Monero i reziston shitjes së presionit pas tubimit dhe nisjes së shkëmbimeve të fundit atomike

E mërkura kriptomonedhë monero (XMR) e fokusuar në privatësinë u dallua si një nga argëtuesit shumë më të mirë në atë që është një treg kriptoesh me ngjyrë të kuqe sot, ai vetë transformon të kuqen. Modifikimi i përmbahet një rritjeje prej mbi 17% në javën e kaluar, si dhe ky efikasitet i normës solide vjen pasi ekzekutimi i një ilaçi për shkëmbimet atomike midis bitcoin si dhe monero u prezantua thjesht 5 ditë më parë.

It'sshtë ora 9:48 UTC më

Herët në mëngjes, monero u ul me 5.1%, duke u tregtuar në 303.6 USD. Monedha e së Dielës aktualisht është vendosur si kriptovaliteti i 29-të më i dobishëm sipas kapitalizimit të tregut, si dhe një nga monedhat më të dobishme të fokusuara në privatësi, para rivalëve si zcash (ZEC) si dhe pultit (DASH), sipas CoinGecko. Qershor 17.5% në një javë, më shumë se 40% në një muaj, si dhe 221% në një vit.

Monero i reziston shitjes së presionit pas tubimit dhe shkëmbimeve të fundit atomike Nisja 102

Kohët e fundit si Rrjeti, monero gjithashtu u shfaq shkalla emocionale vendimtare prej 300 dollarësh për herë të parë duke marrë parasysh atë gusht, duke rritur më shumë besimin tek investitorët. Rritja më e fundit e normës për monero ka ardhur në të vërtetë si një ekzekutim krejt i ri i shkëmbimit atomik i krijuar nga procedura ndër-blockchain COMIT Monero doli në Monero's 20.

një postim në GetFor org, projektuesi monero me pseudonim ErCiccione krijoi që ekzekutimi i shkëmbimit atomik të COMIT aktualisht është "plotësisht i përshtatshëm për t'u përdorur në rrjetin Bitcoin." Monero "Të jetë aktualisht, prodhuesit duhet të blejnë

Me si dhe marrësit duhet të blejnë

Jo, megjithatë çdo individ mund të jetë prodhues ose marrës, "tha artikulli, ndërsa këshillonte individët se ekzekutimi është" teknologji e re moderne, si dhe mund të ketë dëmtues të papritur.

Të tjerët të ndërgjegjshëm, si dhe vetëm ekzaminim me përqindje. "

Përveç përqendrimit të tij të madh në privatësinë personale, aftësia për të shkëmbyer vlerë në një mënyrë të decentralizuar, si dhe personale në mes të bitcoin si dhe monero, shihet si e rëndësishme. Një ekzekutim krejtësisht praktik i shkëmbimit atomik gjithashtu zvogëlon varësinë e monero nga shkëmbimet qendrore, të cilat në të kaluarën në të vërtetë janë nxitur nga autoritetet rregullatore për të hequr monedhën nga lista. Monero në mënyrë të jashtëzakonshme, ndjekësit monero po duartrokasin për mundësitë e transferimeve shumë më personale midis bitcoin (BTC) si dhe XMR që sjell, me disa që gjithashtu deklarojnë se kapitalistët shumë të hershëm të bitcoin me siguri aktualisht do të shkëmbejnë disa nga bitcoin e tyre me monero për të "fshehur" gamë të gjerë. ” Fondi i Përgjithshëm edhe një herë duket i emocionuar në lidhje me atë se si një shkëmbim shumë i lehtë midis të dy monedhave mund ta bëjë monero më të mirë për blerjet e përditshme. Sipas ekzekutimit të shkëmbimit atomik, kjo verë në të vërtetë ka parë gjithashtu fillimin e qershorit

Lexo artikullin:  Mbikëqyrja Financiare Britanike, FCA, paralajmëron kundër rreziqeve të lidhura me "kriptoasetet e parregulluara"

Rekordi i Fondit të Përgjithshëm për 2020/2021. Për më tepër, 3,161 XMR (987,148 USD) ishin marrë në të vërtetë në kontribute për vitin 2021 nga dita e revistës në Core Team, ndërsa 212 XMR (66,205 USD) ishin investuar në të vërtetë nga grupi.

merr kontribute nga pjesëmarrësit e lagjes (*), si dhe kujdeset dhe investohet në aftësinë dalluese të (*) për të përfituar nga detyra, thanë ata. (*)

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju