC me siguri do të përdorin Dogecoin (DOGE) në bluzat e tyre këtë periudhë, raportoi The Athletic. Pamja e monedhës meme shpenzohet për uebfaqe të aktiviteteve sportive si dhe ndërmarrjet e lojërave të fatit kripto com, ndërsa oferta meriton një minimum prej 700,000 GBP (rreth 970,500 dollarë amerikanë) - si dhe sigurisht që do të paguhet në kriptomonedhë.
Lexo artikullin:  Konferenca DeFi 2021: Ngritja e Financave të Decentralizuara

Informacion CBDC

  • La Banka e Koresë po piloton një para elektronike përmes telefonave celularë Galaxy të titanit të teknologjisë ndërkombëtare të Koresë së Jugut Samsung Electronics, Raportoi The Korea Times. Programi sigurisht që do të bashkë-menaxhohet nga Terreni X, bashkëpunëtor blockchain i Kakao, sistemi i të cilit Klaytn sigurisht që do të organizojë paratë elektronike të bankës rezervë (CBDC).
  • La Banka e Gana ka zbuluar në fakt një bashkëpunim me firmën gjermane të parave Giesecke+Devrient (G+D) për të pilotuar atë që ata pretendojnë se është funksioni i parë themelor CBDC në Afrikë G+D është duke dhënë inovacionin si dhe duke krijuar opsionin e përshtatur me kërkesat e Ganës, e cila sigurisht do të shqyrtohet në një fazë testimi me institucionet financiare, zgjidhjen ofruesit, shitësit, klientët, si dhe aktorë të ndryshëm të tjerë të përshtatshëm.

Informacione minerare

  • Kompania minerare BTC Grupi i Infrastrukturës Mawson në fakt ka zbuluar zhvillimin e fermës së saj minerare në Xhorxhia, SHBA me 300 megavat (MW). Nisja përmend se gamë sigurisht që do të lejojë që uebfaqja e Xhorxhias të rrisë çmimin ekskluziv të hash në 2,000 PH/s, si dhe 5,000 PH/s deri në fund të 2021, si dhe 2022, veçanërisht.

Informacioni i krimit

  • Një shtytës i errët i internetit nga Maryland i referuar si Xanaxman është i implikuar nga një gjykatë qeveritare në Maryland për pastrimin e 137 milion dollarëve të BTC nga burgu, sipas The Baltimore Sun Akuza e re pretendon se Farace si dhe Joseph Farace, babai i tij, janë larë fitimet e ilaçeve në mes të tetorit 2019 dhe prillit 2021, përfshirë atë në Shtetet e Bashkuara Administrata e Zbatimit të Drogës (DEA) konfiskoi një total prej 2,933 BTC, në shkurt si dhe në prill të këtij viti.
Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju